icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی رسمی هوآیرا رودستر BC،ابر خودرویی ایتالیایی

معرفی رسمی هوآیرا رودستر BC،ابر خودرویی ایتالیایی

comments 0 1398/5/10

پاگانی چند روز پیش تیزری از نسخه جدید هوایرا را منتشر کرد که نشان می داد این ابر خودروی جدید ایتالیایی بزودی رونمایی خواهد شد. حالا اتفاق رقم خورده است و هوایرا رودستر BC بصورت رسمی معرفی شد.

هوآیرا رودستر BC روی یک نسخهٔ تکامل‌یافته از شاسی کربن تیتانیومی پاگانی ساخته شده که نه‌تنها سبک‌تر بلکه از همیشه مستحکم‌تر هم هست. به لطف این شاسی، وزن خودرو به تنها 1250 کیلوگرم رسیده است.

فلب تپنده این پاگانی خاص همان نبروگاه عضلانی V12 و شش لیتری AMG است که منحصرا برای پاگانی طراحی شده است.از این رو این پیشرانه در هوایرا 800 اسب بخار قدرت و 1050 نیوتن متر گشتاور تولید می نماید که این یعنی حدود 50 اسب بخار قوی‌تر از نسخهٔ کوپهٔ BC است. این نیروی عظیم توسط جعبه دنده هفت سرعتهٔ سکوئنشال تک کلاچهٔ سبک‌وزن به چرخ‌های عقب انتقال پیدا می‌کند. به گفتهٔ پاگانی، این گیربکس 35 درصد سبک‌تر از نمونه‌های دوکلاچۀ معمول است.

پاگانی برای تهاجمی تر شدن ظاهر این محصول جدید خود از قطعات آیرودینامکی جدیدی نظیر  اسپلیتر بزرگ‌تر با باله‌های جدید، بادگیرهایی روی گلگیرهای جلو، بال عقب ثابت بسیار بزرگ و دیفیوزر بزرگ عقب  در بدنه استفاده کرده است. به لطف این ویژگی‌ها حالا در هوآیرا رودستر BC در سرعت 280 کیلومتر بر ساعت 500 کیلوگرم داون‌فورس تولید می‌شود. سیستم اگزوز این هایپر رودستر نیز کاملاً جدید است و شش سر اگزوز دارد که دوتای آن‌ها از دیفیوزر عقب بیرون آمده‌اند.

رینگ های  پاگانی هوایرا BC در دل لاستیک های پیرلی P Zero تروفئو R جا خوش کرده که مختص این خودرو طراحی شده است تا باعث چسبندگی بیشتر این هایپر کار تهاجمی شود بنابراین به گفتهٔ پاگانی، این هایپر رودستر در پیچ‌ها می‌تواند حداکثر تا 1.9 جی شتاب جانبی را تحمل کند. سازندهٔ ایتالیایی فعلاً هیچ اطلاعاتی از عملکرد هوآیرا BC رودستر اعلام نکرده اما با توجه به مشخصات آن، مطمئناً خودروی بسیار سریعی خواهد بود. این در حالی است که نسخهٔ کوپهٔ این ماشین ظرف 2.5 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

طبق اطلاعات موجود نخستین نمایش عمومی این هایپر رودستر در ماه آینده در هفته خودرویی مونتری رخ خواهد داد اما خرید هوایرا رودستر BC امکان پذیر نیست چرا که فقط 40 دستگاه از آن تولید خواهد شد و همگی آنها از پیش فروش رفته است.  این در حالی است که هوآیرا رودستر BC قیمتی برابر با 3.5 میلیون دلار دارد و یکی از گران‌ترین محصولات تاریخ پاگانی محسوب می‌شود.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1398/5/10
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط