icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین مدل گیربکس اتوماتیک 206 تیپ 6

مدل گیربکس اتوماتیک 206 تیپ 6

comments 0 1402/6/10

قیمت گیربکس ۲۰۶ تیپ ۶ را هر فردی می‌تواند درون گوگل جستجو کند؛ اما با این کار قیمت‌های متنوعی را در خواهید دید. گیربکس 206 برندها و انواع متفاوتی دارد که هرکدام می‌توانند روی قیمت آن اثرگذار باشند. برای به دست آوردن قیمت و خرید محصولی مناسب، باید با تمام ویژگی‌های آن آشنا باشید. در این مقاله قصد داریم گیربکس اتوماتیک 206 را معرفی کرده و قیمت مدل نو و استوک، کارکرده و تعمیر شده آن را باهم بررسی کنیم.

 

 

درباره گیربکس اتوماتیک 206

به‌طورکلی این گیربکس روی خودرو 206 تولید شده و قابلیت تعویض دنده، به‌صورت اتوماتیک و دستی را دارد. نوع آن AL4 بوده و در شرکت پژو سیتروئن طراحی و سپس ساخته شده است که شامل چهار دنده جلو و یک دنده عقب می‎‌شود. سنسورها و کامپیوتر می‌توانند زمان و نحوه تعویض دنده را به‌طور خودکار، در این گیربکس مشخص کنند. دسته کنترلی برای این قطعه طراحی شده، به‌طوری‌که با لمس دسته می‌توان آن را تبدیل به حالت دستی کرد. در این صورت دنده را مانند دیگر دنده‌های معمولی می‌توان با حرکت دسته به جلو و عقب، تعویض کرد.

 

 

ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک 206

ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک 206

برای اینکه بتوانید قیمت واقعی یک قطعه را در ماشین تشخیص دهید، ابتدا باید ویژگی‌های آن را به‌طور کامل بشناسید. گیربکس اتوماتیک ماشین 206 تیپ ترونیک بوده و کاملا با موتور TU5 که دارای حجم 1.6 لیتر است، هماهنگی دارد. ویژگی‌های اصلی این گیربکس را در ادامه باهم بررسی می‌کنیم:

مطابقت با شرایط رانندگی

این مدل گیربکس می‌تواند با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند شتاب، فشار، سرعت، شیب جاده، پدال گاز، اندازه باد، حالت فرمان و ...، دنده مناسب را به‌صورت هوشمندانه برگزیند.

امکان تغییر حالت

با فشار دادن دکمه‌های متفاوت می‌توان این گیربکس را در حالت‌های متفاوتی قرار داد که ازجمله آن‌ها می‌توان به حالت عادی، اقتصادی و ورزشی اشاره کرد. در حالت عادی، شرایط به‌طور کامل برای یک رانندگی معمولی مهیاست و گیربکس به‌طور خودکار دنده را عوض می‌کند.

در حالت اقتصادی یا اکونومیکال، شرایط برای کاهش مصرف سوخت طراحی شده؛ به‌طوری‌که گیربکس دنده را در سرعت پایین، به‌طور اتوماتیک تعویض خواهد کرد.

مورد آخر نیز حالت ورزشی نام دارد که دنده توسط گیربکس در سرعت‌های بالاتر عوض شده و متناسب با شرایط رانندگی پر شور و هیجان مانند مسابقات طراحی شده است.

امکان تعویض دستی

با استفاده از دنده اتوماتیک 206، هر لحظه امکان این را دارید که با لمس دسته کنترل، آن را به حالت تعویض دنده دستی ببرید. در این حالت دنده اتوماتیک تبدیل به دنده دستی شده و با حرکت دسته به سمت جلو و عقب می‌توانید آن را کنترل کنید. هنگامی که دنده را تا مدت زمانی تعویض نکنید، گیربکس به حالت اتوماتیک خود بازمی‌گردد.

تشخیص خطا

درصورتی‌که هر مشکلی برای گیربکس پیش آید، سیستم تشخیص خطای آن روی صفحه نمایشگر خطایی را نشان می‌دهد. با دیدن کد خطا می‌توانید نسبت به تعیین علت و برطرف کردن مشکل گیربکس اقدام کنید.

قیمت گیربکس 206 به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت گیربکس 206 به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر می‌خواهید بدانید فروش گیربکس اتوماتیک با چه قیمتی در بازار انجام می‌شود، باید عوامل اثرگذار روی آن را نیز بشناسید. در این صورت می‌توانید قیمت واقعی آن را تشخیص دهید و گرفتار افراد سودجو در این بازار نشوید. در ادامه این عوامل را باهم بررسی می‌کنیم:

برند گیربکس

موردی که می‌تواند روی قیمت گیربکس 206 اثرگذار باشد، برند آن نام دارد؛ زیرا برخی از شرکت‌های سازنده خودرو، گیربکس‌‎های مختص خود را تولید می‌کنند. شرکت‌های دیگر نیز که کار آن‌ها ساخت خودرو است، گیربکس‌های مورد نیاز را از دیگر شرکت‌های تولیدکننده خریداری می‌کنند؛ بنابراین نسبت به کشور و شرکت سازنده، ویژگی‌های قابلیت اطمینان، دقت، عملکرد و کیفیت گیربکس متفاوت‌تر خواهد بود.

کشورهایی مانند آلمان، ژاپن و فرانسه با به کار بردن استانداردهای بالا در تولید گیربکس، کیفیت و دوام بالایی را برای محصول خود به ارمغان می‌آورند. در ایران نیز گیربکس‌های اصل پژو 206 توسط شرکت ایساکو تولید می‌شود. قطعاتی که توسط این شرکت ارائه می‌شوند با کشور فرانسه هم‌خوانی دارند و در جغرافیای ایران کاربردی‌تر هستند. قیمت گیربکس 206 این کارخانه نسبت به دیگر برندهای درون بازار متناسب‌تر در نظر گرفته می‌شود.

وضعیت گیربکس

یکی از موارد مهم در تعیین قیمت گیربکس 206، وضعیت آن به شمار می‌رود که شامل نو، کارکرده، استوک و تعمیر شده، می‌شود. قیمت گیربکس اتوماتیک استوک با دیگر موارد متفاوت است و باید بتوانید هریک از آن‌ها را از هم تشخیص دهید.

گیربکس‌های نو از کارخانه خارج شده، هنوز از آن‌ها استفاده نشده و دارای خدمات پس از فروش و گارانتی هستند؛ درنتیجه قیمت آن‌ها نیز بالاتر از سایر موارد محاسبه می‌شود. گیربکس‌های استوک به مواردی گفته می‌شود که آن‌ها را از خودروهای صفر کیلومتر جدا کرده و به‌طور مجزا به فروش می‌رسانند. آن‌ها استفاده ‌نشده‌اند و احتمال دارد که گارانتی و خدمات پس از فروش نیز نداشته باشند. قیمت گیربکس اتوماتیک استوک نسبت به مدل نو، کمی پایین‌تر و به‌صرفه‌تر است.

گیربکس‌های کارکرده را از خودروهای کار کرده جدا می‌کنند و به‌طور مستقیم آن‌ها را به فروش می‌رسانند. این مدل گیربکس‌ها با توجه به کارکردی که داشته‌اند، احتمال دارد دچار خرابی، سایش یا عیب‌هایی باشند؛ درنتیجه قیمت آن‌ها نسبت به قیمت مدل استوک، تعمیرشده و نو، کم‌تر محاسبه می‌شود.

گیربکس‌های تعمیر شده نیز در بازار موجود هستند که قطعات مشکل‌دار آن‌ها با قطعات جدید جایگزین می‌شوند؛ در این صورت کل سیستم تجدید شده و احتمال دارد کارایی مناسبی داشته باشند و این کارایی به کیفیت قطعات جدید و تعمیر درست آن بستگی دارد. فروش گیربکس اتوماتیک تعمیر شده، با قیمتی بین مدل کارکرده و استوک در بازار انجام می‌شود. 

کدام یک از گیربکس‌های اتوماتیک 206 را تهیه کنیم؟

در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص گیربکس اتوماتیک 206 به شما دادیم و دیدیم که برای محاسبه قیمت، چه عواملی را باید در نظر بگیریم. نحوه شناخت گیربکس‌های استوک، کارکرده، نو و تعمیر شده در تشخیص قیمت گیربکس 206 اهمیت بسیار بالایی دارد؛ بنابراین قبل از خرید، سعی کنید ویژگی‌های این موارد را به خوبی بدانید یا خرید خود را از جایی معتبر انجام دهید. فروش گیربکس اتوماتیک با قیمت‌های متفاوتی در بازار انجام می‌شود که بستگی به مواردی مانند برند و وضعیت گیربکس دارد.

برچسب ها:

رپرتاژ
user-img

نویسنده :

رپرتاژ

comments 0 1402/6/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط