icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو رتبه اول پرفروشترین خودرو ساز جهان به تویوتا رسید.

رتبه اول پرفروشترین خودرو ساز جهان به تویوتا رسید.

با گسترده‌تر شدن ابعاد رسوایی اخیر شرکت فولکس‌واگن، در استفاده از نرم‌افزاری برای پنهان کردن میزان آلایندگی واقعی خودروهایش و کاهش فروش محصولات این شرکت، تویوتا بار دیگر رکورد بیشترین میزان فروش خودرو در جهان را از رقیب آلمانی‌اش پس گرفت.

چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ 0 comments

متن کامل خبر :

پردیس خودرو: با گسترده‌تر شدن ابعاد رسوایی اخیر شرکت فولکس‌واگن، در استفاده از نرم‌افزاری برای پنهان کردن میزان آلایندگی واقعی خودروهایش و کاهش فروش محصولات این شرکت، تویوتا بار دیگر رکورد بیشترین میزان فروش خودرو در جهان را از رقیب آلمانی‌اش پس گرفت.

 

 

 

 به گزارش پایگاه خبری  "پردیس خودرو" شرکت تویوتا روز دوشنبه اعلام کرد از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه سپتامبر، 7٫49 میلیون دستگاه خودرو فروخته است و این درحالی‌که فولکس‌واگن اوایل ماه جاری میزان فروش خود را 7٫43 میلیون دستگاه اعلام کرده بود و به‌این‌ترتیب تویوتا توانست بار دیگر عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان را از آن خود کند. البته نباید فراموش کرد میزان تحویل خودروی هر دو شرکت تویوتا و فولکس‌واگن 1٫5 درصد کاهش داشته است.

درحالی‌که میزان فروش جهانی محصولات شرکت فولکس‌واگن آلمان در 6 ماه نخست سال 2015، بیشتر از میزان فروش شرکت تویوتا بود، این شرکت اکنون خود را برای تعمیر 11 میلیون دستگاه از محصولاتش در سراسر جهان آماده می‌کند و فروش خودروهای دیزلی خود را در چند بازار متوقف کرده است. این شرکت همچنین با کاهش تقاضا در چین، بزرگ‌ترین بازار خود مواجه بوده و برند همنام فولکس‌واگن در چین در 9 ماهه نخست امسال شاهد 7٫4 درصد کاهش تقاضا بوده است.

کوجی اندو، تحلیلگر بازار خودرو در موسسه ادونسد ریسرچ ژاپن گفت: "تویوتا امسال بیشترین فروش خودرو در جهان را به خود اختصاص خواهد داد. در ماه‌های باقیمانده از سال جاری، فولکس‌واگن به دلیل رسوایی اخیر، ممکن است با دشواری‌هایی در فروش محصولاتش در اروپا و آمریکا مواجه شود و من فکر نمی‌کنم بازار این شرکت در چین در آینده نزدیک برگردد."

رسوایی پنهان کردن میزان آلایندگی خودروهای شرکت فولکس‌واگن موجب استعفای مارتین وینترکورن، مدیر این شرکت شد که قصد داشت با پشت سر گذاشتن شرکت‌های تویوتا و جنرال موتورز به پرفروش‌ترین برند بازار خودروی جهان تبدیل شود. میزان تحویل محصولات شرکت جنرال موتورز در 9 ماهه نخست امسال 1٫9 درصد کاهش‌ یافته و به 7٫2 میلیون دستگاه رسیده است.

برای آشنایی با محصولات تویوتا در ایران می‌توانید به arita.irtoya.com مراجعه کنید.

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار صنعت خودری ایران و جهان  و پیوستن به  کانال اختصاصی تلگرام  پردیس خودرو اینجا کلیک کنید.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب