icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین شاسی‌بلند آفرودی بی‌وای‌دی U8 معرفی شد؛خودروی برقی 1100 اسب بخاری

شاسی‌بلند آفرودی بی‌وای‌دی U8 معرفی شد؛خودروی برقی 1100 اسب بخاری

comments 0 1401/10/18

بی‌وای‌دی شاسی‌بلند الکتریکی آفرودی U8 را با ظاهر الهام گرفته از لندروور دیفندر و قیمتی بین ۱۱۶ تا ۲۱۸ هزار دلار معرفی کرده است.

یانگ‌وانگ (YangWang) که جدیدترین برند بی‌وای‌دی محسوب می‌شود، اولین خودروی خود را رسماً رونمایی کرده است. این یک شاسی‌بلند آفرودی لوکس تمام الکتریکی با شاسی نردبانی است که U8 نام دارد. این خودرو ظاهر جعبه‌ای شکلی دارد که بشدت از لندروور دیفندر الهام گرفته است ولی بااین‌حال ویژگی‌های منحصربه‌فردی هم در آن دیده می‌شود که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به چراغ‌های جلوی جالبی که با جلوپنجرهٔ چراغ‌دار ادغام شده‌اند، گلگیرهای جعبه‌ای با دهانه‌های مربعی، رینگ‌های ۲۰ اینچی آلیاژی، دستگیرهای در مخفی، کاور شش‌ضلعی چرخ زاپاس و چراغ‌های دوقسمتی و آینده‌نگر عقب اشاره کرد.

متأسفانه هنوز هیچ تصویری از داخل U8 منتشر نشده است اما تصاویر جاسوسی قبلی صفحه آمپر دیجیتالی عریض و نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی بزرگی را نشان داده‌اند. این شاسی‌بلند الکتریکی بزرگ که روی شاسی نردبانی ساخته شده است، ۵,۳۰۰ میلی‌متر طول داشته و فاصلهٔ محوری آن برابر با ۳,۰۵۰ میلی‌متر است که با دیفندر ۱۳۰ قابل‌مقایسه خواهد بود. 

U8 از باطری‌های Blade بی‌وای‌دی استفاده می‌کند اما هنوز از ظرفیت و برد حدودی آن خبر نداریم. این ماشین به چهار موتور الکتریکی مجهز شده که هرکدام بین ۲۹۵ تا ۳۲۲ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ تا ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند و مجموع خروجی آن‌ها بیش از ۱۱۰۰ اسب بخار خواهد بود.

چنین قدرت عظیمی شاسی‌بلند بزرگ بی‌وای‌دی را ظرف تنها ۳ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رساند. همچنین این خودرو از سیستم کنترل گشتاور بُرداری پیشرفته‌ای هم بهره می‌برد که به‌صورت الکترونیکی سامانهٔ چهارچرخ محرک را کنترل می‌کند و گفته شده صد برابر سریع‌تر از سیستم معمولی خواهد بود. علاوه بر این، به گفتهٔ بی‌وای‌دی، شاسی‌بلند یانگ‌وانگ به لطف بدنهٔ ضدآب، از قابلیت شناور شدن در آب و همین‌طور حالت خرچنگ برخوردار بوده و می‌تواند چرخش ۳۶۰ درجه انجام دهد.

برای U8 حالت‌های رانندگی اختصاصی برای شرایط مختلف آفرود هم تدارک دیده شده که توانایی‌های خودرو در مسیرهای خارج جاده را افزایش می‌دهد. بعلاوه، به گفتهٔ سازندهٔ چینی، این شاسی‌بلند الکتریکی می‌تواند حتی در صورت پنچر شدن لاستیک هم همچنان با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت ادامه دهد. بی‌وای‌دی گفته است که یانگ‌وانگ U8 بین ۸۰۰ هزار یوآن معادل ۱۱۶,۳۰۰ دلار تا ۱.۵ میلیون یوآن معادل ۲۱۸ هزار دلار قیمت خواهد داشت. برای مقایسه، قیمت مرسدس بنز G کلاس در چین از ۱.۹ میلیون یوآن معادل ۲۷۵ هزار دلار آغاز می‌شود.

برچسب ها:

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/10/18
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط