icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین نمایش رسمی تویوتا کراون در نمایشگاه شانگهای

نمایش رسمی تویوتا کراون در نمایشگاه شانگهای

comments 0 1400/2/4

اگر سری به وب‌سایت رسمی تویوتا در چین بزند از دیدن اینکه هایلندر هنوز در نسل سوم خود است تعجب خواهید کرد. این در حالی است که هایلندر بازار آمریکا از سال ۲۰۱۹ وارد چهارمین نسل خود شده است. ژاپنی‌ها در نمایشگاه شانگهای امسال از جدیدترین نسخه شاسی بلند میان سایز خود به‌صورت رسمی رونمایی کرد.

 

بله این خودرو دارای لوگوی کراون روی هایلندر است. محصول یاد شده حاصل تلاش‌های جوینت ونچر تویوتا و فاو بوده و در واقع نسخه‌ای لوکس‌تر از تویوتا هایلندر می‌باشند. این خودرو به‌صورت کامل با نام کراون کلوگر شناخته می‌شود و فقط هم در بازار چین و به عنوان جانشین لوکس‌تر هایلندر استاندارد عرضه خواهد شد.

تویوتا روش مشابهی را برای راو ۴ کوچک‌تر در نظر گرفته است. راو ۴ استاندارد توسط فاو عرضه می‌شود اما نسخه دیگری از آن با نام وایلد لندر و توسط جوینت ونچر گک فروخته می‌شود. فولکس‌واگن نیز همین کار را با ID.6 X/ID.6 Crozz انجام داده است.

 

تویوتا فعلاً مشخصات فنی کراون کلوگر را منتشر نکرده و تنها به گفتن اینکه قوای محرکه هیبریدی آن با هایلندر استاندارد مشترک خواهد بود بسنده نموده است. پس از کسب تأییدیه‌های لازم از وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، مشخصات این خودرو به‌صورت رسمی منتشر خواهد شد. البته داده‌های قبلی نشان داده‌اند این خودرو اندکی طویل‌تر و قدبلندتر از هایلندر بازار آمریکا بوده اما پهنا و فاصله بین محوری هر دو خودرو برابر است.

 

همچنین گفته شده کراون کلوگر دارای پیشرانه ۲.۵ لیتری هیبریدی با قدرت ۱۸۹ اسب بخار خواهد بود. به این ترتیب کراون بازار چین به‌طور قابل‌توجهی ضعیف‌تر از هایلندر بازار آمریکا و اروپاست چراکه این خودرو در بازارهای غربی با قدرت ۲۴۳ اسب بخاری عرضه می‌شود. همچنین باید گفت کراون وزن حدود ۲ تنی داشته و به رینگ‌های ۱۸ اینچی مجهز است.

 

هر دو نسخه هایلندر استاندارد و کراون کلوگر لوکس‌تر از اواسط سال جاری میلادی روانه بازار چین خواهند شد.user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/2/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط