icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آشنایی با تمام پیکاپ های الکتریکی ،بارکش های پاک

آشنایی با تمام پیکاپ های الکتریکی ،بارکش های پاک

comments 0 1399/9/26

مهد پیکاپ های تولیدی جهان  بدون شک بازار بزرگ آمریکا بوده و همین امر سبب گردیده که بسیاری از برند های محبوب دنیا در حال توسعه بر روی پیکاپ های الکتریکی باشند.

 اکثر این پیکاپ‌های الکتریکی توانایی‌های فوق‌العاده و بعضاً برچسب‌های قیمتی بالایی دارند اما به نظر می‌رسد به‌زودی در آیندهٔ نزدیک، لیست انتخاب پیکاپ‌های الکتریکی متناسب با اکثر بودجه‌ها و سلیقه‌ها گسترش خواهد یافت. حال در این مطلب پیکاپ‌های الکتریکی که به‌زودی طی دو سال آینده به بازار عرضه خواهند شد را جمع‌آوری کرده‌ایم؛ اما سؤال بزرگ این است که کدام‌یک از این باربرهای برقی زودتر از بقیه به بازار خواهد آمد؟ به نظر می‌رسید ریویان R1T پیروز این مسابقه باشد و به دنبال آن احتمالاً تسلا سایبرتراک و جی‌ام‌سی هامر EV راهی بازار خواهند شد درحالی‌که برای دیگر پیکاپ‌ها باید بیشتر صبر کنیم.

 

ریویان R1T

ریویان R1T

ریویان در به‌روزرسانی اخیر وب‌سایت خود، قیمت، بُرد، آپشن‌ها و تیپ‌های پیکاپ R1T را نشان داده است. این پیکاپ در ابتدا در سه تیپ مختلف ارائه خواهد شد که قیمت پایهٔ آن از ۶۷,۵۰۰ دلار آغاز و در بالاترین تیپ به ۷۵ هزار دلار می‌رسد. قیمت یک R1T فول آپشن نیز می‌تواند تا حدود ۱۰۰ هزار دلار افزایش یابد. این پیکاپ بسته به تیپ، با بُردی از ۴۰۰ تا ۶۵۰ کیلومتر ارائه خواهد شد اما به نظر می‌رسد بعد از سه نسخهٔ اولیه، نسخه‌ای با بُرد بیش از ۶۵۰ کیلومتر و همین‌طور نسخه‌ای ارزان‌تر از تیپ ۴۰۰ کیلومتری هم ارائه شود. تحویل اولین نمونه‌های ریویان R1T به خریداران برای ژوئن ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.

تاریخ عرضه ژوئن ۲۰۲۱
بُرد بین ۴۰۰ تا ۶۵۰ کیلومتر
قدرت بین ۴۰۰ تا ۷۶۰ اسب بخار
قیمت پایه ۶۷,۵۰۰ دلار

تسلا سایبرتراک

تسلا سایبرتراک

تسلا سایبرتراک با هدف ارائهٔ کارایی یک پیکاپ در کنار پرفورمنس یک خودروی اسپرت طراحی شده است. این پیکاپی بادوام، همه‌کاره و توانمند با عملکردی استثنایی هم روی جاده و هم خارج از جاده است. سایبرتراک در سه مدل مختلف شامل تک موتور محرک عقب، دو موتور چهارچرخ محرک و سه موتور چهارچرخ محرک به بازار عرضه می‌شود. این پیکاپ با قابلیت پیمایش بیش از ۸۰۰ کیلومتر در بالاترین نسخهٔ خود، در بین همهٔ پیکاپ‌های الکتریکی بازار از لحاظ بُرد بهترین خواهد بود.

تاریخ عرضه اواخر ۲۰۲۱
بُرد بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ کیلومتر
قدرت نامشخص
قیمت پایه ۴۰,۰۰۰ دلار

جی‌ام‌سی هامر EV

جی‌ام‌سی هامر EV

جی‌ام‌سی به‌تازگی پیکاپ الکتریکی هامر EV را برای رقابت مستقیم با تسلا سایبرتراک و ریویان R1T معرفی کرده است. قرار است تولید این پیکاپ دقیقاً یک سال دیگر یعنی در پاییز ۲۰۲۱ در کارخانهٔ دیترویت که Factory Zero نام گرفته آغاز شود اما هم‌اکنون امکان رزرو آن با پرداخت ۱۰۰ دلار وجود دارد. هامر EV با مشخصات چشمگیری مثل ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت، توانمندترین پیکاپ وظیفه سبک جی‌ام‌سی محسوب می‌شود. البته پیکاپ‌های الکتریکی رقیب از بُرد بیشتر و شتاب سریع‌تری برخوردار هستند اما هامر EV با برخورداری از ویژگی‌هایی مثل حالت خرچنگ و فضای نوسان زیاد تعلیق، در آفرود هم می‌درخشد.

تاریخ عرضه اواخر ۲۰۲۱
بُرد بین ۴۰۰ تا ۵۶۰ کیلومتر
قدرت بین ۶۲۵ تا ۱۰۰۰ اسب بخار
قیمت پایه ۸۰ هزار دلار

بولینگر B2

بولینگر B2

بولینگر به‌تازگی اولین تصاویر از نسخهٔ تولیدی اس‌یووی B1 و پیکاپ B2 را منتشر کرده است. هردوی این خودروها به پکیج باطری ۱۲۰ کیلووات ساعتی مجهز هستند و بُرد کلی هردو به ۳۲۰ کیلومتر می‌رسد که در مقایسه با رقبا رقم بسیار پایینی است. شارژ این باطری‌ها با استفاده از پریزهای معمولی ۲۲۰ ولت ۱۰ ساعت و با شارژرهای سریع ۷۵ دقیقه طول می‌کشد. B1 و B2 به دو موتور الکتریکی مجهز هستند که هرکدام روی یک محور نصب شده و مجموعاً ۶۱۴ اسب بخار قدرت و ۹۰۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند. این ماشین‌ها ظرف ۴.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسند درحالی‌که حداکثر سرعت آن‌ها روی ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. به گفتهٔ بولینگر، قیمت هردو مدل از ۱۲۵ هزار دلار آغاز می‌شود.

تاریخ عرضه ۲۰۲۱
بُرد ۳۲۰ کیلومتر
قدرت ۶۱۴ اسب بخار
قیمت پایه ۱۲۵ هزار دلار

لوردزتاون انجورنس

لوردزتاون انجورنس

به گفتهٔ لوردزتاون موتورز، تولید آزمایشی پیکاپ انجورنس از سپتامبر سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود اما تولید کامل آن تا پیش از سال ۲۰۲۲ صورت نخواهد گرفت. ویژگی منحصربه‌فرد این پیکاپ در مقایسه با رقبا، برخورداری از چهار موتور الکتریکی درون چرخی است. علاوه بر این، لوردزتاون با انجورنس بیشتر بازارهای تجاری را هدف قرار داده و روی سگمنت خودروهای سواری متمرکز نیست. این پیکاپ به باطری‌هایی با ظرفیت در حدود ۷۰ کیلووات ساعت مجهز خواهد بود که با هر بار شارژ باید امکان پیمودن حداکثر ۴۰۰ کیلومتر را فراهم کنند.

تاریخ عرضه اوایل ۲۰۲۲
بُرد بین ۳۲۰ تا ۴۰۰ کیلومتر
قدرت ۶۰۰ اسب بخار
قیمت پایه ۵۲,۵۰۰ دلار

اتلیس XT

اتلیس XT

اتلیس موتور (Atlis Motor) نام ناشناخته‌ای نیست اما این شرکت می‌گوید پیکاپ الکتریکی XT یکی از توانمندترین پیکاپ‌های بازار محسوب می‌شود. این پیکاپ با سه میزان بُرد مختلف شامل ۴۸۰ کیلومتر، ۶۵۰ کیلومتر و ۸۰۰ کیلومتر قابل خریداری خواهد بود که به باطری‌هایی با ظرفیت از ۱۲۵ تا ۲۵۰ کیلووات ساعت مجهز هستند. علاوه بر بُرد زیاد، XT از ظرفیت بار چشمگیری هم برخوردار است به‌گونه‌ای که می‌تواند تا نزدیک به ۱۶ تن را یدک بکشد و تا ۲.۳ تن بار را حمل کند. XT یک پیکاپ فول سایز است و رینگ‌های هشت پیچ آن نشان می‌دهد که در دستهٔ تراک‌های سنگین قرار می‌گیرد. این پیکاپ بزرگ ظرف ۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و با دو قسمت بار مختلف ۲ یا ۲.۴ متری قابل انتخاب خواهد بود. اتلیس قیمت پایهٔ ۴۵ هزار دلاری را برای نسخهٔ کوتاه و ۴۸۰ کیلومتری XT هدف قرار داده است درحالی‌که قیمت مدل ۸۰۰ کیلومتری با قابلیت نصب چرخ پنجم باید از حدود ۸۵ هزار دلار آغاز شود.

تاریخ عرضه ۲۰۲۲
بُرد بین ۴۸۰ تا ۸۰۰ کیلومتر
قدرت ۶۰۰ اسب بخار
قیمت پایه ۴۵ هزار دلار

فورد F150 EV

فورد F150 EV

فورد وعده‌های زیادی برای نسخهٔ الکتریکی پیکاپ محبوب F150 داده است. به گفتهٔ این شرکت، F150 EV قوی‌ترین F150 تاریخ و همین‌طور توانمندترین پیکاپ تاریخ فورد خواهد بود. این پیکاپ به دو موتور الکتریکی مجهز می‌شود و از صندوق بار جلویی بسیار بزرگی بهره‌مند خواهد بود. فورد در جولای امسال ویدئویی از یک F150 الکتریکی پروتوتایپ منتشر کرد که واگن‌های قطاری به وزن ۴۵۰ تن را یدک می‌کشید. به‌احتمال‌زیاد، نسخهٔ الکتریکی F150 پیکاپی چهارچرخ محرک و سریع‌ترین F150 تاریخ خواهد بود. هنوز زمان دقیق معرفی این پیکاپ اعلام نشده اما احتمالاً سال آینده رونمایی و فروش آن از اواسط سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

تاریخ عرضه اواسط ۲۰۲۲
بُرد نامشخص
قدرت نامشخص
قیمت پایه نامشخص

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/9/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط