icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی رسمی پاگانی هوایرا R ،سوپر اسپرتی با 838 اسب بخار قدرت

معرفی رسمی پاگانی هوایرا R ،سوپر اسپرتی با 838 اسب بخار قدرت

comments 0 1400/1/7

پس از انتشار تیزرهای فراوان سرانجام پاگانی به‌صورت رسمی از هوایرا R رونمایی کرد.

 

پاگانی محصول جدید خود را خودرویی ناب، پرشور، توانا و فریبنده توصیف کرده است. این خودرو فقط اجازه حضور در پیست را داشته و در قلب آن نیروگاه ۱۲ سیلندر جدیدی جای گرفته است.

این پیشرانه که از صفر و با همکاری شرکت HWA AG توسعه یافته از نوع تنفس طبیعی و با حجم ۶ لیتر بوده و سبک‌ترین، قوی‌ترین و کاراترین پیشرانه ۱۲ سیلندر آماده پیست تاریخ می‌باشد. نیروگاه موردبحث قدرت احساس‌برانگیز ۸۳۸ اسب بخاری و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متری تولید می‌کند.

طراحی و توسعه این پیشرانه بیش از ۲ سال زمان برده و ردلاین آن به ۹ هزار دور در دقیقه می‌رسد. این پیشرانه همچنین ۱۹۸ کیلوگرم وزن داشته و از سیستم تزریق مستقیم ۲۰۰ باری استفاده می‌کند که با تضمین حداکثر کارایی در بحث ترمودینامیک و اتونومی پرفورمنسی بهینه را ارائه می‌کند.

این پیشرانه به یک گیربکس ۶ سرعته سکونشئال جدید که آن‌هم با همکاری HWA AG توسعه یافته جفت شده است. گیربکس وزن ۸۰ کیلوگرمی داشته و از کلاچ مسابقه‌ای سود می‌برد. پاگانی می‌گوید این گیربکس زمان تعویض بسیار کوتاهی داشته و دقت آن به حداکثر رسیده است.

هوایرا R با یک سیستم اگزوز اسپورت که دارای ۴ خروجی است طراحی شده و این سیستم اگزوز دارای پوشش سرامیکی و لوله‌هایی است که ضخامت آن‌ها یک‌سوم نمونه‌های بکار رفته در مدل‌های جاده‌ای می‌باشد. پاگانی می‌گوید طول این لوله‌ها به حدی است که باعث می‌شود هوایرا R صدایی شبیه خودروهای فرمول ۱ گذشته را داشته باشد. البته مافلرها می‌توانند صدای تولیدی را محدود کنند.

این هایپرکار از مونوکوک جدیدی سود می‌برد که از جدیدترین تکنولوژی‌های کامپوزیت و همچنین صندلی‌های یکپارچه به‌منظور حداکثر حفاظت برخوردار است. هوایرا R همچنین ساختارهای جانبی جذب شوک منحصربه‌فرد، رول بار و فریم جلوی آلیاژی خاصی دارد که برای استفاده در پیست طراحی شده است.

به لطف این تغییرات شاهد افزایش ۱۶ درصدی استحکام پیچشی و افزایش ۵۱ درصدی استحکام خمشی نسبت به مدل جاده‌ای هوایرا هستیم. ساختار یاد شده همچنین وزن کمی دارد چراکه وزن خشک هوایرا R تنها ۱۰۵۰ کیلوگرم اعلام شده است.

تمرکز روی پرفورمنس در بدنه خودرو کاملاً مشهود است زیرا پاگانی به دنبال دست‌یابی به داون فورس ۱۰۰۰ کیلوگرمی در سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت بوده است. به همین خاطر خودرو دارای دو ورودی هوای جدید است که باعث می‌شود هوای خنک به ترمزهای جلو رسیده و همچنین هوای اضافی از کناره‌ها عبور کند.

هوایرا R همچنین دارای ورودی‌های هوای جدید روی کاپوت است که باعث بهبود پایداری خودرو می‌شوند. همچنین ورودی‌های بالای چرخ ها نیز به عبور بهتر هوا کمک می‌کنند. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه می‌توان به ورودی هوای جدید روی سقف، دیفیوزری بزرگ و بال عقب گیرا اشاره نمود.

این خودرو از رینگ‌های آلومینیومی فورج کاری شده APP با ابعاد ۱۹ اینچی سود می‌برد. لاستیک‌های ویژه پیرلی پی زیرو نیز این رینگ‌ها را در آغوش گرفته‌اند. پاگانی می‌گوید این رینگ و لاستیک‌ها حداکثر دقت و حس کنترل را حتی در دستان یک راننده غیرحرفه‌ای ایجاد کرده و رفتار ترمز استثنایی و کشش بهینه را فراهم می‌کنند.

نیروی توقف خودرو توسط دیسک‌های ترمز کربن سرامیکی برمبو با ۶ پیستون و لنت‌های مسابقه‌ای تأمین می‌شود.

جدای از ترمزهای پرفورمنس این خودرو دارای سیستم تعلیق ویژه‌ای است که توسعه آن نتیجه‌ی گیراترین طراحی و فازهای آزمایشی تجربه شده توسط این شرکت می‌باشد. سیستم تعلیق یاد شده از نوع دوبل جناغی مستقل با فنرهای پیچشی و همچنین جذب‌کننده‌های شوک فعال با کنترل الکترونیکی می‌باشد. این سیستم تعلیق همچنین از قطعات آلومینیومی فورج کاری شده سود برده و دارای ژئومتری جدیدی می‌باشد.

پاگانی گفته این سیستم تعلیق دقت رانندگی فوق‌العاده‌ای را فراهم می‌کند و باعث بهینه شدن دقت فرمان شده و در نهایت چسبندگی ایده آل را تضمین می‌کند.

از آنجایی که همواره احتمال وقوع تصادف در پیست وجود دارد بنابراین هوایرا R برای هماهنگی با قوانین فیا برای خودروهای GT توسعه یافته است. به‌طور خاص یک قفس ایمنی هوی دیوتی به‌صورت یکپارچه با مونوکوک مرکزی طراحی شده که شامل ساختارهای جذب ویژه است که از متریال کامپوزیتی ساخته شده است. این ساختار برای جذب انرژی جنبشی در زمان تصادف یا چپ کردن طراحی شده است.

تمرکز روی ایمنی به کابین نیز سرایت کرده زیرا صندلی‌ها دارای اتصال ۶ نقطه‌ای بوده و با متریال ضد آتش نومکس پوشانده شده‌اند. این خودرو همچنین به سیستم آتش‌خاموش‌کن خودکار و پشت‌سری‌های فیبر کربنی مجهز است.

از دیگر ویژگی‌های کابین هوایرا R می‌توان به فرمانی با قابلیت جدا شدن سریع و کنترل‌هایی برای تنظیم سیستم ترمز و کنترل کشش و… اشاره کرد.

همچنین یک نمایشگر موتور اسپورت قابل شخصی‌سازی و پدال‌های تنظیم شونده وجود دارند. از دیگر موارد برجسته می‌توان به ضبط کننده داده‌ها و پانل کنترل دوم در کنسول مرکزی اشاره کرد. این پانل باعث دسترسی به چراغ‌ها، نقشه پیشرانه و سیستم تعلیق و انتخاب‌گر بالانس ترمز می‌شود.

تنها ۳۰ دستگاه از پاگانی هوایرا R با قیمت پایه ۲.۶ میلیون یورو تولید خواهد شد. این خودرو قیمت بالایی دارد اما مالکان به رویدادهای ویژه‌ای همچون روزهای حضور در پیست و تورهای ویژه در قاره‌های مختلف دعوت خواهند شد. در این رویدادها مالکان از هیجان کامل راندن هایپرکار پاگانی لذت برده و همچنین کمک‌های لازم کمپانی و تیمی از رانندگان حرفه‌ای را دریافت خواهند کرد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/1/7
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط