icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو وام 15 میلونی خرید خودرو در کنار وام 25 میلیونی

وام 15 میلونی خرید خودرو در کنار وام 25 میلیونی

در اردیبهشت ماه سال جاری دولت برای خروج از رکود بازار خودرو وام 15میلونی در نظر گرفته بود که به نظر می رسید با تصویب تسهیلات جدید ملغی گردد.اما خبر رسیده که وام 15 میلونی به قوت خود باقیست.

1394/7/30 2 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: در اردیبهشت ماه سال جاری دولت برای خروج از رکود بازار خودرو وام 15میلونی در نظر گرفته بود که به نظر می رسید با تصویب تسهیلات جدید ملغی گردد.اما خبر رسیده که وام 15 میلونی به قوت خود باقیست.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری "پردیس خودرو" در حال حاضر به‌دلیل نبود تقاضا خودروسازان با انباشت خودروهای تولیدی در پارکینگ‌ها مواجهند این در حالی است که تولید خودرو نیز به‌واسطه رویگردانی مشتریان از خرید با افت قابل‌توجهی همراه شده است. به‌واسطه بحرانی که هم اینک گریبانگیر زنجیره خودروسازی کشور شده مسوولان اقتصادی دولت تسهیلات 25 میلیونی به منظور تحریک سمت تقاضا تصویب کردند. بر این اساس طبق اظهارات برخی مقامات بانک مرکزی تسهیلات مذکور در قالب وام خرید خودرو همچون روال گذشته نیست و در رویه جدید خودروسازان مستقیما نسبت به دریافت سفته از مشتریان اقدام می‌کنند.در مصوبه شورای پول و اعتبار در این زمینه تاکید شده که اجازه خرید اسناد ناشی از فروش خودرو و ماشین‌آلات کشاورزی توسط شرکت تولیدکننده (خودروساز) به میزان هر دستگاه 25 میلیون تومان (حداکثر معادل 80 درصد ارزش هر دستگاه) به مدت حداکثر 7 سال با نرخ 16 درصد توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی داده خواهد شد و بانک‌مرکزی نیز با نرخ 14 درصد این اعتبار را در اختیار بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی قرار می‌دهد. به این ترتیب برخلاف رویه گذشته این بار خودروسازان مستقیما با مشتریان برای دریافت سفته و تعهدات مالی روبه‌رو خواهند شد اما پیش از این به نظر می‌رسید که با تصویب تسهیلات 25 میلیونی، وام بانکی 15 میلیون تومانی که اردیبهشت ماه سال جاری به منظور تحریک سمت تقاضا در بازار خودرو مصوب شده بود ملغی شود حال ظاهرا وام 15 میلیونی همچنان به قوت خود باقی است و مشتریان می‌توانند از طریق بانک‌ها نسبت به اخذ وام مذکور اقدام کنند.

برچسب ها:

وام خودرو
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img

کریم ا سدی 9 1394/8/23 | 23:11:56

من جا نباز تا مین اجتماعی نیروهاهای مسلح هستم شرایط وام 25 میلیو نی وام برای ما فرقی دارد یا نه با عرص تشکر منتطر هستم

سعادت صفايي 1394/8/1 | 01:16:31

خريدار سوار باوام ١٥يا٢٥ميليون تومانم.

آخرین مطالب