icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین اینفینیتی Q Inspiration در دیترویت معرفی شد

اینفینیتی Q Inspiration در دیترویت معرفی شد

comments 0 1396/10/26

بعد انتشار تیزر های متعدد در نهایت اینیفینیتی از مدل مفهومی Q Inspiration در نمایشگاه خودروی دیترویت رونمایی کرد.این خودرو از آن جهت دارای اهمیت است که این برند ژاپنی اعلام نموده Q Inspiration نمایش دهند شخصیت محصولات آینده اینفینیتی خواهد بود.

اینفینیتی Q Inspiration

Q Inspiration  از طراحی کاملا جذاب و در عین حال تهاجمی برخوردار است که سعی شده با استفاده از المان های مختلف چهره کاملا رادیکالی به خود بگیرد. در پیشانی خودرو جلو پنجره ای حضور دارد که در داخل یک قاب بزرگ چند ضلعی تعبیه شده است. چراغهای باریک جلو هم سعی شده با خطوط مورب هارمونی خود با جلو پنجره را حفظ نماید.در قسمت سقف، ستون هایی باریک و در جلو و عقب، سقف یکپارچه شیشه ای این خودرو را در بر گرفته است.

در عقب خودرو چراغهای یکپارچه در سرتاسر نمای عقب امتداد یافته و مانند یک بال زیبایی دو چندانی به این مفهومی بخشیده است.

اینفینیتی Q Inspiration

با ورد به کابین Q Inspiration با طراحی کاملا مینیمالیستی روبرو خواهیم شد که سادگی جزو ویژگی های آن است. استفاده از صفحه نمایش لمسی متعدد در بخش های مختلف کابین این حس را تداعی خواهد کرد که با یک خودرو تکنولوژیکی روبرو هستیم . صفحه نمایش اصلی این خودرو در سرتاسر کابین امتداد یافته و علاوه بر آن در میانه پایین داشبورد هم صفحه نمایش دیگری حضور دارد. همچنین برای سرنشینان عقب هم یک صفحه نمایش دو تکه بزرگ در روی کنسول شناور میانی که از جلو تا صندلیهای عقب امتداد  یافته ؛تعبیه شده است.

قابل ذکر است نورپردازی روی درب ها به شکل جذابی ایجاد شده است که هر سرنشین می توان به کشیدن انگشت خود بر روی این قسمت، نور مورد نظر خود را تنظیم نماید.

اینفینیتی Q Inspiration

Q Inspiration به پیشرانه مدرن چهار سیلندر VC-Turbo اینفینیتی مجهز گردیده است که طبق ادعا این کمپانی پیشرانه فوق از نظر خروجی قدرت مانند یک موتور 6 سیلندر بنزینی بوده و از نظر کارایی مانند یک موتور 4 سیلندر دیزلی عمل خواهد بود.پیشرانه فوق بدلیل استفاده از فناوریهای بروز کاملا کم حجم و کوچک است در نتیجه طراحان Q موفق شده اند که درب موتور این خودرو را کوچکتر در نظر بگیرند و با امتداد ستون ها کابین به جلو باعث بزرگتر شدن فضای سرنشینان خواهند شد ،دستاوردی که در محصولات آتی این برند مشاهده خواهیم نمود.

اینفینیتی Q Inspiration

از ظاهر و مشخصات این خودرو مشخص است که هیچگاه به مرحله تولید نخواهد رسید ولی بسیاری از شاخصه ها ان را در محصولات آتی اینفینیتی خواهیم دید.

user-img

نویسنده :

حسین ریاحی

comments 0 1396/10/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط