icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سایبر تراک تسلا ،موجودی خطرناک برای عابران پیاده

سایبر تراک تسلا ،موجودی خطرناک برای عابران پیاده

comments 0 1398/9/11

در ایمنی روز دنیا ،امنیت عابران پیاده یکی از موارد مهمی است که در استاندارد و تست های ایمنی خودرو مورد بررسی قرار می گیرد.در همین حال مدیر برنامه ارزیابی خودروی جدید استرالیا ANCAP که وظیفه اصلی در تست خودروهای را بر عهده می گیرد نگرانی های خود را در خصوص برخورد سایبر تراک تسلا با عابران پیاده و دیگران کاربران جاده را ابراز کرده است.

جیمز گوودوین در مصاحبه با News گفته که شکل بدنه‌ی فولاد ضدزنگ سایبرتراک می‌تواند ریسکی برای دیگر کاربران جاده باشد. او اظهار داشته تسلا قبلاً هم ایمنی سرنشینان خودروهای خود را به ایمنی عابران پیاده و موتورسواران ترجیح داده است.

گوودوین می‌گوید:

با فکر کردن به دیگر کاربران جاده می‌توان گفت بخش جلوی تسلا سایبرتراک خطراتی را برای عابران پیاده در پی خواهد داشت. این خطرات و جراحات می‌تواند در بخش پا و سر عابران ایجاد شود… طراحی بخش جلوی خودرو به گونه‌ای است که پاهای فرد بیشترین ریسک مجروح شدن را خواهد داشت.

گوودوین می‌گوید ساختار خارجی بسیار قوی سایبرتراک که به راحتی در برابر ضربات پتک و چکش دوام آورده شاید تأثیرات شدیدی روی عابران و سرنشینان خودروهای دیگر بگذارد.
او می‌گوید:

ما انتظار داریم خود خودرو هم بتواند بخشی از انرژی تصادف را جذب کند… اگر سایبرتراک نتواند انرژی تصادف را جذب کند سرنشینان داخل خودرو صدمه خواهند دید.

تسلا نگفته که پیش از تولید این پیکاپ الکتریکی چه تغییراتی را در آن اعمال خواهد کرد اما بعضی بخش‌ها باید بازنگری شوند. اول از همه باید گفت مدل به نمایش درآمده فاقد برف‌پاک‌کن‌ها، چراغ‌های راهنما و… بوده و رینگ و لاستیک‌های آن نیز باید تعویض شوند.

با این وجود درحالی‌که انتقادات زیادی به طراحی ظاهری این خودرو وارد شده اما حدس می‌زنیم تسلا تنها تغییراتی حداقلی در نسخه نهایی اعمال کند زیرا پیش سفارش این خودرو بسیار بالا بوده است. البته تسلا باید در زمان تولید این خودرو تأییدیه‌های ایمنی را نیز دریافت کند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/9/11
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط