icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین رونمایی فراری BR20،سوپر اسپرتی که فقط یک دستگاه تولید خواهد شد

رونمایی فراری BR20،سوپر اسپرتی که فقط یک دستگاه تولید خواهد شد

comments 0 1400/8/22

فراری جدیدترین پروژه اختصاصی خود را با نام BR20 معرفی کرده که مثل بسیاری از پیشینیان خود، بر اساس یک خودروی مدرن ساخته شده اما به قهرمانان گذشته مارانلو اشاره دارد. این پروژه بر اساس GTC4 Lusso شکل گرفته یعنی همان مدل چهارنفره دوازده سیلندری که تولید آن به‌تازگی خاتمه یافته است. در BR20 اما تیم طراحی فراری فرم شوتینگ بریک GTC4 را با دُم فست‌بکی جایگزین کرده‌اند که از جی‌تی‌های بسیار قدرتمند فراری در اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ مثل مدل‌های ۴۱۰ سوپرآمریکا و ۵۰۰ سوپرفست الهام گرفته است.

بااین‌حال، برخلاف SP12 تک ساخت که در اصل یک ۴۵۸ بود که شبیه برلینتا باکسر کلاسیک طراحی شده بود، تأثیرات طراحی رترو در BR20 بسیار ضعیف‌تر است تا جایی که به‌راحتی می‌تواند به یک مدل تولیدی جدید فراری تبدیل شود و این چیزی است که شاید خیلی‌ها آرزوی آن‌را داشته باشند زیرا BR20 بدون شک زیباترین فراری موتور جلو از زمان دیتونا محسوب می‌شود.

در مقایسه با GTC4 Lusso، این مدل تک ساخت چراغ‌های کوچک‌تری دارد که تا بالای گلگیرها کشیده نشده‌اند و ورودی هوای عریض و دی‌لایت‌های باریک هم نمای خندان لوسو را کاهش داده‌اند. رکاب‌ها هم طراحی غیرمعمولی دارند که به‌صورت یکپارچه به تریم مشکی‌رنگ روی گلگیرهای جلو متصل شده‌اند. عقب خودرو نیز تغییرات بزرگی را تجربه کرده و انتهای جدید خودرو از یک سو بازتابی از جی‌تی‌های اولیهٔ فراری را ارائه می‌کند و در عین حال به مدل‌های جدیدتری مثل ۵۹۹ GTB هم اشاره دارد. اگر از طرفداران چراغ‌های عقب مربعی در فراری‌های جدید مثل ۲۹۶ GTB و SF90 نیستید، احتمالاً چراغ‌های دایره‌ای کلاسیک در BR20 را دوست خواهید داشت. تکمیل‌کنندهٔ ویژگی‌های بیرونی این فراری تک ساخت هم رینگ‌های ۲۰ اینچی است که به‌طور خاص برای این پروژه طراحی شده‌اند.

تغییرات کابین BR20 در نگاه اول ممکن است صرفاً به تودوزی چرمی قهوه‌ای تیره محدود به نظر برسد اما نگاهی به عقب کابین نشان می‌دهد که صندلی‌های عقب حذف شده و بجای آن فضای ظریفی برای قرار دادن چمدان‌ها تعبیه و با چوب، چرم و فیبر کربن به زیبایی تزئین شده است. هیچ اشاره‌ای به تغییرات فنی این فراری خاص نشده و بنابراین باید فرض را بر این بگذاریم که همان پیشرانهٔ V12 تنفس طبیعی GTC4 با ۶۹۰ اسب بخار قدرت و سامانهٔ چهارچرخ محرک بدون تغییر حفظ شده است. فراری همچنین نگفته است که چه کسی این خودرو را سفارش داده و یا نام BR20 به چه معنا است.

برچسب ها:

فراری
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/8/22
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط