icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین خودروی سال 2019 جهان مشخص شد

خودروی سال 2019 جهان مشخص شد

comments 0 1398/1/31

همانطور که انتظار می رفت پس از رقابتی سخت و نفس گیر نهایتا در نمایشگاه خودروی نیویورک 2019 جگوار ای پیس بعنوان خودروی سال 2019 معرفی شد. البته این تنها عنوان پلنگ وحشی بریتانیایی نبود چرا که این خودرو در بخش خودروی سبز سال و طراحی برتر سال موفق به کسب جایزه شد. این برای اولین بار در طول تاریخ رقابت های خودروی سال جهان است که یک خودرو همزمان موفق به کسب سه جایزه همزمان شده است.

در بخش اصلی یا همان خودروی سال جگوار ای پیس با آئودی E-Tron و ولو S60 به رقابت پرداخت که در نهایت با پشت سر گذاشتن رقبای خود به کسب این عنوان ارزشمند نائل شد. در بخش طراحی سال اما این کراس‌اوور الکتریکی بریتانیایی با کنار زدن سوزوکی جیمنی و ولوو XC40، خود را به مقام اول رسانده و در بخش خودروی سبز سال نیز برای رسیدن به جایزه، آئودی E-Tron و هیوندای نکسو را از سر راه خود برداشته است. 

ام این رقابت ها در بخش های دیگر نیز برگذار شده که در ادامه به آنهای خواهیم پرداخت:

خودروی پرفورمنس سال:مک لارن 720S

خودروی پرفورمنس سال:مک لارن 720S

حاضران در این بخش باید سالانه 2000 دستگاه تولید  بین تاریخ 1 ژانویه 2018 تا 31 می می 2019  تولیده شده و در دو قاره جهان بفروش رسیده باشند.مک لارن 720S ضمن رعایت این دو قانون و همچنین پس زدن رقبا بدلیل عملکرد فوق العاده اش توانست در این بخش بعنوان بهترین خودروی سال معرفی شود.

خودروی لوکس سال:آئودی A7

خودروی لوکس سال:آئودی A7

 در بخش خودروی سال ،آئودی A7 با کنار زدن دو رقیب سر سخت خود یعنی آئودی Q7 و بی ام و سری 8 توانست این لقب پر افتخار را از آن خود کند.  این دهمین جایزهٔ آئودی در قسمت‌های مختلف رقابت خودروی سال دنیا محسوب می‌شود.

خودروی شهری سال:سوزوکی جیمنی

خودروی شهری سال:سوزوکی جیمنی

سوزوکی جیمنی نسل جدید پس از رونمایی، تحسین بسیاری از کارشناسان خودرو را بر انگیخت. این خودرو در رقابت سال جاری با مغلوب کردن هیوندای سانترو و کیا سول توانست در  بخش خودروی شهری سال به مقام نخست برسد

لیست برندگان رقابت خودروی سال 2019 در قسمت‌های مختلف

لیست برندگان رقابت خودروی سال 2019 در قسمت‌های مختلف

خودروی سال دنیا: جگوار آی پیس

خودروی سبز سال دنیا: جگوار آی پیس

طراحی سال دنیا: جگوار آی پیس

خودروی عملکردی سال دنیا: مک‌لارن 720S

خودروی لوکس سال دنیا: آئودی A7

خودروی شهری سال دنیا: سوزوکی جیمنی

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/1/31
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط