icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آئودی Q8 پلاگین هیبرید معرفی شد ،بدون آلاینده اما قدرتمندتر

آئودی Q8 پلاگین هیبرید معرفی شد ،بدون آلاینده اما قدرتمندتر

comments 0 1399/7/26

آئودی به تازگی از نسخه پلاگین هیبرید کراس اوور Q8 در دو مدل ۵۵ TFSI e و ۶۰ TFSI e رونمایی کرده است.

قوای محرکهٔ هردوی این مدل‌ها از یک پیشرانهٔ ۳ لیتری V6 توربو با ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور تشکیل شده که با آخرین استانداردهای آلایندگی یورو ۶ AP مطابقت دارد. یک موتور الکتریکی هم این پیشرانهٔ بنزینی را همراهی می‌کند که به‌صورت یکپارچه درون گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک قرار گرفته است؛ بنابراین، در این مدل‌های پلاگین‌هیبریدی، سامانهٔ چهارچرخ محرک مکانیکی کواتروی نسخه‌های درون‌سوز بدون تغییر حفظ شده است.

خروجی این سیستم در نسخهٔ ۵۵ TFSI e برابر با ۳۸۱ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور است درحالی‌که این اعداد در مدل قوی‌تر ۶۰ TFSI e به ۴۶۲ اسب بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور می‌رسند. نسخهٔ ضعیف‌تر در ۵.۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که نسخهٔ قوی‌تر ۰.۴ ثانیه سریع‌تر بوده و این کار را ظرف ۵.۴ ثانیه انجام می‌دهد. حداکثر سرعت هردو مدل اما یکسان است و به ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

آئودی برای نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی Q8 یک پکیج باطری لیتیوم یونی ۱۷.۸ کیلووات ساعتی آب‌خنک را در نظر گرفته که در زیر قسمت بار نصب شده‌اند. این باطری‌ها از نسل جدید هستند که ۰.۵ کیلووات ساعت ظرفیت بیشتر و ۴۰ کیلوگرم وزن کمتری نسبت به نسل قبلی دارند. به لطف این باطری‌ها، هردو مدل پلاگین‌هیبریدی Q8 از حالت تمام الکتریکی برخوردار هستند که با هر بار شارژ برای نسخهٔ ضعیف‌تر امکان پیمودن ۴۷ کیلومتر برای نسخهٔ قوی‌تر ۴۵ کیلومتر را فراهم می‌کنند. در حالت تمام الکتریکی همچنین هردو مدل می‌توانند به حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنند.

امکان شارژ این باطری‌ها با حداکثر ظرفیت ۷.۴ کیلووات وجود دارد که در این صورت شارژ کامل آن‌ها دو ساعت و نیم زمان می‌برد. آئودی هم‌اکنون پذیرش سفارشات خرید برای هردو مدل Q8 55 TFSI e و ۶۰ TFSI e Q8 را آغاز کرده و قیمت آن‌ها در آلمان به ترتیب از ۷۳,۸۶۰ یورو و ۷۵,۳۵۱ یورو آغاز می‌شود. این مدل‌های پلاگین‌هیبریدی فقط در اروپا عرضه می‌شوند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/7/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط