icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین فعالان محیط زیست اروپا :خودروهای پلاگین هیبرید پاک نیستند

فعالان محیط زیست اروپا :خودروهای پلاگین هیبرید پاک نیستند

comments 0 1399/9/7

خودروهای پلاگین هیبرید با تبلغیات گسترده در جهت کاهش آلودگی زیست پا به بازار گذاشتند و توانستد به فروش خوبی دست یابند. اما حالا گروه حمل‌ونقل محیط‌زیست اروپایی T&E در حال درخواست از اتحادیه اروپا برای حذف مشوق های مالیاتی برای خرید این خودروها هستند چرا که آنها متعقد می باشند بنا بر تست های مستقل این دست از خودرو دارای آلایندگی بیشتر نسبت به آنچه در تبلیغات نشان می دهند ،هستند

تست‌های مورد اشاره توسط برخی شرکت‌ها انجام شده و سه شاسی‌بلند پلاگین هیبریدی ب‌ام‌و X5، ولوو XC60 و میتسوبیشی اوت لندر در آن حضور داشته‌اند. علیرغم وجود شرایط بهینه به نظر می‌رسد نتایج به دست آمده امیدوار کننده نبوده‌اند.

مدیر T&E می‌گوید:

خودروهای پلاگین هیبریدی در واقع نمونه‌های تقلبی الکتریکی هستند که برای تست‌های آزمایشگاهی و مشوق‌های مالیاتی و نه برای دنیای واقعی ساخته شده‌اند. دولت‌ها باید جلوی ارائه میلیاردها دلار مشوق مالیاتی به این دسته از خودروها را بگیرند.

یکی از سخنگوهای ولوو با انتشار بیانیه‌ای گفته که تمامی محصولات این خودروساز تائید شده بوده و کاملاً با قوانین آلایندگی فعلی همخوانی دارند. یکی از سخنگوهای میتسوبیشی نیز اظهار داشته تست‌های مستقل می‌توانند بسته به شرایط تست دارای فاکتورها و متغیرهای غیرقابل‌اعتمادی باشند.

یافته‌های T&E تنها چند روز پس از وضع قوانین جدید اتحادیه اروپا و سختگیری بیشتر برای آلایندگی محصولات خودروسازان منتشر شده است. در قوانین جدید اتحادیه اروپا از سال ۲۰۲۶ به بعد خودروهای هیبریدی برچسب سبز خود را از دست خواهند داد.

در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی خودروهای پلاگین هیبریدی حدود نیمی از فروش تمامی خودروهای الکتریکی یا الکتریکی شده در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص داده‌اند و بسیاری از مصرف‌کنندگان از مزیت‌های تخفیف‌ها و مشوق‌های مالیاتی این خودروها استفاده کرده‌اند. البته گروه‌هایی همچون T&E منتقد چنین خودروهایی هستند و دلیل آن نیز عدم وجود قوای محرکه تمام الکتریکی است چراکه خودروهای پلاگین هیبریدی در صورت استفاده از پیشرانه درون‌سوز هنوز هم آلایندگی تولید می‌کنند.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1399/9/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط