icon-sign ورود / ثبت نام

صفحه اصلی - آیا می دانید چگونه خودروی خود را بفروشید بدون اینکه هزینه نقل و انتقال سند را بپردازید

آیا می دانید چگونه خودروی خود را بفروشید بدون اینکه هزینه نقل و انتقال سند را بپردازید

فروش خودرو با شرایط پردیس خودرو

امروزه در ایران خودرو بعنوان کالایی سرمایه ای محسوب می گردد و بخش عمده ای از دارایی های یک خانواده ایرانی را تشکیل می دهد . همین مهم باعث شده هرگاه سرپست خانواده نیاز به مبلغی عمده ای داشته باشد اولین گزینه پیش روی را فروش خودرو می داند .همچنین بیشتر مالکان خودرو در ایران دارای حس تنوع طلبی هستند و مایل هستند در بازه های زمانی کوتاه اتومبیل خود را با نمونه دیگری تعویض نمایند در نتیجه رایج ترین معامله افراد جامعه را بدون شک نقل و انتقال خودرو تشکیل می دهد.

اما نقل و انتقال یک کالای سرمایه ای در ایران همانند دیگر معاملات دارای هزینه های است که مالکان خودرو را کمی با مشکل مواجه کرده است.عمده ترین این هزینه ها به پرداخت هزینه تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی برخواهد گشت . این هزینه شامل «حق‌الثبت و مالیات نقل و انتقال (ویژه دولت) و حق‌التحریر (مخصوص دفترخانه) است که برای هر خودرو و با هر مدل، مبلغ متفاوتی است.

اما همانطور که می دانید عرف موجود در جامعه ما بر این اساس است : "حق‌الثبت و مالیات نقل و انتقال "که حجم بیشتر هزینه نقل و انتقال خودرو را از آن خود کرده باید از طرف فروشنده پرداخت گردد و حق التحریر بصورت 50-50 برعهده طرفین خواهد بود.

از آنجا که قیمت خودرو در بازار فعلی بسیار افزایش یافته ،هزینه نقل و انتقال سند هم نیز به همان تناسب رشد قابل توجهی را تجربه کرده و این فروشندگان هستند که ملزم به پرداخت این هزینه خواهند بود. اما پرداخت هزینه نقل و انتقال خودرو ، درست در زمانی که مالک به پول بیشتر احتیاج داشته کمی برای فروشندگان ایجاد مشکل می نماید.همچنین در بازار ایران بسیاری هستند که از طریق خرید و فروش خودرو امرار معاش نموده و ماهانه تعداد زیادی معامله را در ماه انجام می دهند . اینگونه افراد به منظور جلوگیری از پرداخت هزینه نقل و انتقال ،پس از خرید خودرو ،چند هفته ای را از انتقال رسمی سند خوداری می نمایند که عموما مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت.

از همین رو وب سایت پردیس خودرو ساز کاری را مهیا کرده که مالکان خودرو می توانند ماشین خود را بدون پرداخت هزینه نقل و انتقال سند  بفروش برسانند. بدین منظور کافی است فروشندگان خودرو به وب سایت پردیس خودرو مراجعه کرده و در بخش فروش خودرو ،گزینه فروش با شرایط پردیس خودرو را انتخاب کرده و با پرداخت 25 هزار تومان نسبت به آگهی فروش خودروی خود اقدام نمایند.

قابل ذکر است پس از فروش خودرو و تنظیم قولنامه کل مبلغ هزینه نقل و انتقال خودرو از طرف وب سایت پردیس خودرو به فروشنده پرداخت شد تا این اطمینان خاطر برای مالکان فراهم گردد که می توانند از کل مبلغ فروش خودرو جهت برنامه آتی خود استفاده نمایند.قابل ذکر است در این روش، هیچ هزینه دیگری توسط فروشنده پرداخت نخواهد شد.

البته ثبت آگهی فروش خودرو در وب سایت پردیس خودرو دارای مزایایی دیگر به شرخ ذیل می باشد.

1-پرداخت کامل هزینه نقل و انتقال  خودرو به فروشنده از سوی پردیس خودرو

2-عقد قولنامه فروش توسط کارشناسان پردیس خودرو در محل شما

3-مشاور رایگان حقوقی کامل جهت عقد قرارداد مبایعه نامه ، دریافت وجه و انتقال سند

4-تضمین فروش خودرو  در کمترین زمان به قیمت مصرف کننده-در صورت عدم فروش در مدت زمان مشخص شده وجه پرداخت شده جهت ثبت آگهی عودت داده می شود.

خواهد بود .

در پایان باید یاداور شویم امروز وب سایت های بسیاری جهت ثبت آگهی خرید و فروش خودرو وجود دارد که در ازای دریافت وجه از مالکان ، هیچ خدماتی را به فروشندگان نمی دهند و صرفا به فکر منافع خود هستند. اما وب سایت پردیس خودرو با ایجاد بستری مناسب برای مالکان خودرو این امکان را فراهم آورده است که فروشندگن زمانی که ماشین خود را بفروش رساندند بتوانند از حداکثر منافع مالی این معامله سود ببرند.همچنین مالکان خودرو باید این تفکر را برای خود نهادینه نمایند که مالک جنس قابل فروش هستند و در صورت نبود جنس، معامله ای صورت نمی گیرد در نتیجه فروشندگان نباید متحمل پرداخت هزینه ای اضافی گردند و باید از معامله انجام شده حداکثر بهره را ببرند.

لذا بهتر است بجای صرف هزینه خود در وب سایت های دیگر خرید و فروش خودرو،اتومبیل خود را در پردیس خودرو ثبت آگهی نمایید و در این روش مبلغ نقل و انتقال خودرو را برای خود ذخیره نمایید.پس از همین امروز خودروی خود را با "شرایط پردیس خودرو "بفروشید.

برای ثبت آگهی فروش خودرو اینجا کلیک کنید