icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین سریعترین استیشن های دنیا در صفر تا صد

سریعترین استیشن های دنیا در صفر تا صد

comments 0 1399/10/10

مطمئناً همهٔ ما عشق ماشین‌ها به سوپراسپرت‌ها علاقه داریم. این ماشین‌های سریع در نگاه اول بسیار ایده‌آل و رؤیایی به نظر می‌رسند اما وقتی دقیق‌تر به آن‌ها فکر می‌کنیم، همه‌چیز عالی پیش نمی‌رود.

یک فراری F8 تریبوتو ممکن است در کمتر از سه ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد اما برای جابجای کردن ماشین لباسشویی یا عبور از روی سرعت‌گیرها هرگز مناسب نیست. با این خودرو سفر خانوادگی در تعطیلات را هم باید فراموش کرد. به همین دلیل، کسانی که خواهان شتاب و سرعت هستند اما درعین‌حال به کارایی یک خودروی خانوادگی هم نیاز دارند، باید سراغ یکی از استیشن‌های این مطلب بروند. این‌ها سریع‌ترین استیشن‌های حال حاضر دنیا در شتاب صفرتاصد هستند.

۱۰-ولوو V60 T8 پولستار

۱۰-ولوو V60 T8 پولستار

قدرت: ۴۱۵ اسب بخار

شتاب: ۴.۶ ثانیه

 

ولوو هیچ‌گاه به ساخت خودروهای پرفورمنس شهرت نداشته اما در زمینهٔ استیشن‌ها ید طولایی دارد. حال در V60 T8، این تجربه با تخصص پرفورمنس پولستار ترکیب شده و یک استیشن سریع را ایجاد کرده است. این ماشین از قوای محرکهٔ هیبریدی استفاده می‌کند که از یک موتور ۲ لیتری به همراه دو موتور الکتریکی تشکیل شده است.

 

 

 

 

 

۹-ب‌ام‌و M340i تورینگ

۹-ب‌ام‌و M340i تورینگ

قدرت: ۳۷۴ اسب بخار

شتاب: ۴.۵ ثانیه

 

هرچند شاید ب‌ام‌و M340i قدرت زیادی نداشته باشد اما بااین‌حال از شتاب قابل‌توجهی برخوردار است. همچنین بااینکه اعلام شده در این نسل سرانجام M3 تورینگ یا استیشن ساخته خواهد شد اما تا پیش از معرفی آن، M340i تورینگ سریع‌ترین سری ۳ استیشن خواهد بود (بدون احتساب آلپینا B3 تورینگ).

 

 

 

 

 

۸-آئودی RS4 آوانت

۸-آئودی RS4 آوانت

قدرت: ۴۵۰ اسب بخار

شتاب: ۴.۱ ثانیه

 

آئودی تجربه‌ای طولانی در زمینهٔ ساخت استیشن‌های پرفورمنس دارد که پیشینهٔ آن به RS2 دههٔ ۹۰ بازمی‌گردد. RS4 آوانت که ادامه‌دهندهٔ راه RS2 است، در جدیدترین نسخهٔ خود از یک پیشرانهٔ ۲.۹ لیتری V6 توئین توربو با ۴۵۰ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند.

 

 

 

 

 

۷-مرسدس C63 S AMG استیت

۷-مرسدس C63 S AMG استیت

قدرت: ۵۱۰ اسب بخار

شتاب: ۴.۱ ثانیه

 

مردان AMG هرگز با استیشن‌های سریع بیگانه نیستند و چند نمونه از آن‌ها را در این لیست خواهید دید. C63 S از پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی آشنای مرسدس استفاده می‌کند که در اینجا ۵۱۰ اسب بخار قدرت دارد. در همین حال، ۴۹۰ لیتر هم فضای بار در پشت خودرو وجود دارد که برای اکثر نیازها کافی خواهد بود.

 

 

 

 

 

۶-مرسدس CLA45 S AMG شوتینگ بریک

۶-مرسدس CLA45 S AMG شوتینگ بریک

قدرت: ۴۲۱ اسب بخار

شتاب: ۴.۰ ثانیه

 

یک مرسدس دیگر و این بار CLA45 که در اصل نسخهٔ شوتینگ بریک از هاچ‌بک داغ A45 محسوب می‌شود و هردو از پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر مشترک و سامانهٔ چهارچرخ محرک استفاده می‌کنند. این موتور با ۴۲۱ اسب بخار قدرت، قوی‌ترین موتور ۲ لیتری تولیدی دنیا به‌حساب می‌آید.

 

 

 

 

 

۵-آلپینا B3 تورینگ

۵-آلپینا B3 تورینگ

قدرت: ۴۶۲ اسب بخار

شتاب: ۳.۹ ثانیه

 

در طول تاریخ ب‌ام‌و M3، هیچ‌گاه نسخهٔ استیشن آن ساخته نشده اما در عوض آلپینا از این فرصت استفاده و این خلأ را با عرضهٔ B3 تورینگ پُر کرده است. این ماشین با موتور ۳ لیتری شش سیلندر خطی، دو توربوشارژر و ۴۶۲ اسب بخار قدرت، به‌اندازهٔ بسیاری از خودروهای پرفورمنس دونفره سریع است.

 

 

 

 

 

 

۴-آئودی RS6 آوانت

۴-آئودی RS6 آوانت

قدرت: ۶۰۰ اسب بخار

شتاب: ۳.۶ ثانیه

 

نسل جدید RS6 یکی از قوی‌ترین محصولات آئودی محسوب می‌شود. این سوپراستیشن قوای محرکهٔ مشترکی با مدل‌های RS7 و RS Q8 دارد که شامل پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربوی ۶۰۰ اسب بخاری، گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک و سامانهٔ چهارچرخ محرک کواترو می‌شود.

 

 

 

 

 

۳-آلپینا B5 تورینگ

۳-آلپینا B5 تورینگ

قدرت: ۶۰۸ اسب بخار

شتاب: ۳.۶ ثانیه

 

مثل ب‌ام‌و M3، کسانی که خواهان یک M5 استیشن هستند نیز باید سراغ آلپینا B5 تورینگ بروند. این ماشین به لطف برخورداری از ۶۰۸ اسب بخار قدرت که توسط موتور ۴.۴ لیتری V8 توئین توربو تولید می‌شود، نه‌تنها در شتاب صفرتاصد به سریعی آئودی RS6 است بلکه می‌تواند به حداکثر سرعت ۳۲۵ کیلومتر بر ساعت هم دست یابد.

 

 

 

 

 

۲-مرسدس E63 S AMG استیت

۲-مرسدس E63 S AMG استیت

قدرت: ۶۱۲ اسب بخار

شتاب: ۳.۵ ثانیه

 

بهتر از در اختیار داشتن ۶۱۲ اسب بخار قدرت، امکان انتخاب در نحوهٔ استفاده از آن است. هرچند E63 S استیشنی چهارچرخ محرک است اما همهٔ این قدرت را می‌توان به چرخ‌های عقب منتقل کرد و در پیچ‌ها دریفت کشید. صندوق بار ۶۴۰ لیتری این سوپراستیشن نیز آن‌را به خودرویی ایده‌آل برای خانواده‌ها تبدیل کرده است.

 

 

 

 

 

۱-پورشه پانامرا اسپرت توریسمو توربو S

۱-پورشه پانامرا اسپرت توریسمو توربو S

قدرت: ۶۳۰ اسب بخار

شتاب: ۳.۱ ثانیه

 

پانامرا اسپرت توریسمو توربو S سریع‌ترین استیشن حال حاضر دنیا در شتاب صفرتاصد محسوب می‌شود. این خودرو با برخورداری از پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توئین توربو که ۶۳۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند، ظرف تنها ۳.۱ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد تا بتواند حتی برخی از سوپراسپرت‌ها را هم مغلوب کند.

 

 

برچسب ها:

ترین هااستیشن
user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/10/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط