icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو در نمایشگاه خودروی تهران 97 مشخص شد :با ساینا اتوماتیک خداحافظی کنید

در نمایشگاه خودروی تهران 97 مشخص شد :با ساینا اتوماتیک خداحافظی کنید

سایپا در نمایشگاه خودروی تهران به منظور نمایش توانمندی های خود یک نسخه از پیشرانه تیبا را  به همراه جعبه دنده اتوماتیک CVT در غرفه مگا موتور از زیر مجموعه های خود به نمایش گذاشته بود اما با توجه به توضحیات ارائه شده باید تا برطرف شدن مشکلات تحریم ها با این جعبه دنده اتوماتیک خداحافظی کرد.

1397/10/19 0 comments

متن کامل خبر :

پیشرانه و جعبه دنده ساینا اتوماتیک

 

پردیس خودرو-سایپا در سال جاری برای اولین بار نسخه ساینا اتوماتیک را به بازار عرضه نمود. این خودرو از همان پیشرانه تیبا استفاده می کند که در نسخه اتوماتیک با یک جعبه دنده CVT ساخت کمپانی پانچ اتریش ترکیب شده بود.در تصاویر فوق که در غرفه سایپا یدک واقع در نمایشگاه خودروی تهران 97 گرفته شده است اتکیت شرکت سازنده آن یعنی پانچ کاملا مشخص است.

پیشرانه و جعبه دنده ساینا اتوماتیک

 

 هر چند استقبال زیادی از این خودرو صورت نگرفت اما ساینا به واقع ارزان ترین گزینه اتوماتیک بازار بود که می توانست برای بسیار مناسب باشد. اما ظاهرا مشکلات بوجود آمده بدلیل تحریم ها ، باعث قطع همکاری سایپا با این کمپانی اتریشی گردیده و دیگر این شریک خارجی  قادر به تحویل این جعبه دنده به سایپا نمی باشد. از همین رو طبق گفته مسئولین غرفه سایپا در نمایشگاه خودروی تهران، تا بر طرف شدن مشکلات ناشی از تحریم امکان تولید ساینا اتوماتیک وجود نخواهد داشت. از همین رو باید تا مدت نامشخصی با ارزان ترین گزینه اتوماتیک بازار خداحافظی نمود.

پیشرانه و جعبه دنده ساینا اتوماتیک

 

 

قابل ذکر است طبق قوانین بین الملی و همچنین  توافقنامه برجام تمامی شرکت ها به غیر از شرکت های آمریکایی مجاز به همکاری با ایران هستند اما اروپایی ها این روزها برخلاف ظاهرشان با تحریم های آمریکا همسو شده اند و از همکاری با خودروسازان ایرانی سر باز می زنند.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب