icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین تفاوت لنت و جلوبندی بی ام و با دیگر خودروها

تفاوت لنت و جلوبندی بی ام و با دیگر خودروها

comments 0 1401/8/30

چه چیزی لنت بی ام و جلوبندی بی ام و را از سایر خودروها متمایز می کند ؟

چه عواملی باعث می شوند لنت بی ام و جلوبندی بی ام و تا این حد از سایر خودروها متفاوت باشد؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

کدام شرکت ترمز بی ام و را می سازد؟

بی ام و لنت و سیستم ترمز خود را نمی سازد. مانند بسیاری دیگر از شرکت ها قطعات مورد استفاده در فرآیند تولید بی ام و توسط  تولیدکنندگان شخص ثالث ارائه می شوند. BMW از شرکت برمبو برای تامین لنت و ترمز خود استفاده می کند. انجمن Quora بر این باوراست که لنت بی ام و ، جلوبندی بی ام و ترمز، کالیپر و دیسک توسط خود شرکت بی ام و تولید نمی شود. دیسک ها توسط شرکت  GmbH آلمان ساخته شده اند. بسیاری از قطعات دیگر سیستم ترمز توسط شرکت های سوئدی، فرانسوی و چینی ساخته می شوند.

سیستم ترمزبی ام و می تواند بسیار پیچیده باشد. به طوری که وقتی صحبت از لنت بی ام و جلوبندی بی ام و  و دیگر قطعات خودروهای بی ام و می شود، بسیاری از رانندگان گیج می شوند. حتی تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم یدکی نیز مشکلاتی در پی بردن به آن دارند. بی ام و نسخه هایی از یک خودرو را با روتورهای جلو وعقب بزرگتر یا لنت ترمز خشن تر طراحی کرده است که به نظر می رسد هیچ دلیلی در این طراحی، برای مصرف کننده عادی وجود ندارد، اما بی ام و می داند که آنها به چه علت طراحی و تولید می شوند.  به همین صورت است که تفاوت در اجزای لنت و ترمزدر مدل های مختلف ظاهر می شود.

مقاوم سازی سیستم ترمز و لنت بی ام و

برخی از خودروهای بی ام و دارای قطعات منحصربه فردی هستند که برای تشخیص کارایی و بررسی آن‌ها عملاً باید یک مکانیک دارای گواهینامه BMW باشد. مدل‌های جدیدتر سیستم ترمز ممکن است به بروزرسانی‌های نرم‌افزاری نیاز داشته باشند تا سیستم رایانه بتواند سیستم ترمز و لنت بی ام و را به طور کامل شناسایی کند. اجزای ترمز به طورخاص در سیستم‌های شرکت سازنده فهرست‌بندی می‌شوند و هر مدل، هر بسته، هر آپشن و هر سال درسیستم فراگیرثبت می‌شوند.

حقایقی دیگر در مورد لنت بی ام و

حقایقی دیگر در مورد لنت بی ام و

سیستم‌های لنت بی ام و بر اساس سال، مدل، تریم و آپشن‌ها متفاوت است، اما بیشتر سیستم‌ها توسط Gmbh، با نام مستعار ATE طراحی شده‌اند. این سیستم ها اگرچه عملکرد بالایی دارند، اما یک ایراد رایج درمورد آن ها این است که دارای طراحی ساینده هستند و ترمز گرد و غبارزیادی تولید می کند. لنت های سازگار پس ازفروش می توانند به کاهش اثر کمک کنند. از آنجایی که با لنت های ارزان و بی کیفیت، ترمز زودتر تحلیل می رود اطمینان از اینکه فقط از لنت های پس از فروش با کیفیت بالا استفاده شود، ضروری است.

سیستم ترمز قابل تنظیم BMW

بی ام و در سال 2019،  سیستم ترمز خود را به سطح جدیدی ارتقا داده است. آنها یک سیستم ترمز کاملاً جدیدی اتخاذ کردند که قابلیت پیکربندی توسط راننده را دارد. این امر کنترل بیشتری را در اختیار راننده  قرار می دهد. سیستم ترمز جدید به راننده اجازه می دهد تا نحوه عملکرد سیستم ترمز تهاجمی را کنترل کند. این  قابلیت یکی از چشمگیرترین تفاوت هایی است که خودروهای بی ام و را از باقی خودروها متمایز می کند.

بی ام و با سیستم ترمز قابل تنظیم جدید خود همواره پیشتاز خواهد بود. این شرکت با ایجاد سیستم‌های ترمز منحصربه‌فرد که برای هر مدل خودرو و سال خاصی طراحی شده‌اند، خود را از سایر خودروسازان متمایز کرده‌ است. اگرچه ممکن است این قابلیت ها برای متخصصان و مکانیک ها قطعات گیج کننده باشد. قطعات مختلف مورد استفاده از یک تریم، بسته یا گزینه به بعدی، بخشی از طرح بزرگ برای ایجاد سیستمی است که بالاترین عملکرد ممکن را در این سیستم ها ارائه می دهد. ب ام و تلاش زیادی کرده است تا به علاقه مندان خود این اطمینان را دهد که مانند سایر خودروسازان نیست و این فقط یکی از ویژگی های است که بی ام و را خاص می کند.

وقتی نوبت به مهندسی خودروهای چشمگیر می رسد، بی ام و همیشه در صدر لیست یا نزدیک به آن خواهد بود. خودروهای بی ام و ماشین های عالی هستند. با این حال، درست مانند هر وسیله نقلیه، آنها می توانند مشکلاتی داشته باشند که باید مراقب آنها باشید. یکی از رایج ترین مشکلات بی ام وها خرابی در سیستم تعلیق و جلوبندی است.

 در سیستم جلوبندی بی ام و عملکرد نوینی به کار رفتنه است که با این روش می توانید کنترل بهتری در حین رانندگی داشته باشید. این مورد از طریق سیستم تعلیق جدید تطبیقی ​​M امکان پذیر شده است. BMW روشی جدید در جلوبندی بی ام و را طراحی کرده است که تمام نیازهای رانندگی را بدون توجه به آنچه هستند، برآورده کند. حالت های مختلفی در سیستم تعلیق  و جلوبندی بی ام و وجود دارد که می توانید برای دستیابی به این اهداف از آنها استفاده کنید. این حالت ها شامل کلاسیک، اسپرت و سوپر اسپرت هستند.

عیب یابی جلوبندی بی ام و

عیب یابی جلوبندی بی ام و

سیستم تعلیق و جلوبندی بی ام و کمی پیچیده تراز سیستم تعلیق یک خودروی معمولی است و بنابراین هر مشکل جزئی می تواند منجر به مشکلات بزرگتری شود و در نتیجه ممکن است یک قطعه  فرسوده شود یا آسیب ببیند. اگر زود تشخیص داده شود، مشکل با تعمیرات جزئی برطرف می شود واگر آن را نادیده بگیرید، احتمالاً همه چیز به خرابی های بزرگتری در سیستم تعلیق تبدیل می شود که منجربه هزینه بیشتردرتعمیرات خواهد شد.

اولین کاری که می توانید برای جلوگیری از مشکلات سیستم تعلیق در بی ام و انجام دهید این است که از برنامه تعمیر و نگهداری توصیه شده شرکت سازنده پیروی کنید. این موارد شامل بازرسی های منظم توسط یک متخصص خودرو حرفه ای، تنظیمات روتین اجزای مختلف سیستم تعلیق ، جلوبندی و تعمیر یا تعویض قطعات فرسوده قبل از ایجاد مشکل می شود.

چرا قطعات و نیروی کار بی ام و گران است؟

بی‌ام‌ و خودروهای ارزان قیمتی نیستند که بتوان آن را ازهر نمایندگی خریداری کرد. قطعاتی که داخل آن ها قرار می گیرد از مواد مرغوب و با همان سطح کاردست ساخته شده است. مکانیک‌های بی ام و برای مقابله با سیستم‌های پیچیده‌ای که در ساخت این وسیله نقلیه با کارایی بالا وجود دارد، بسیار آموزش دیده و دارای گواهینامه هستند. زمان و تلاش زیادی صرف تولید این خودرو می شود که در نتیجه هزینه اضافی برای کیفیت به مصرف کنندگان منتقل می شود.

برچسب ها:

رپرتاژ
user-img

نویسنده :

رپرتاژ

comments 0 1401/8/30
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط