icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ارزان ترین بیمه شخص ثالث موتور و بیمه خودرو را در زمستان 1401 از کجا بخریم؟

ارزان ترین بیمه شخص ثالث موتور و بیمه خودرو را در زمستان 1401 از کجا بخریم؟

comments 0 1401/11/6

همه افراد برای طی کردن مسیر‌های مختلف مانند: دانشگاه، سرکار یا جابه جایی دورن شهری از موتور سیکلت و خودرو استفاده می‌کنند. همچنین با توجه به استقبالی که از این وسایل نقلیه زمینی شده، احتمال خطرات و تصادف بیشتر خواهد شد. از این رو با تهیه بیمه موتور، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می‌توانید در برابر خطرات احتمالی رخ داده تحت پوشش باشید و جبران خسارت‌های وارد شده انجام شود. بیمه بدنه یک بیمه اختیاری است که با توجه به الویت‌های بیمه‌گزار تهیه خواهند شد، اما بیمه نامه شخص ثالث و موتور به صورت اجباری بوده و در صورت عدم تهیه آن با جریمه روبه رو خواهید شد. در حقیقت در صورت عدم تهیه این سه بیمه نامه موظف به جبران خسارت‌های ایجاد شده ناشی از حادثه‌های رانندگی خواهید بود و بار سنگین هزینه‌ها بر روی دوش راننده مقصر خواهد بود. تا انتهای متن همراه ما باشید تا درباره پوشش‌های بیمه نامه توضیحاتی ارائه کنیم.

بیمه بدنه چیست؟

همانطور که از نام بیمه بدنه مشخص است این بیمه نامه به جبران هزینه‌های مالی وارد شده به بدنه می‌پردازد. با تهیه بیمه بدنه می‌توانید در برابر خسارت‌های ایجاد شده ناشی از حادثه‌های رانندگی تحت پوشش باشید. با توجه به اینکه بیمه نامه بدنه یک بیمه اختیاری است باید دقت کنید که تعهدات بیمه نامه تنها برای پوشش‌های مالی است و برای خسارت‌های جانی تعهداتی ندارد. از این رو خرید این بیمه نامه زمانی مشخص می‌شود که راننده‌ای در حادثه مقصر باشد و خودروی وی خسارت مالی زیادی دیده باشد، در این هنگام بیمه نامه خسارت‌ها را تا سقف تعهدات پرداخت خواهد کرد.

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو

با انتخاب بیمه بدنه، از هزینه‌های مازادی که در اثر حادثه ایجاد شده است جلوگیری خواهید کرد و پرداخت هزینه‌های گزاف جبران خسارت برای قطعات و تعمیرات خودرو را به بیمه‌گر منتقل خواهید کرد. در حقیقت بیمه نامه بدنه دو نوع پوشش مالی و جانی دارد که با پرداخت بیمه پایه، پوشش‌های اصلی و با پرداخت حق بیمه بیشتر تحت پوشش‌های اضافی قرار خواهید گرفت.

پوشش‌های اصلی عبارتند از:

- پرداخت خسارت نجات خودرو در حین انتقال تا 50 درصد

- خسارت وارد شده به لاستیک‌ها و باتری تا میزان 50 درصد قیمت نو

- هزینه‌های متعادف برای نجات یا انتقال خودرو به تعمیرگاه تا میزان 20 درصد

- سرقت کلی خودرو

- واژگونی و سقوط خودرو

- آتش سوزی خودرو یا لوازم یدکی

- برخورد با یک جسم متحرک یا ثابت

- آذرخش یا انفجار خودرو یا لوازم یدکی

پوشش‌های اضافی عبارتند از:

- افزایش یا کاهش قیمت خودرو

- سرقت لوازم یدکی و قطعات خودرو بدون سرقت کلی

- هزینه رفت و آمد در صورت خرابی خودرو

- بلایای طبیعی (زلزله، سیل، طوفان و تگرگ)

- شکست شیشه خودرو بر اثر تراکم هوای داخل خودرو

- پرداخت خسارت‌های پاشیدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی

دریافت خسارت بیمه بدنه خودرو

خسارت وارد به بدنه خودرو می‌تواند کلی یا جزئی باشد. اگر خودرو خسارت غیرقابل جبرانی را متحمل شود، مثلا خودرو دزدیده شده و تا ۶۰ روز پیدا نشود، ارزش بازیافت احتمالی و کسورات بیمه‌نامه کسر شده و هزینه متعارف نجات و حمل خودرو به آن اضافه می‌شود.

البته به شرطی که از کل سرمایه بیمه شده بیشتر نباشد. بیمه‌گر ارزش بازیافتی خودرو را تعیین می‌کند. در صورت عدم پذیرش بیمه‌گزار، شرکت بیمه با کسر فرانشیز بیمه و سایر کسورات معین و افزودن هزینه‌های متعارف نجات و حمل خودرو، مالک آن شناخته می‌شود. شرکت بیمه، باقی مانده مبلغ را به بیمه‌گزار مسترد می‌نماید. قرارداد بیمه بدنه ماشین و خودرو ی  مربوطه ملغی اعلام خواهم شد. باقی حق بیمه باقی مانده تا سررسید به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

بیمه خودرو برای هر مالک الزامی است

بیمه خودرو برای هر مالک الزامی است

به طور کلی بیمه نامه ثالث برای اشخاص ثالث دو نوع پوشش مالی و جانی را در نظر گرفته تا بتواند هنگام بروز حادثه جبران خسارت کند.

هزینه‌های مالی که در اثر تصادف به اموال منقول یا غیر منقول اشخاص ثالث وارد شده و خطرات جانی فوت، هزینه‌های درمان، نقص عضو و از کارافتادگی هم تحت پوشش بیمه نامه خواهد بود و تا سقف تعهدات جبران خسارت خواهد شد.

همچنین بیمه نامه شخص ثالث برای جبران هزینه‌های جانی وارد شده به راننده مقصر جبران خسارت خواهد کرد.

سقف تعهدات در بیمه شخص ثالث چقدر است؟

سقف تعهدات در بیمه نامه ثالث با توجه به میزان دیه اعلام شده در ابتدای هر سال مشخص خواهد شد و بیمه‌گزار می‌تواند با انتخاب خود حداقل یا حداکثر سقف تعهدات بیمه نامه را مشخص کند.  به طور کلی عوامل مختلفی وجود دارند که قیمت بیمه نامه را تغییر دهند، اما مهم‌ترین عامل برای تعیین سقف تعهدات بیمه‌گر، میزان دیه اعلام شده از سوی قوه قضاییه خواهد بود. در سال 1401 میزان دیه برای یک فرد مسلمان برای ماه‌های حرام معادل 800 میلیون تومان و برای ماه‌های عادی سال مبلغ 600 میلیون تومان اعلام شده است. این مبالغ را به عنوان سقف تعهدات شرکت‌های بیمه‌ای در نظر می‌گیرند تا برای پوشش‌های جانی خطرات ایجاد شده جبران خسارت شوند. از این رو تمام شرکت‌های بیمه باید این مبالغ را به عنوان حمایت و پرداخت خسارت به شخص ثالث، در نظر گیرند. البته که پوشش‌های مالی هم نیاز به انتخاب سقف تعهدات خواهد داشت. اما بیشتر افراد برای این پوشش حداقل تعهدات در سال 1401 که معادل 20 میلیون تومان است را انتخاب می‌کنند. اما می‌توان با پرداخت حق بیمه بیشتر، سقف تعهدات را تا نصف دیه ماه‌های حرام افزایش داد.

تخفیف بیمه شخص ثالث ارائه شده از طرف شرکت بیمه‌گر

شرکت‌های بیمه در بازه قیمتی که بیمه مرکزی هر ساله به آن‌ها ابلاغ می‎کند، مبلغ مطلوب را به عنوان حق بیمه ثالث خودرو به بیمه‌گزاران اعلام می‌‌کنند. بعضی از شرکت‌ها با لحاظ تخفیف‌های مجاز، قیمت بیمه شخص ثالث پایین‌تری به بیمه‌گزاران پیشنهاد می‌دهند. البته حق بیمه شخص ثالث خودرو پرداختی بیمه‌گزار، نباید از حداقل مبلغ حق بیمه‌ای که بیمۀ مرکزی اعلام کرده است، کمتر باشد.

بیمه موتور سیکلت چیست؟

بیمه موتور مانند: بیمه شخص ثالث خودرو اجباری است و تمام موتورسیکلت‌ها باید این بیمه نامه را تهیه کنند. دقت داشته باشید که فرقی نمی‌کند شما از موتور سیکلت خود استفاده می‌کنید یا در پارکینگ خانه است در هر دو صورت باید بیمه نامه موتور را برای موتور سیکلت خریداری کنید. در حقیقت در صورتی که موتور سیکلتی فاقد بیمه موتور باشد با جریمه دیرکرد تمدید بیمه نامه روبه رو است و به صورت روزشمار این جریمه به حق بیمه اضافه خواهد شد. همچنین بیمه نامه موتور هم دو نوع پوشش جانی و مالی دارد که به جبران خسارت‌های اشخاص زیان دیده در حادثه رانندگی می‌پردازد.

پوشش‌های بیمه موتور

در بیمه موتور خسارت به صورت مالی و جانی برای اشخاص ثالث جبران خواهند شد و در پرداخت خسارت‌های مالی، تمام هزینه‌های مالی که برای اشخاص ثالث در حادثه رخ داده تا سقف تعهدات بیمه نامه جبران می‌شود. خسارت‌هایی مانند: تصادف دو موتور سیکلت یا برخورد موتور سیکلت با یک وسیله نقلیه دیگر تحت پوشش بیمه نامه است.

در خسارت‌های جانی که برای اشخاص ثالث رخ می‌دهد، زیان‌های جانی و هزینه‌های درمانی تا سقف تعهدات شرکت بیمه تحت پوشش خواهد بود که مطابق دیه اعلام شده است.

بیمه موتور برای همه راکبان الزامی است

بیمه موتور برای همه راکبان الزامی است

خسارت جانی وارد شده به راننده مقصر هم تحت پوشش است. همچنین حداکثر هزینه پرداختی به راننده موتور در سال 1401 برابر با مبلغ 600 میلیون تومان دیه در ماه‌های عادی اعلام شده است.

ارزان ترین بیمه موتورسیکلت

قیمت بیمه موتور در سال 1401، حدود 21 درصد نسبت به سال قبل افزایش نرخ داشته است. اگر شما هم به دنبال ارزان‌ ترین بیمه موتور هستید، با رعایت  نکات زیر به   https://bimeh.com/thirdpartyMotor در سایت  bimeh.com مراجعه و بیمه شخص ثالث موتور خود را با بیشترین پوشش‌ها خریداری نمایید:

1. تمدید به موقع بیمه نامه شخص ثالث و کاهش مبلغ جریمه دیرکرد بیمه ثالث موتور

2. رعایت قوانین رانندگی و استفاده از تخفیف عدم خسارت تا سقف 70 درصد

 

در حقیقت جبران خسارت‌های بیمه موتور را می‌توان به دسته بندی زیر تقسیم کرد:

- غرامت فوت و نقص عضو

- هزینه خسارت‌های وارد شده به وسیله نقلیه یا محمولات آن

- برخورد و تصادف با هر گونه جسم ثابت یا متحرک

- هزینه درمان شخص ثالث در صورت بروز مصدومیت به علت تصادف با موتور سیکلت

- هر گونه خسارت مالی وارد شده به شخص ثالث

خرید بیمه شخص ثالث، بیمه موتور و بیمه بدنه

اهمیت خرید بیمه‌های بدنه، شخص ثالث و موتور را زمانی می‌توان درک کرد که دچار حادثه شده باشید و جبران هزینه‌های ایجاد شده بر عهده خودتان باشد. بنابراین مهم است که پوشش‌های هر سه بیمه نامه با دقت زیادی انتخاب شوند تا جبران خسارت‌ها به بهترین شکل و با سقف تعهدات صادر شود. بیمه دات کام یکی از کارگزاری‌های آنلاین بیمه نامه است که شرایط استعلام و مقایسه پوشش‌ها و خدمات شرکت‌های بیمه‌ای را فراهم کرده تا در زمان کوتاهی بتوانید بیمه شخص ثالث، بیمه موتور و بیمه بدنه را خریداری کنید. کافی است که بدون محدودیت زمانی و مکانی به وب سایت bimeh.com وارد شوید و در صفحه اصلی و بخش منوی محصولات، نوع بیمه خود را انتخاب کرده و با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز بیمه‌ای در کوتاه‌ترین زمان، بیمه نامه مورد نظر را خود را درب منزل تحویل گیرید.

برچسب ها:

رپرتاژ
user-img

نویسنده :

رپرتاژ

comments 0 1401/11/6
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط