icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین بوگاتی بولاید زیبا ترین سوپر اسپرت دنیا انتخاب شد

بوگاتی بولاید زیبا ترین سوپر اسپرت دنیا انتخاب شد

comments 0 1400/7/14

بوگاتی در اکتبر سال ۲۰۲۰ از بولاید به‌عنوان یک خودروی مخصوص پیست آینده‌نگر با نسبت وزن به قدرت ۰.۶۷ کیلوگرم بر هر اسب بخار پرده‌برداری کرد. در آگوست امسال نیز این شرکت نسخهٔ تولیدی بولاید را معرفی کرد که فقط در ۴۰ دستگاه ساخته می‌شود و هرکدام ۴.۷ میلیون دلار قیمت دارند. حال این هایپرکار افسانه‌ای جایزهٔ یکی از معتبرترین مسابقات طراحی جهان را از آن خود کرده است. در جریان سی و ششمین جشنوارهٔ بین‌المللی اتومبیل در پاریس، هیئت‌داوران متخصص در زمینهٔ طراحی، در گروه هایپرکارها، بولاید را به‌عنوان زیباترین خودرو انتخاب کرده‌اند.

طبق قوانین، خودروهایی می‌توانند در این گروه حضور پیدا کنند که تولیدی باشند، بیش از ۶۰ هزار یورو قیمت داشته باشند و از طراحی اسپرت و پرفورمنس فوق‌العاده‌ای برخوردار باشند. طراحی بولاید از نسخهٔ کانسپت تا تولیدی تغییر چندانی نخواهد داشت و بنابراین کسانی که بتوانند ۴.۷ میلیون دلار برای خرید بولاید پرداخت کنند، دقیقاً مالک همان خودرویی خواهند شد که برندهٔ جایزهٔ طراحی شده است. همچنین بوگاتی وعده داده است که حتی پس از بهینه‌سازی‌های موردنیاز برای تولید، این هایپرکار وزن پایین و پرفورمنس بی‌نظیر خود را حفظ خواهد کرد.

مدیر طراحی پروژه‌های ویژهٔ بوگاتی در مورد این هیولا می‌گوید:

هرچند بولاید بسیار کاربردی است اما درعین‌حال مملو از شخصیت و سنت متمایز بوگاتی است. ساخت این خودرو با الهام از فلسفهٔ نسبت وزن به قدرت اتوره بوگاتی الهام گرفته است که در دههٔ ۲۰ میلادی با طراحی خودروهای سبک‌وزن و چابک مثل تایپ ۳۵، دنیای اتومبیلرانی را به هم ریخت. بولاید نقطهٔ اوج و نهایی آن فلسفه است

در جریان این رویداد در پاریس، آئودی Q4 E-Tron اسپرت‌بک به‌عنوان زیباترین خودروی نمایشی و دی‌اس آئرو اسپرت به‌عنوان زیباترین کانسپت انتخاب شد. مرسدس بنز ویژن AVTAR در بخش خودروهای آینده پیروز شد و مازراتی MC20 هم جایزهٔ زیباترین سوپراسپرت را از آن خود کرد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/7/14
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط