icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین جتور X-1 پلاگین هیبریدی با سیستم سطح 3 خودران هواوی معرفی شد

جتور X-1 پلاگین هیبریدی با سیستم سطح 3 خودران هواوی معرفی شد

comments 0 1400/10/18

جتور موتورز که بخشی از گروه هولدینگ چری است شاسی‌بلند هیبریدی X-1 را معرفی کرد. این خودرو از سیستم خودران سطح ۳ تولید شرکت هواوی استفاده می‌کند. شاسی‌بلند جدید جتور از جدیدترین پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه ADAS که توسط هواوی توسعه یافته سود می‌برد. X-1 در ابتدا با سطح خودران ۳ عرضه خواهد شد و بنابراین در برخی سناریوهای رانندگی خودرویی کاملاً خودران خواهد بود اما راننده باید در زمان‌های اضطراری کنترل خودرو را به دست گیرد. البته معماری این خودرو توانایی استفاده از خودران سطح ۵ را دارد. جتور X-1 همچنین از تکنولوژی‌های ارتباطی زیادی سود خواهد برد هرچند جتور فعلاً تصاویر بدنه این خودرو را منتشر کرده است.

شاسی‌بلند موردبحث بر پایه پلتفرم جدیدی که توسط چری توسعه یافته و کانلون نام گرفته ساخته شده است. برخلاف رویه‌های کنونی، این خودرو محصولی تمام الکتریکی نبوده و از قوای محرکه پلاگین هیبریدی سود می‌برد. X-1 به‌صورت دیفرانسیل جلو و چهار چرخ محرک در دسترس بود و ظاهراً از پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوی بنزینی با یک جفت پیشرانه الکتریکی استفاده خواهد کرد. اگرچه قدرت ترکیبی و ظرفیت باتری این محصول اعلام نشده اما به عنوان خودرویی پلاگین هیبریدی می‌توان X-1 را در حالت تمام الکتریکی نیز راند.

جتور X-1 از نظر ظاهری شبیه چری اومودا ۵ است، خودرویی که از نظر فنی مشابه محصول جدید جتور می‌باشد. البته اومودا ۵ ماه پیش معرفی شده و دارای پانل‌های منحصربه‌فرد در بدنه همچون جلوپنجره و چراغ‌های اصلی می‌باشد. پروفایل جانبی این خودرو مشابه شاسی بلندهای کامپکت بازار بوده و از خطوط برجسته و پوشش‌های پلاستیکی برای ایجاد شخصیتی اسپورت استفاده می‌کند. در بخش عقب نیز چراغ‌های LED نازکی را می‌بینیم که به سمت گلگیرها کشیده شده‌اند. دیفیوزری بزرگ هم بخش اعظم سپر عقب را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آنچه در وب‌سایت رسمی چری آمده، برند جتور در بسیاری از بازارهای خارج چین از جمله خاورمیانه و آمریکای جنوبی حضور خواهد یافت. محصولات کنونی جتور شامل شاسی بلندهای درون‌سوز از جمله مدل‌های X70 یا همان فیدلیتی بهمن و X90 است. امیدواریم که این خودروها و فناوری‌ها نیز به زودی به محصولات بهمن موتور اضافه گردند.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/10/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط