icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو هوندا سیتی یک ژاپنی جدید دیگر در ایران

هوندا سیتی یک ژاپنی جدید دیگر در ایران

نمایندگی هوندا قرار است بزودی محصول جدیدی با نام هوندا سیتی را وارد ایران کند.

چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو:نمایندگی هوندا قرار است بزودی محصول جدیدی با نام هوندا سیتی را وارد ایران کند.

 

 

هوندا سیتی

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو"هوندا سیتی قرار است به عنوان چهارمین محصول هوندا در ایران عرضه شود. این سدان کوچک در ایران در مقابل خودروهایی چون تویوتا یاریس و هیوندای اکسنت قرار خواهد گرفت.

گفته می شود این خودرو از سایت آمریکای جنوبی هوندا به ایران وارد خواهد شد و هوندا انتظار دارد سیتی به عنوان مدل ارزان‌سازی شده سیویک، سهمی از یک بازه قیمتی پایین‌تر را تصاحب کند.

 

هوندا سیتی

 

تاریخچه هوندا سیتی

در سال 1996  هوندا سیتی در نسل سوم برای اولین بار در قالب یک سدان اقتصادی و به منظور فروش در بازارهای آسیایی و کشورهای در حال توسعه بر روی پلت فرم سیویک ای‌اف عرضه و اندکی بعد نام آن مجددا در استرالیا و امریکای لاتین نیز احیا شد.

هوندا سیتی

 

هوندا این نسل را با پیشرانه‌های کم مصرف 1.3 و 1.5 لیتری تولید کرد. در سال 2000 فیس لیفتی با تغییرات اندک بر روی این نسل ارائه شد.
در نهایت  سال 2013  نسل ششم  این خودرو که تولیدش تا به امروز ادامه دارد رونمایی شد. نسل ششم در بازارهای ژاپن و آفریقای جنوبی به ترتیب با نام‌های متفاوت هوندا گریس و هوندا بلید شناخته می‌شود.

طراحی خارجی

اکنون با نسل ششم، پس اگر در طراحی خارجی آن به نکته جدیدی نسبت به سیویک برنخوردید تعجب نکنید! هرچند این زبان طراحی چند سال اخیر هوندا، آنقدر عامه پسند هست که تا مدت‌ها فروخته شود و قابلیت مانور پذیری داشته باشد.

به هر حال در همین طرح تکراری، پوشیده شدن نیمی از جلو پنجره با نوار کرومی، خط شانه قدرتمند در نمای جانبی و فرم متفاوت و پویای چراغ‌های عقب اصلی‌ترین مواردی هستند که در نگاه اول به بدنه سیتی به چشم می‌آیند.

هوندا سیتی

 

کابین و امکانات

برخلاف طراحی خارجی نه چندان جدید، گویی درون کابین، سیتی حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. شکل جدید داشبورد که تاکنون در دیگر محصولات هوندا کمتر دیده شده و البته زاویه اندک کنسول به سمت فرمان که از راننده محور بودن این خودرو خبر می‌دهد. همچنین  هوندا سیتی از امکانات رفاهی نه چندان زیاد اما در حد نیاز برخوردار است.ترمزهای هوندا سیتی، در جلو از نوع دیسکی و در عقب کاسه‌ای است و به انواع سیستم‌های ایمنی ABS، EBD و EBA تجهیز شده‌اند، اگرچه که دیسکی نبودن ترمزها در هرچهار چرخ در ابتدا کمی توی ذوق می زند!

 

هوندا سیتی

برچسب ها:

هوندا سیتی
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب