icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بهترین برند های خودرویی در سال 2020 معرفی شدند

بهترین برند های خودرویی در سال 2020 معرفی شدند

comments 0 1399/8/3

در سال 2020 اتفاق هایی افتاد که برای هیچ صنعتی از جمله صنعت خودروسازی خبر های خوبی در پی نداشت.ویروس کرونا همه اقتصاد جهانی را دچار بحران کرد و فعلا نشانه ای از بهبود وضعیت نیست.البته دنیا متوقف نشده و همه به دنبال رسیدن به جایگاه مناسب خود هستند هرچند که سختی‌های زیادی پیش رویشان وجود دارد.

این امر در زبان تجارت به معنی پستی و بلندهای زیادی به ویژه در بخش خودرو بوده و ارزش کلی شرکت‌ها دستخوش تغییرات زیادی شده است. به‌طور ساده باید گفت برخی خودروسازها سریعاً خود را با تغییرات رخ داده تطبیق می‌دهند و شرایط بهتری دارند.

بیست و یکمین گزارش سالانه اینتربرند روی تحلیل کمپانی‌های گوناگون در بخش‌های مختلف تمرکز داشته اما چون عمده تمرکز ما روی صنعت خودروست به همین خاطر در این گزارش به دنبال برندهای خودرویی بوده‌ایم. این تحقیق از سه فاکتور اصلی برای ارزش‌گذاری استفاده کرده است:

  • عملکرد مالی محصولات و سرویس‌های برندها
  • نقش برند در تصمیمات منجر به خرید
  • میزان رقابتی بودن برند و توانایی آن در ایجاد وفاداری و بنابراین تقاضا و سود پایدار در آینده

نتیجه این تحقیق نشان می‌دهد تویوتا یک‌بار دیگر بالاترین رتبه را بین برندهایی خودرویی در بین ۱۰۰ برند اول لیست اینتربرند به دست آورده است. این خودروساز ژاپنی در بین تمامی برندهای بررسی شده جایگاه هفتم را با ارزش ۵۱.۵۹۵ میلیون دلار به خود اختصاص داده است. درست پایین‌تر از تویوتا هم مرسدس بنز با ارزش ۴۹.۲۶۸ میلیون دلاری قرار داشته و پس از آن‌ها نیز ب ام و با ارزش ۳۹.۷۵۶ میلیون دلار سومین برند برتر خودرویی در سال جاری میلادی می‌باشد.

با بررسی این لیست به شرکت تسلا می‌رسیم که دوباره وارد لیست برندهای برتر شده و جایگاه کلی چهلم را بین برندهای صنایع گوناگون به دست آورده است. این شرکت آخرین با در سال ۲۰۱۷ وارد این لیست شده بود. ارزش بازار این برند طبق گفته اینتربرند برابر با ۱۲.۷۵۸ میلیون دلار است.

اما جدای از برندهای خودرویی این غول‌های تکنولوژی هستند که لیست را در قبضه دارند به گونه‌ای که سه شرکت اپل، آمازون و مایکروسافت سه رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند. کمپانی‌های شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی نیز در دوران شیوع کرونا موفقیت خوبی را نصیب خود کرده‌اند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/8/3
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط