icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آمار نگران کننده فروش کامارو و دیگر ماسل کارها در سال 2020

آمار نگران کننده فروش کامارو و دیگر ماسل کارها در سال 2020

comments 0 1399/10/20

سال ۲۰۲۰ برای همهٔ خودروسازان سال سختی بود اما حتی پیش از آنکه ویروس کرونا به دنیا حمله کند، اوضاع برای شورلت کامارو خوب نبود و حالا این وضعیت بسیار بدتر شده است. شورلت در سال ۲۰۲۰ تنها ۲۹,۷۷۵ دستگاه کامارو فروخته که کاهشی ۳۸.۳ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. این بیشترین کاهش فروش در بین همهٔ محصولات شورلت است و بعد از بیوک انکور با کاهش فروش ۵۹ درصدی، دومین کاهش فروش بزرگ در کل مجموعهٔ جنرال موتورز محسوب می‌شود.

 

بله میدانیم که در سال ۲۰۲۰ تقریباً همهٔ خودروها کاهش فروش داشته‌اند اما این نمی‌تواند اُفت فروش عجیب کامارو را توجیه کند زیرا دوج چلنجر علیرغم سن بیش از یک دهه، ۵۹,۹۵۵ دستگاه فروش داشته و فروش آن در مقایسه با سال ۲۰۱۹ تنها ۱۳ درصد کمتر شده است. علاوه بر این، فروش چلنجر در سه‌ماههٔ پایانی سال گذشته ۲ درصد افزایش یافته درحالی‌که کامارو در این سه‌ماهه هم کاهش فروش ۳۴ درصدی را تجربه کرده است. از سوی دیگر، فورد موستانگ همچنان عنوان پرفروش‌ترین خودروی این کلاس را حفظ کرده اما اختلاف آن با چلنجر خیلی زیاد نیست.

 

در سال ۲۰۲۰ مجموعاً ۶۱,۰۹۰ دستگاه موستانگ به فروش رسیده که تنها ۱۱۳۵ دستگاه از چلنجر بیشتر است. فروش موستانگ هم در این سال ۱۵.۷ درصد کاهش داشته که به‌مراتب بهتر از کامارو است اما از ماسل کار پیر دوج بیشتر است. همچنین درحالی‌که فروش چلنجر در سه‌ماههٔ پایانی ۲۰۲۰ اندکی افزایش یافته، موستانگ در این مدت کاهش فروش ۲۱.۴ درصدی را تجربه کرده است؛ بنابراین به نظر می‌رسد مدیران فورد هم باید حداقل کمی نگران کاهش جذابیت موستانگ برای خریداران باشند.

 

آیندهٔ کامارو اما بسیار مبهم است. تنها خبر خوب برای این ماشین این است که کاهش فروش ۵۰ درصدی آن در نیمهٔ نخست سال ۲۰۲۰ کمی بهبود یافته و در کل سال به ۳۸ درصد رسیده است. بااین‌حال در سال ۲۰۱۹ شایعاتی در مورد مرگ کامارو در سال ۲۰۲۳ منتشر شد که هنوز تأیید نشده‌اند. به‌تازگی نیز گزارشاتی غیررسمی به ادامهٔ حیات این ماسل کار دوست‌داشتنی تا سال ۲۰۲۶ اشاره داشته‌اند که البته این هم تأیید نشده است. درهرحال، ما کامارو را دوست داریم اما حتی بزرگ‌ترین طرفداران شورلت هم می‌دانند با چنین کاهش فروشی، ادامهٔ تولید این ماشین بسیار متزلزل خواهد بود.

برچسب ها:

شورولتماسل کار
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/10/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط