icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خودروهای لینک اند کو در لیست واردات به ایران

خودروهای لینک اند کو در لیست واردات به ایران

comments 0 1401/12/15

شنیده ها حاکی از آن است که خودروهای نشان لینک اند کو (Lynk & co) چین قرار است به صورت وارداتی به ایران بیایند و مراحل پایانی مذاکرات آن در حال انجام است.

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-منابع آگاه اطلاع داده اند که یک شرکت مطرح خودروساز خصوصی در ایران در حال مذاکره با نشان لینک اند کو چین است. بر همین اساس قرار است همین شرکت مذاکرات خود را برای واردات جیلی هم پیش ببرد. نشان جیلی و زیرمجموعه لینک اند کو از جمله نشان های بسیار مطرح چینی هستند که در بحث کیفیت بالاترین استاندارد را در بین چینی ها ارائه می دهند. جیلی با خرید ولوو توانست پیشرفت های خوبی در زمینه فنی و کیفی داشته باشد و نمود یکی از همین پیشرفت ها، تاسیس برند لینک اند کو بود. این نشان از جمله برندهای چینی است که فروش در اروپا را دارد و استانداردهای کیفی قاره سبز را پاس کرده است.

آن طور که مشخص است، شرکتی که قرار است خودروهای لینک اند کو (Lynk & Co) را وارد کند، یکی از خودروسازان خصوصی بزرگ کشور است که سابقه همکاری با چینی ها را دارد. به نظر می رسد واردات لینک اند کو هم متقاضیان زیادی دارد و به همین دلیل شرکت واردکننده هنوز نمی خواهد نام و نشانش رسانه ای شود.

کمپانی لینک اند کو در سال ۲۰۱۶ در گوتنبرگ سوئد تاسیس شد و نشانی مشترک از جیلی و ولوو به حساب می آید. هدف از تاسیس لینک اند کو به وجود آوردن برندی بود که خودروهایی مدرن ارائه می دهد و اساس ویژگی های هایتِک و اتصالات اینترنتی را در خود دارد. هنوز مشخص نیست چه مدل هایی از این نشان قرار است به صورت وارداتی به ایران بیایند. اما برترین مدل های لینک اند کو پیشرانه هایی هیبرید دارند و پایه مهندسی مشترک جیلی و ولوو در قوای محرکه آن ها به کار رفته است.

ساس آن چه تابحال مشخص است، سهم واردات چینی ها در روند فعلی بسیار بیشتر از هر کشور دیگری است. تا ب حال برندهای زیادی از چین برای واردات مطرح شده اند. اما بدون تردید لینک اند کو مهم ترین و بهترین نشان چینی است که برای واردات به آن پرداخته شده است. باید منتظر بود و دید روند نهایی واردات لینک اند کو به کجا ختم می شود و دقیقاً چه زمان این نشان چینی-سوئدی به بازار ایران می آید.

برچسب ها:

واردات خودرو
user-img

نویسنده :

گروه خبری

comments 0 1401/12/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط