icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین معرفی لینکلن کانسپت زفیر آمریکایی در سرزمین اژداهای زرد

معرفی لینکلن کانسپت زفیر آمریکایی در سرزمین اژداهای زرد

comments 0 1400/2/1

لینکلن به‌تازگی همهٔ سدان‌های خود را از بازار ایالات‌متحده کنار گذاشته است اما حالا با معرفی کانسپت زفیر در نمایشگاه شانگهای، امید بازگشت سدان‌ها را در دل طرفداران زنده کرده است. به گفتهٔ لینکلن، در چین تقاضا برای سدان‌های لوکس هنوز هم زیاد است و این شرکت با برداشتی مدرن از تجمل آمریکایی در زفیر، امیدوار است بتواند از این تقاضا بهره ببرد. این کانسپت همچنین جدیدترین نسخه از زبان طراحی لینکلن بنام «پرواز آرام» را هم ارائه کرده است.

 

در این طراحی جدید که همچنان نمایانگر یک لینکلن است، جلوپنجره به‌طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر شده و از آسمان شب الهام گرفته است. از میان این جلوپنجره، یک خط چراغ‌دار عبور کرده که چراغ‌های جلو را به هم متصل کرده و به لوگوی لینکلن ختم می‌شود. چراغ‌های جلو نیز از تکنولوژی نورپردازی پیشرفته‌ای برخوردار هستند. این کانسپت همچنین سقف شیب‌داری هم دارد که آن‌را به کوپه‌ها شبیه کرده و با ایجاد شکل کلی قطره اشکی، لینکلن زفیر دههٔ ۳۰ میلادی را یادآوری می‌کند. در عقب این سدان کانسپت هم چراغ‌های باریکی طراحی شده که مثل همهٔ محصولات کنونی لینکلن، به هم متصل هستند.

 

زفیر از کابین بسیار پیشرفته و مدرنی هم برخوردار است که ویژگی اصلی آن یک نمایشگر بسیار بزرگ سراسری است. این نمایشگر اساساً شامل سه صفحه‌نمایش برای صفحه آمپر، سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و نمایشگر سرنشین می‌شود و همچنین به رابط کاربری جدید لینکلن بنام «صورت فلکی» هم مجهز شده که این هم از آسمان شب الهام گرفته و در سه تِم مختلف شامل معمولی، اسپرت و زین برای آن قابل انتخاب است. دیگر قسمت‌های داشبورد زفیر اما طراحی بسیار ساده‌ای داشته و مهم‌ترین ویژگی پانل میانی آن، دکمه‌های لمسی برای انتخاب دنده است. در زیر این هم کنسول مرکزی با یک کنترلر براق و دکمه‌های لمسی به چشم می‌خورد.

 

ازآنجایی‌که زفیر فقط یک کانسپت است، فعلاً هیچ اطلاعاتی در مورد قوای محرکهٔ آن منتشر نشده است اما خبر خوب اینکه به گفتهٔ لینکلن، این کانسپت به‌زودی به نسخه‌ای تولیدی تبدیل خواهد شد. البته متأسفانه زفیر صرفاً برای بازار چین در نظر گرفته شده است. نسخهٔ تولیدی این خودرو اواخر سال جاری معرفی می‌شود.

 

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/2/1
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط