icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین انتقاد طراح سابق مک لارن از نحوه طراحی محصولات بوگاتی

انتقاد طراح سابق مک لارن از نحوه طراحی محصولات بوگاتی

comments 0 1399/5/14

هر صنعتی در میان خود یک سوپر استار دارد و قطعا در صنعت طراحی خودرو فرانک استفنسون (Frank Stephenson)  بدون شک یکی از ستاره های درخشان است.

رزومه او خود کاملاً گویاست: مک لارن P1، مزراتی MC12 و فراری F430 تنها برخی از پروژه‌های این مدیر بوده است. پیش از حضور در سمت جدید خود در شرکت لیلیوم به عنوان مدیر طراحی شرکتی که روی تاکسی‌های پرنده کار می‌کند، استفنسون مدیر طراح مک لارن بوده است. نیازی به گفتن نیست که این مرد بریتانیایی آمریکایی سوپراستار دنیای طراحی خودروست. او همچنین برخی ویدئوهای جذاب از پروژه‌های طراحی خود را منتشر کرده و جزئیات آن‌ها را شرح می‌دهد.

 

استفنسون حس می‌کند حتی یک مداد و کاغذ نیز بخش اساسی فرایند طراحی یک خودروست. به همین خاطر است که او مخالفت‌هایی جدی با طرز کار بوگاتی دارد.

استفنسون اخیراً با مجله درایو مصاحبه کرده و آن‌ها نظرش درباره فرایند ۶ ماهه طراحی دیجیتال بوگاتی دیوو و ترجیح دادن آن به جای اسکچ های سنتی را جویا شده‌اند.

این طراح با سابقه گفته است:

با تمامی احترامی که برای بوگاتی قائل هستم اما باید بگویم من هرگز یکی از محصولات این شرکت را نخواهم خرید زیرا طراحی آن‌ها کاملاً در تقابل با طرز فکر من درباره طراحی است. واضح است که ما نیازمند استفاده از رایانه در روزگار کنونی هستیم. اگر این‌گونه فکر کنیم حماقت خواهد بود اما ما نمی‌خواهیم که همه فرایند طراحی به دست رایانه‌ها صورت گیرد. چیزی که بوگاتی انجام می‌دهد، باور کنید یا نه این است که رایانه‌ها می‌توانند خودروها را طراحی کنند.

یک عنصر کلیدی دیگر در فرایند طراحی محصولات بوگاتی از دست رفته است:

چیزی که آن‌ها نمی‌توانند اندازه بگیرند فاکتور انسانی و حس انسان در طراحی یک محصول است؛ و این چیزی است که به خود شخص طراح مربوط می‌شود. این یک ارتباط ژنتیکی و احساسی در طراحی است.

استفنسون به شدت معتقد است انسان باید در فرایند طراحی خودرو حضور داشته باشد و این موضوع نمی‌تواند توسط یک ماشین یا رایانه ارتقا یابد. او می‌گوید:

شما می‌توانید کار خود را با رایانه سریع‌تر انجام دهید یا گزینه‌های بیشتری را بررسی کنید اما ارزش احساسی طراحی از یک رایانه حاصل نمی‌شود.

با توجه به میزان عرضه خودروهای جدید به بازار، اگر ببینیم برندهای رده میانی هم روش بوگاتی در فرایند طراحی خودرو را دنبال کنند تعجب نخواهیم کرد. هرچه باشد زمان طلاست.

 

اما خود استفنسون شاید فرایند طراحی بوگاتی را دنبال کند اما همچنان می‌گوید:

استفاده از رایانه‌ها در مراحل اولیه فرایند طراحی را توصیه نمی‌کنم.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/5/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط