icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین با ارزان ترین شاسی بلند های 2021 جهان آشنا شوید

با ارزان ترین شاسی بلند های 2021 جهان آشنا شوید

comments 0 1400/4/12

امروز در این مطلب  ارزان‌ترین شاسی‌بلندهای حال حاضر دنیا را معرفی می‌کنیم. البته این‌ها خودروهای بسیار کوچکی هستند که فقط نام شاسی‌بلند روی آن‌ها گذاشته شده و درواقع هاچ‌بک‌هایی هستند که کمی قد کشیده و نمای کراس‌اوور مانند پیدا کرده‌اند. تقریباً همهٔ شاسی‌بلندهای این لیست به‌جز یکی دو مورد فقط در دو کشور چین و هند عرضه می‌شوند.

۱۰-ماهیندرا KUV100

قیمت: ۸,۲۰۰ دلار

ماهیندرا KUV100 کراس‌اوور بسیار کوچکی است که از سال ۲۰۱۶ در هند عرضه می‌شود. این خودرو که تنها ۳,۶۷۵ میلی‌متر طول دارد، با دو پیشرانهٔ ۱.۲ لیتری سه سیلندر بنزینی و دیزلی در هند به فروش می‌رسد. موتور بنزینی ۸۲ اسب بخار قدرت و ۱۱۵ نیوتن متر گشتاور و موتور دیزلی ۷۷ اسب بخار قدرت و ۱۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و برای انتقال نیروی آن‌ها هم گیربکس‌های پنج سرعتهٔ دستی و پنج سرعتهٔ اتوماتیک در نظر گرفته شده است.

 

۹-لادا نیوا

۹-لادا نیوا

قیمت: ۷,۷۶۰ دلار

لادا نیوا از جهات مختلفی با دیگر خودروهای این لیست کاملاً متفاوت است. از یک جهت، این تنها شاسی‌بلند این لیست است که مخصوص چین یا هند نبوده و در روسیه تولید می‌شود. نیوا همچنین برخلاف دیگر خودروهای لیست، یک شاسی‌بلند خشن آفرودی با سامانهٔ چهارچرخ محرک تمام‌وقت است. نیوا خودرویی بسیار قدیمی و سالخورده است که از سال ۱۹۷۷ تاکنون تولید می‌شود. این خودرو که هنوز هم در روسیه محبوب است، در حال حاضر با یک پیشرانهٔ ۱.۷ لیتری چهار سیلندر با ۸۳ اسب بخار قدرت و ۱۳۰ نیوتن متر گشتاور در دو نسخهٔ دودر و چهاردر به فروش می‌رسد.

 

۸-جیلی ویژن X3

۸-جیلی ویژن X3

قیمت: ۷,۷۳۰ دلار

جیلی ویژن X3 برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ معرفی شد. این خودرو اما بر اساس هاچ‌بک جیلی انگلون SC5 ساخته شده و اساساً فیس‌لیفتی از SC5 محسوب می‌شود که نمای کراس‌اوور مانند پیدا کرده است. ویژن X3 فقط با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی به بازار عرضه می‌شود که ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور دارد. برای انتقال نیروی این موتور هم گیربکس‌های پنج سرعتهٔ دستی یا چهار سرعتهٔ اتوماتیک قابل انتخاب خواهد بود.

 

۷-رنو کایگر

۷-رنو کایگر

قیمت: ۷,۵۹۰ دلار

کایگر کراس‌اوور جدیدی است که اوایل امسال توسط رنو معرفی شد. این خودرو که برای عرضه در هند در نظر گرفته شده، زیر چهار متر طول دارد تا از مزیت‌های مالیاتی این کشور بهره‌مند شود. کایگر با دو پیشرانهٔ ۱ لیتری سه سیلندر بنزینی به بازار عرضه می‌شود که یکی تنفس طبیعی و دیگری توربوشارژ است. موتور اول ۷۲ اسب بخار قدرت و ۹۶ نیوتن متر گشتاور و دومی ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. انتقال نیروی موتور قوی‌تر هم توسط یک گیربکس CVT انجام می‌گیرد.

 

۶-نیسان مگنیت

۶-نیسان مگنیت

قیمت: ۷,۵۲۰ دلار

نیسان مگنیت هم که اواخر سال گذشته معرفی شد، روی پلت‌فرم مشترکی با رنو کایگر ساخته و برای بازار هند در نظر گرفته شده است. البته نیسان قصد دارد این خودرو را در بازارهای دیگری مثل آفریقای جنوبی و اندونزی هم عرضه کند. مگنیت هم با همان دو پیشرانهٔ رنو کایگر به بازار عرضه می‌شود و اشتراکات زیادی با همتای فرانسوی خود دارد. در ابتدا قرار بود این خودرو با برند داتسون عرضه شود اما پس از تغییر برنامه‌ها و تصمیم به حذف برند داتسون، مگنیت با برند نیسان معرفی شد.

 

۵-چری تیگو ۳x

۵-چری تیگو ۳x

قیمت: ۷,۲۶۰ دلار

چری تیگو ۳x درواقع همان ام‌وی‌ام X22 است که در کشورمان عرضه می‌شود. این خودرو برای اولین بار در نمایشگاه پکن ۲۰۱۶ رونمایی شد و سال گذشته مورد فیس‌لیفت قرار گرفت. این خودرو با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی به بازار عرضه می‌شود که ۱۱۵ اسب بخار قدرت و ۱۴۳ نیوتن متر گشتاور دارد. قیمت پایهٔ تیگو ۱۴۳ نیوتن متر گشتاور دارد. قیمت پایهٔ تیگو ۳x از تنها ۷,۲۶۰ دلار آغاز می‌شود درحالی‌که ارزان‌ترین نسخهٔ X22 در کشورمان نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد!

۴-زوتی T300

۴-زوتی T300

 قیمت: ۷,۱۱۰ دلار

شرکت چینی زوتی که بیشتر آن‌را به خاطر کپی‌هایش می‌شناسیم، در اوایل سال ۲۰۱۷ کراس‌اوور کوچک T300 را معرفی کرد. این خودرو که برخلاف دیگر محصولات زوتی در طراحی از خودروهای مشهور دنیا کپی‌برداری نکرده است، با یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی به بازار عرضه می‌شود. این موتور ۱۱۰ اسب بخار قدرت و ۱۴۳ نیوتن متر گشتاور دارد که آن‌را از طریق یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی یا یک نمونهٔ CVT به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد.

۳-جک S1

۳-جک S1

قیمت: ۶,۲۰۰ دلار

جک S1 کراس‌اوور بسیار کوچکی با طول تنها ۳,۷۷۵ میلی‌متر است که در سال ۲۰۱۷ راهی بازار چین شد. این خودرو اما در اصل نسخهٔ فیس‌لیفت و کراس از هاچ‌بک کوچک جک Yueyue است که در سال ۲۰۱۰ معرفی شده بود. S1 که تنها ۶ هزار دلار قیمت دارد، به یک پیشرانهٔ ۱.۳ لیتری چهار سیلندر با ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۲۶ نیوتن متر گشتاور مجهز شده که به یک گیربکس پنج سرعتهٔ دستی متصل است.

 

۲-ماروتی اسپرسو

۲-ماروتی اسپرسو

قیمت: ۵,۰۷۰ دلار

شرکت ماروتی سوزوکی که زیرمجموعهٔ هندی سوزوکی محسوب می‌شود، با عرضهٔ خودروهای کوچک و ارزان‌قیمت، سهم بزرگی از بازار خودروی هند را در اختیار دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۹ کراس‌اوور جدیدی بنام اسپرسو را معرفی کرد. اسپرسو علیرغم اندازهٔ بسیار کوچک، به لطف ظاهر جعبه‌ای شکل و فاصلهٔ زیاد از سطح زمین، نمای آفرودی و اس‌یووی مانندی دارد. این خودرو با یک پیشرانهٔ ۱ لیتری سه سیلندر به بازار عرضه می‌شود که تنها ۶۷ اسب بخار قدرت و ۹۰ نیوتن متر گشتاور دارد. اسپرسو علاوه بر عرضه در هند، به کشورهایی مثل آفریقای جنوبی و مصر و مناطق جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین هم صادر می‌شود.

 

۱-رنو کوئید

۱-رنو کوئید

قیمت: ۴,۴۵۰ دلار

و نهایتاً به ارزان‌ترین شاسی‌بلند حال حاضر دنیا یعنی رنو کوئید رسیدیم. این خودرو که در ابتدا برای بازار هند در نظر گرفته شده بود، برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. در سال ۲۰۱۷ اما رنو نسخه‌ای کاملاً اصلاح‌شده از کوئید را برای عرضه در برزیل معرفی کرد. این نسخه با تقویت ساختار و تجهیز به چهار ایربگ به‌صورت استاندارد، ایمنی بهتری نسبت به نسخهٔ هندی دارد. کوئید در هند در ابتدا با یک پیشرانهٔ ۸۰۰ سی‌سی سه سیلندر با تنها ۵۴ اسب بخار قدرت عرضه می‌شد اما در آگوست ۲۰۱۶ یک موتور قوی‌تر ۱ لیتری سه سیلندر هم برای آن ارائه شد که ۶۸ اسب بخار قدرت و ۹۱ نیوتن متر گشتاور دارد. در سال ۲۰۱۹ نیز نسخهٔ الکتریکی کوئید با نام City K-ZE در چین معرفی شد.

برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/4/12
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط