icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بازتاب رسانه های خارجی در خصوص تولید رنو تندر 90 بومی توسط ایران

بازتاب رسانه های خارجی در خصوص تولید رنو تندر 90 بومی توسط ایران

comments 0 1399/8/26

همین چند روز پیش بود که خبر تولید تندر نود بومی توسط سایپا در پردیس خودرو منتشر شد و حالا برخی رسانه‌های خارجی از جمله Carscoops در گزارشی نسبتاً مفصل به تولید دوباره لوگان قدیمی بدون حضور رنو پرداخته‌اند که با یکدیگر آن را مرور می‌کنیم. در این مقاله آمده است:

 

از حدود ۴ سال پیش که خودروسازان خارجی از ترس تحریم‌های آمریکا شروع به خروج از بازار خودروی ایران کردند خبرهای چندانی از صنعت خودروی کشورمان به گوش نمی‌رسد.

گروه خودروسازی پژو-سیتروئن و رنو فرانسه حرف اول را در صنعت خودروی ایران زده‌اند. البته پس از خروج آن‌ها از کشور شرکای ایرانی آن‌ها شروع به یافتن راه‌هایی برای تولید خودروهای خود کردند

سال پیش بود که ایران‌خودرو بدون دخالت پژو-سیتروئن شروع به تولید پژو ۳۰۱ کرد و حالا یک خودروساز دیگر ایرانی نیز برنامه‌هایی برای انجام همین کار با نسل اول داچیا لوگان یا همان تندر ۹۰ دارد. سایپا که دومین خودروساز بزرگ ایران است برنامه‌های خود برای تولید انبوه نسخه ایرانی لوگان یا تندر ۹۰ را دو سال پس از خروج رنو از ایران تحت فشارهای آمریکا اعلام کرده است.

 

 

بر پایه گزارش منتشر شده توسط پرس تی وی، جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا اعلام کرده این خودروساز بیش از ۸۵ درصد قطعات و دانش موردنیاز برای ساخت این خودرو را داخلی سازی کرده است. رنو در سال ۲۰۱۸ تولید نسخه ایرانی لوگان که با نام رنو ال نود، رنو تندر ۹۰ و رنو پارس تندر شناخته می‌شود را متوقف کرد.

سلیمانی گفته است:

با شروع تحریم‌ها و زمانی که رنو ایران را ترک کرد ما در سایپا برنامه‌ای برای تولید ال نود طی ۱۸ ماه و با استفاده از تأسیسات خود برای تولید بخش‌های مختلف از جمله پیشرانه و گیربکس را شروع کردیم.

این مدیر ارشد افزوده نسخه جدید لوگان در مقایسه با مدل‌های قبلی تحت نظارت رنو استانداردهای بالاتری خواهد داشت. سایپا سهم زیادی در گسترش بازار رنو در ایران داشت و همین تندر ۹۰ نیز به عنوان یکی از محصولات کم دردسر و باکیفیت مونتاژ داخل شناخته می‌شود.

در طول دو سال گذشته سایپا با داخلی سازی برخی قطعات و همکاری با شرکای چینی توانسته تولید خود را به حالت پایدار و رو به رشدی برساند.

 

برچسب ها:

تندر 90 بومی
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1399/8/26
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط