icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تست و بررسی تیگو 7 پرو ،نو رسیده مدیران خودرو برای بازار ایران

تست و بررسی تیگو 7 پرو ،نو رسیده مدیران خودرو برای بازار ایران

comments 0 1400/9/16

مدیران خودرو چندی است به سرعت در حال نوسازی محصولات خود به سبکی نوین است بطوریکه هیچ یک از خودروسازان وطنی تاکنون در این بازه کوتاه نسبت به ارائه محصولات جدید خود اقدام نکرده اند.مدیران خودرو در راستای آخرین تغییرات در محصولات خود تیگو 7 پرو را معرفی نموده که با تغییرات گسترده ای روبرو شده است. روز گذشته فرصتی دست داد تا این کراس اوور چینی را در پیست آزادی به چالش بکشیم.با پردیس خودرو همراه باشید تا با تیگو 7 پرو بیشتر آشنا شوید.

 

ابعاد و فضای داخلی

تیگو 7 پرو یک شاسی بلند کامپکت بوده که از نظر ابعادی می تواند آن را با محصولاتی نظیر هیوندای توسان ،اسپورتیج و غیره مقایسه کرد. قابل ذکر تیگو 7 جدید با برخورداری از ابعادی برابر با 1746 میلیمتر در ارتفاع ،1842 میلیمتر در عرض ،4500 میلیمتر در طول، در تمامی جهات از نسخه فعلی خود بزرگتری است. همچنین فاصله دو محوری این شاسی بلند از 2650 در نسخه فعلی به 2670 میلیمتر افزایش یافته تا کمی به فضای داخلی خودرو افزوده شود.این ابعاد بزرگتر اثبات می کند تیگو پرو خودرویی کاملا متفاوت با نسخه فعلی بود و نباید آن را یک فیس لیفت ساده دانست.همچنین فضای بار این خودرو برابر با 475 لیتر است که در صورت خواباندن صندلی های ردیف آخر این میزان به 1500 لیتر افزایش خواهد یافت.

طراحی ظاهری

طراحی ظاهری

با دیدن ظاهر تیگو 7 پرو به جرات می توان گفت انقلابی در طراحی محصولات چینی و علی الخصوص چری رخ داده است.در دماغه تیگو 7 جدید با جلو پنجره بزرگ و کهکشانی زیبایی روبرو هستیم که این روز ها در DNA کلیه محصولات چری به چشم می خورد.در طرفین این جلو پنجره چراغهای باریکی تعبیه شده که با گرافیک داخلی بسیار جذاب نمای بسیار تهاجمی به این خودرو بخشیده است.

تست و بررسی تیگو 7 جدید

 

در نمای جانبی پنل های بدنه متورم در کنار خطوط جانبی هنرمندانه تیگو 7 را جذابتر از گذشته کرده است.همچین خطوط پنجره های کناری با هارمونی خاصی به عقب خورو امتداد یافته که با زه های کرمی براقی تزیین شده است. استفاده از رینگ های چنده پره هیجان نمای جانبی را بیشتر نموده است.

نمای جانبی تیگو 7 پرو

تست و بررسی تیگو 7 جدید

در نمای عقب هم همانند دیگر نقاط خودرو دیگر نشانی از تیگو 7 معمولی نیست و همه چیز جدید شده است.نخستین تغییر در چراغهای عقب رخ داده است جایی که چراغهای باریک و به هم پیوسته با چراغهای LED یکپارچه موجب زیبایی بیشتر نمای عقب تیگو 7 پرو شده است. در زیر سپر عقب نیز از خروجی های دوگانه اگروز استفاده شده که در کنار نوار کرمی براق موجب اسپرت شدن این بخش از خودرو شده است.

طراحی کابین

طراحی کابین

با ورود به کابین خیلی زود متوجه می شویم که تیگو 7 فعلی با تیگو 7 پرو کاملا متفاوت هست چرا که کلیه عناصر داخلی کابین تغییر و بروز شده است. بیشترین جذابیت کابین خودرو به صفحه نمایش بزرگ 10.25 اینچی تبلت گونه است که در میان داشبورد خود نمایی می کند. در بخش زیرین صفحه نمایش بخش تهویه مطبوع قرار گرفته که کاملا بصورت لمسی قابل استفاده است. در کنسول میانی یک بخش بزرگ جهت شارژ وایر لس موبایل تعیبیه شده و در کنار دست دنده که بسیار لوکس طراحی شده اداوات دسترسی به آپشن های گوناگون به چشم می خورد.

کابین چری تیگو 7 پرو

فرمان دی کات استفاده شده در تیگو 7 پرو نشان از این دارد که طراحان این خودرو سعی در تلقین حس اسپرت بودن به مالک خودرو داشته اند.تکمیل کننده این بخش پشت آمپر کاملا دیجیتالی است که اطلاعات مورد نیاز راننده را در اختیار قرار می دهد

کابین چری تیگو 7 پرو

صندلی های چرمی مشکی که با دوخت قرمز مزین شده است موجب زیبایی بیشتر کابین شده است. البته استفاده از رنگ قرمز فقط به دوخت صندلی های ختم نشده و می توان در بخش هایی از داشبورد و رو دری های ترکیب رنگ سیاه و قرمز را مشاهده کرد.

پیشرانه

پیشرانه

چری تیگو 7 پرو در بخش پیشرانه از همان موتور 4 سیلندر 1.5 لیتری توربو شارژ نسخه فعلی با حداکثر قدرت 157 اسب بخار و حداکثر گشتاور 230 نیوتن متر نسخه فعلی بهره می برد. اما در بخش سیستم انتقال قدرت ،گیربکس دو کلاچه 6 سرعته نسخه فعلی با یک گیبرکس جدید CVT 9 سرعته تعویض شده تا راندمان خودرو افزایش یابد.چری تیگو 7 پرو با این مشخصات فنی تنها 6.7 لیتر بنزین را ر هر 100 کیلومتر مصرف می کند.از این رو استفاده از تیگو 7 پرو در ترافیک‌های شهری آسان‌تر از گذشته خواهد بود. این جعبه دنده اخیرا در چند محصول دیگر مدیران خودرو نیز مشاهده شده است.

 سیستم تعلیق تیگو 7 پرو در جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع چنداتصالی یا مولتی لینک است. ترمزهای دیسکی در چهار چرخ به همراه سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش نیز به خوبی تیگو 7 پرو را تحت کنترل دارند و اگر انتظارات خود را از این خودرو در حد یک کراس‌اوور خانوادگی نگه دارید، تیگو 7 پرو شما را بیش از آن‌چه تصور می‌کنید راضی نگه خواهد داشت.

امکانات رفاهی و ایمنی

امکانات رفاهی و ایمنی

در بخش آپشن و امکانات ایمنی تیگو 7 پرو به مواردی چون ترمز دستی برقی ،اتو هلد ،سیستم ورود بدون کلید ،دوربین 360 ،سقف پاناروما ،درب صندق برقی هوشمند ،صفحه نمایش فول HD ،6 کیسه هوا در تمامی نقاط داخلی ،سسنور فشار باد و سیستم اتو ترانک و یا باز شدن اتوماتیک درب صندق و غیره باید اشاره کرد.

تجربه رانندگی با تیگو 7 پرو

تجربه رانندگی با تیگو 7 پرو

وقتی با کراس اوور رانندگی می کنیم و آنهم در پیست حرفه ای باید انتظارات به جا باشد تیگو 7 با توجه به ارتفاع زیادش دارای پایداری نسبتا مناسبی بود بطوریکه با فشار بیش از حد هم در پیچ ها خود را مسیر نگه می داشت که این مهم برای یک کراس اوور بسیار مناسب است.

تجربه رانندگی با تیگو 7 جدید

با فشردن گاز در مسیر های مستقیم پیشرانه واکنش مناسبی نشان می داد و در هنگام حرکت، سریع شتاب خود را افزایش می داد اما در هنگام سکوت و در ثانیه های اول کندی تیگو 7 به خوبی حس می شد که برای یک کراس اوور خانوادگی چندان عیب محسوب نمی گردد.

 

اگر تجربه رانندگی با تیگو 7 فعلی را داشته باشید، حتما می‌دانید که گیربکس شش سرعته دوکلاچه این خودرو گاهی اوقات سر و صدا تولید می‌کند و در ترافیک‌های شهری نیز با کاهش عملکرد مواجه می‌شود. این مشکلات به واسطه جایگزینی گیربکس 9 سرعته CVT برطرف شده‌اند و اکنون عملکرد تیگو 7 پرو پایدارتر از گذشته احساس می‌شود.

 تجربه رانندگی با تیگو 7 جدید

تیگو 7 پرو به واسطه بهره‌مندی از سیستم‌های مختلف ایمنی عملکرد مناسبی در ترمزگیری‌ها دارد و حس ایمنی را به راننده القا می‌کند. در خصوص تجهیزات داخلی خودرو نیز بایستی گفت که صندلی‌ها راحت و مناسب هستند، سیستم صوتی عملکرد خوبی را از خود به نمایش می‌گذارد و کنترل ادوات مختلف خودرو همچون کروز کنترل یا سیستم چندرسانه‌ای نسبتا راحت است.

 

 

نتیجه

نتیجه

خودروسازان چینی ها سالهاست که دیگر چینی نیستند.شاید در نگاه اول این جمله طنز باشد ولی در عمل واقعیتی بلامنازع است چرا که اگر به لوگوی نصب شده در جلوی برخی از خودروسازان برتر چینی دقت نکنید به سختی پی خواهید برد که این خودرو چینی است. تیگو 7 و محصولات جدید مدیران خودرو هم به واسطه پیشرفت شریک تجاریش کاملا قابل تحسین شده است. البته باید توجه داشت ما در حال بررسی یک کراس اوور اقتصادی خانوادگی روبرو هستیم که از نظر قیمتی با هم رده های کره ای و ژاپنی خود قابل مقایسه نیست اما از نظر ظاهری ،امکانات رفاهی و کیفیت چیزی از آنها کم ندارد. تیگو 7 پرو هم به واسطه همین موارد می تواند در بازار ایران به خوبی مشتریان خود را جذب نماید البته برای دست یابی به این مهم رقبا قدرتمندی نظیر فیدلیتی ،دیگنیتی گروه بهمن و  FMC T5 خودروسازی فردا را پیش رو دارد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/9/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط