icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین ماشین های پلیس غیر معمول در کشور های دیگر

ماشین های پلیس غیر معمول در کشور های دیگر

comments 0 1400/2/21

در برخی کشورها خودروهای پلیسی وجود دارند که شاید عجیب به نظر برسند مانند بوگاتی ویرون و فراری FF و پورشه ۹۱۸  که قدرت‌نمایی می‌کنند.

اما در این مبحث کشورهایی هم هستند که خودروهایی عجیب‌تر را برای ناوگان خود برگزیده‌اند که به دلایل خاصی انتخاب شده و در حال خدمتگزاری هستند.

اسمارت فورتو/نیویورک آمریکا

بله این شوخی نیست پلیس نیویورک ۲۵۰ دستگاه خودروی اسمارت فورتو را خریداری کرده که از ضعیف‌ترین موتورهای خودروهای پلیس سود می‌برد آن هم یک پیشرانه ۰.۹ لیتری سه سیلندر با توان آزاد کردن ۸۹ اسب بخار قدرت است که نهایت سرعت ۱۱۷ کیلومتر در ساعتی دارد. البته طبیعی است که این خودرو برای تعقیب مجرمان ساخته نشده است.نیسان لیف/فوکوکا ژاپن

نیسان لیف/فوکوکا ژاپن

این استان در ژاپن کمترین میزان سرقت و ناامنی را در دنیا دارد یعنی از هر صد هزار نفر تنها ۱۷ نفر جرمی را مرتکب می‌شوند به همین دلیل پلیس این استان ۲۲ دستگاه نیسان لیف تمام الکتریکی را وارد ناوگان خود کرده است. این خودرو بردی حدود ۳۵۰ کیلومتری داشته و نهایت سرعت آن ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است که شاید مجرم نباید نگران افتادن به دست پلیس باشد.

 

 

لادا/هاوانا کوبا

لادا/هاوانا کوبا

پلیس شهر هاوانا کوبا با توجه به تحریم‌ها و آزار و اذیت‌هایی که از ایالات‌متحده بر آنها وارد می‌شود و مشکلات زیادی را برای این کشور به بار آورده تصمیم گرفته تا لاداهایی که شوروی در دهه ۱۹۷۰ به این کشور هدیه داده را همچنان استفاده کند پیشرانه آن قدرتی ۸۰ اسبی دارد که برای کشوری که بیشتر خودروهای آن را آمریکایی‌های کلاسیک تشکیل می‌دهند مهم نیست و حتی می‌تواند پیروز میدان تعقیب و گریز باشد.

 

 

فولکس‌واگن بیتل/آمستردام هلند

فولکس‌واگن بیتل/آمستردام هلند

خودروهای پلیس باید از ابهت خاصی برخوردار باشند و جذبه‌ای را تحمیل کنند اما تنها  چیزی که خودروهای ناوگان پلیس آمستردام ندارند همین مورد است با این حال این خودرو زمانی که با شبرنگ‌های نارنجی رنگ آراسته شده باشد عجیب‌تر هم می‌شود. نیروبخش این مدل یک پیشرانه ۱.۵ لیتری همراه با یک گیربکس ۵ سرعت اتوماتیک است که قطعاً درزمینهٔ سرعت و تعقیب گزینه اصلاً خوبی به نظر نمی‌رسد.

 

جیپ رانگلر/رم ایتالیا

جیپ رانگلر/رم ایتالیا

پلیس ایتالیا تصمیم گرفته تا جیپ‌های رانگلر کابریولتی را وارد ناوگان خود کند که بتواند همه‌جارو باشد. قلب تپنده آن یک پیشرانه ۲.۸ لیتری با ۱۵۸ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور است اما یکی از معایب آن این است که فاقد درهای جانبی است.

 

 

رولز رویس گوست/چیکستر انگلیس

رولز رویس گوست/چیکستر انگلیس

تبدیل کردن یک خودروی فوق لوس و گران به خودروی پلیسکار اشتباهی به نظر می‌رسد اما پلیس شهر چیکستر انگلستان این کار انجام داده  و لازم است تا کسی را برای مراقبت از ماشین هم انتخاب کنند تا سارق آن را به سرقت نبرد. با آپشن‌ها و جذابیت‌هایی که کابین این خودرو دارد کسی که دستگیر می‌شود ارزشش را دارد که در زیر سقف ستاره‌باران آن چرتی هم بزند. همچنین موتور آن با قدرت ۶۰۳ اسب بخاری زیر کاپوت آن است.برچسب ها:

ترین ها
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/2/21
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط