icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین از نسل جدید تویوتا پریوس چه خبر؟

از نسل جدید تویوتا پریوس چه خبر؟

comments 0 1399/11/7

چهارمین نسل تویوتا پریوس از مدل سال ۲۰۱۶ تاکنون در بازار حضور داشته و برای مدل ۲۰۱۹ فیس لیفت شده است. این نام که هم‌اکنون ۲۰ سال است در بازار حضور دارد اولین خودروی هیبریدی برای توده مردم بوده اما خب در روزگار کنونی خودروهای هیبریدی خیلی خاص نیستند. هم‌اکنون اکثر خودروسازان اقدام به تولید محصولات هیبریدی و پلاگین هیبریدی کرده و البته به دنبال تولید محصولات تمام الکتریکی هستند. خب اینجا سؤالی پیش می‌آید: آیا نیازی به نسل پنجم پریوس هست؟ ظاهراً که این‌گونه است.

 

مجله Mag-X ژاپن مدعی است این خودروساز مشهور در حال توسعه نسل بعدی پریوس می‌باشد. هنوز تاریخ مشخصی برای معرفی پریوس جدید اعلام نشده و ما هم نمی‌دانیم که نسل جدید این خودرو چه زمانی پدیدار خواهد شد.

 

البته گفته شده پریوس جدید احتمالاً از همان پلتفرم TNGA-C استفاده خواهد کرد هرچند انتظار می‌رود به‌روزرسانی‌های زیادی در این معماری صورت گیرد. در کل انتظار داریم پنجمین نسل پریوس از نظر طراحی و فضاسازی گیراتر ظاهر شود. نسل فعلی پریوس از نظر طراحی خیلی جذاب نیست اما این امر می‌تواند تغییر یابد. کافی است به نسل دوم تویوتا میرای نگاه کنید تا ارتقای طراحی این خودرو را ببینید. واضح است که تولید پریوسی جذاب‌تر برای تویوتا کار سختی نخواهد بود.

 

اما سؤال نهایی این است که آیا پریوس در نهایت به خودرویی تمام الکتریکی تبدیل خواهد شد یا خیر. احتمال این کار وجود دارد و شاید هم نسخه پلاگین هیبریدی این مدل نیز در دسترس باشد؛ به عبارت دیگر شاید در آینده خبری از قوای محرکه هیبریدی برای پریوس نباشد.

 

انجام چنین کاری منطقی به نظر می‌رسد. پریوس کنونی دارای رقیبی داخلی با نام کرولا هیبرید است که از همان پلتفرم و سیستم هیبریدی استفاده می‌کند. شاید تویوتا به این موضوع اذعان نکند اما واقعیت این است که کرولا هیبرید در کل خودروی بهتری است. شاید ما اخیرا نیم‌نگاهی به طراحی نسل جدید پریوس داشته‌ایم چراکه تویوتا کانسپتی الکتریکی با نام LQ را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرده است.

 

LQ جدای از طراحی برجسته دارای تکنولوژی خودران سطح ۴ بوده است. احتمال می‌رود نسخه‌های پیش‌تولیدی پریوس جدید اواخر امسال در جاده‌ها رؤیت شوند.

برچسب ها:

تویوتا
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1399/11/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط