icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آشنایی با خودروهایی که بیشترین افت قیمت در سال 2022 را داشته اند

آشنایی با خودروهایی که بیشترین افت قیمت در سال 2022 را داشته اند

comments 0 1401/9/1

قیمت خودروها در مقطع کنونی به طرز بی‌سابقه‌ای بالا رفته است. موضوع افت قیمت در کشورهای غربی کاملاً پیش پا افتاده بوده و خودروهای صفرکیلومتر پس از چند سال استفاده با قیمتی بسیار کمتر از قیمت اولیه به فروش می‌روند اما هم‌اکنون اوضاع تغییر یافته و به خاطر چالش‌های مرتبط با زنجیره تأمین و کاهش تولید خودرو، قیمت خودروهای دست‌دوم نیز افزایش یافته است؛ اما برخی مدل‌ها همچنان با افت قیمت قابل‌توجه دست به گریبان هستند و ما می‌خواهیم این خودروها را معرفی کنیم.

تحقیقات جدید وب‌سایت iSeeCars نشان می‌دهد قیمت برخی خودروها در طول ۵ سال استفاده بیش از ۵۰ درصد تنزل پیدا می‌کند و برای مثال می‌توانیم بی ام و سری ۷ را نام ببریم که قیمتش پس از ۵ سال استفاده ۵۶.۹ درصد کاهش پیدا کرده و این میزان افت برابر با کاهش قیمت ۶۱۹۲۳ دلاری خواهد بود. ا

ما کدام خودروها در سال ۲۰۲۲ بیشترین افت قیمت را داشته‌اند؟ در ادامه این خودروها را خدمت شما عزیزان معرفی می‌کنیم:

 

تحقیقات این وب‌سایت نشان می‌دهد که وانت پیکاپ های میان سایز، خودروهای اسپرت و همچنین محصولات کم‌مصرف افت قیمت کمتری در طول ۵ سال دارند ولی واضح است که خودروهای لوکس سریع‌تر با افت قیمت مواجه می‌شوند. آن‌طور که یکی از تحلیلگران iSeeCars می‌گوید، خریداران خودروهای کارکرده همانند خریداران مدل‌های صفرکیلومتر اهمیتی به تجهیزات سطح بالای خودروهای لوکس نمی‌دهند و بنابراین این خودروها افت قیمت بالاتری دارند. تکنولوژی‌ها و آپشن هایی که باعث بالا رفتن قیمت یک خودروی صفرکیلومتر می‌شوند در بازار دست‌دوم‌ها طرفداران زیادی ندارند.

نکته جالب اینکه خودروهای الکتریکی نیز کاهش قیمت شدیدی دارند هرچند این خودروها فعلاً سهم زیادی در کلاس لوکس‌ها ندارند. بیشترین میزان افت در بین خودروهای الکتریکی به نیسان لیف با ۴۹.۱ درصد اختصاص دارد. میزان متوسط کاهش بهای یک خودروی الکتریکی در طول ۵ سال برابر با ۴۴.۲ درصد است و این میزان برای تسلا مدل S و مدل X به ترتیب با ۴۳.۷ و ۳۸.۸ درصد می‌رسد. آن‌گونه که iSeeCars می‌گوید، هوشیاری زیاد در زمان خرید خودرو امری ضروری است و نباید اجازه داد احساسات بر عقل غلبه کنند. خودروهای لوکس و صفرکیلومتر در شوروم ها بسیار جذاب به نظر می‌رسند اما وقتی پس از چند سال استفاده بخواهید خودروی خود را بفروشید ماه‌عسلتان به پایان خواهد رسید و شاهد کاهش شدید قیمت خودروی خود خواهید بود.

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

comments 0 1401/9/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط