icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فراری GT488 معرفی شد،سوپر اسپرتی برای پیست

فراری GT488 معرفی شد،سوپر اسپرتی برای پیست

comments 0 1399/9/7

خودروهای جاده‌ای فراری به حد کافی جلب‌توجه می‌کنند هرچند تمرکز این برند ایتالیایی روی موتور اسپورت نیز بر کسی پوشیده نیست. امروز مارانللویی ها از ۴۸۸ GT مودیفیکاتا رونمایی کرده‌اند که خودرویی مختص پیست بوده و در جایگاهی بین خودروهای ۴۸۸ GTE و ۴۸۸ GT3 قرار گرفته و در واقع ترکیبی از بهترین‌های این دو محصول است. فراری خودروی جدید خود را ترکیبی عالی از دو خودروی یاد شده می‌داند.

البته فراری تنها به ایجاد تغییراتی ساده در مدل‌های استاندارد بسنده نکرده و محصولی جدید را توسعه داده است. این خودروساز دوست‌داشتنی به‌طور قابل‌توجهی پیشرانه را ارتقا داده و حداکثر قدرت آن را به حدود ۷۰۰ اسب بخار رسانده که بیشتر از قدرت GTE و GT3 می‌باشد. این قدرت از طریق یک کلاچ فیبر کربنی و گیربکسی با نسبت‌های تعویض متفاوت به چرخ ها فرستاده می‌شود.

فراری همچنین آئرودینامیک ۴۸۸ GT مودیفیکاتا را به منظور افزایش داون فورس بهبود بخشیده است. در سرعت ۲۳۰ کیلومتر در ساعت بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم نیروی رو به پایین توسط این هیولا تولید می‌شود. بخش اعظم بدنه از فیبر کربن بوده هرچند در بخش‌هایی همچون سقف از آلومینیوم استفاده شده است. سیستم تعلیق این خودروی مسابقه‌ای از ۴۸۸ GTE گرفته شده درحالی‌که سیستم ترمز نیز دست پرورده کمپانی مشهور برمبو است. سیستم ABS نیز از ۴۸۸ GT3 Evo گرفته و برای این خودرو تنظیم شده است.

خودروهای موردبحث همچنین به سیستم‌های جمع‌آوری داده همچون وی باکس مجهز شده است. داده‌ها را می‌توان به‌صورت مستقیم در یک USB ذخیره کرد. از دیگر ویژگی‌های ۴۸۸ GT مودیفیکاتا می‌توان به دوربین دنده‌عقب باکیفیت، صندلی دوم و سیستم پایش فشار باد لاستیک‌ها اشاره کرد. افرادی که خواهان جلب‌توجه بیشتر هستند نیز می‌توانند آپشن های بیشتری را انتخاب کنند.

همانند اکثر خودروهای مسابقه‌ای فراری، ۴۸۸ GT مودیفیکاتا دارای سقف تولید محدودی خواهد بود و در ابتدا فقط برای رانندگانی ارائه خواهد شد که اخیراً در مسابقات GT یا کلاب Competizioni فراری شرکت کرده‌اند.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/9/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط