icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین هنر فن بیان و گویندگی را جدی بگیرید

هنر فن بیان و گویندگی را جدی بگیرید

comments 0 1399/6/28

شاید در گذشته خوب صحبت کردن از اهمیت زیادی برخوردار نبوده و افراد خیلی به این موضوع توجه نمی کردند اما این روزه ها همه چیز تغییر کرده. دیگر اهمیت ندارد که قصد دارید شعری را با صدای بلند بخوانید، قصه ای تعریف کرده و یا در یک کنفرانس سخنرانی کنید. در هرصورت به هنر فن بیان و گویندگی نیاز دارید.

کاملا درست متوجه شدید، فن بیان و گویندگی یک هنر است که به هر فردی کمک می کند، با محتوایی که ارائه می کند، مأنوس باشد و بتواند بر نکاتی که لازم است تأکید بیشتری کند و از بعضی موارد نیز عبور کند. بدون شک این هنر می تواند مخاطبان تان را تحت تأثیر قرار دهد و به جذابیت شما درحین سخنرانی و صحبت کردن بیفزاید. پس همیشه آن را جدی بگیرید و برای کسب این مهارت تلاش کنید.

تفاوتی ندارد که در چه شغلی فعالیت می کنید با چه جایگاه و پستی یا اصلا به کاری مشغول هستید یا خیر؛ آن چیزی که مهم است خوب و پسندیده صحبت کردن شماست. هر کدام از شما برای قرار گرفتن در مقابل افراد مختلف، طرز بیان و نحوه حرف زدن تان متفاوت است. همه افراد، حتی خود شما هم می توانید با زیبا صحبت کردن، فردی مطلوب و تاثیرگذار باشید. اگر بیاموزید که چه زمانی صحبت کنید، چگونه حرف بزنید و چه کلماتی را به زبان بیاورید، مطمئنا به فردی جذاب و حرفه ای تبدیل خواهید شد و دیگران نیز به شما احترام می گذارند. هرگز قدرت فن بیان را دست کم نگیرید.

تفاوت صحبت در محل کار با منزل برهیچ کس پوشیده نیست. مسلما در منزل به صورتی صحبت می کنیم که در محل کار آن طور نیست. طرز حرف زدن با همکاران در محیط کار با طرز صحبت با دوستان متفاوت است حتی در خانواده ها هم هر شخص به نحوه دیگری با دیگران حرف می زند. به طور کلی هریک از افراد با تعداد بسیاری در ارتباط هستند و هرکدام نیز راه های متفاوتی برای برقراری ارتباط و سخن گفتن با یکدیگر دارند. شاید برای تان سوال پیش بیاید که چرا این وجود این مهارت انقدر مهم است؟

اهمیت فروان فن بیان و گویندگی طبیعی است، شما در طول روز با افراد زیادی ارتباط برقرار می کنید، اولین چیزی که سبب می شود هر فرد نظرش نسبت به شما جلب شود، گفتار و طرز صحبت کردن شماست.  در حقیقت شما با نوع گفتار و صحبت کردن تان می توانید تاثیر بسزایی به فرد مقابل تان بگذارید و کاری کنید که طرز دیدگاه وی نسبت به شما کاملا مثبت باشد. یکی از مهم ترین دلیل های جذاب بودن و موفق بودن افراد چگونگی صحبت کردن و فن بیان آن ها است به روشی که تاثیر زیادی بر روی دیگران دارد. بنابراین اگر شما هم تمایل دارید که جور دیگری خود را به بقیه بشناسانید، سعی کنید مهارت های گویندگی و فن بیان تان تقویت کنید، چطور؟ اصلا سخت نیست. دوره های گویندگی و فن بیان به خوبی می تواند از شما یک سخنور و گوینده ی عالی بسازد. 

خوب صحبت کردن ذاتی نیست، آن را بیاموزید!

خوب صحبت کردن ذاتی نیست، آن را بیاموزید!

همه افرادی که خوب صحبت می کنند، ذاتی این هنر را بدست نیاورده اند. هرکسی که خوب حرف می زند و شما را مسخ می کند، مادرزاد با این قدرت به دنیا نیامده یا از پدر و مادرش این مهارت را به ارث نبرده. بلکه این هنر را با زیرکی فراگرفته و از آن بهره می برد. فراموش نکنید که پس از ظاهر، اولین چیزی که شما را به بقیه معرفی می کند طرز صحبت کردن تان است. شما می توانید با خوب حرف زدن جایگاه خاصی نزد افراد داشته باشید و با سخن موثر خود را دل اطرافیان تان جا کنید. خوب سخنوری کردن و روان حرف زدن در بسیاری از موقعیت ها می تواند یاری دهنده شما باشد، به عنوان مثال در پیدا کردن کار و موفقیت در مصاحبه های شغلی. خوب حرف زدن سبب می شود که تصویر ذهنی که از خودتان دارید ارتقاء پیدا کند و به دنبال آن عملکردتان در هر بخشی از زندگی کاری، اجتماعی و شخصی تان بهتر شود.

بسیاری از افراد در روند استخدام در بخش مصاحبه شغلی با شکست مواجه می شوند، آن هم تنها به این دلیل که گوینده ی خوبی نیستند و فن بیان قوی ندارند، به زبان ساده تر نمی توانند خوب صحبت کنند و منظورشان را برسانند. همان طور که گفتیم هراندازه که شما فن بیان بهتری داشته باشید و بهتر و متقاعد کننده‌ تر صحبت کنید، بیشتر خود را دوست خواهید داشت. هرچقدر بیشتر خودتان را دوست داشته باشید، در روابط با دیگران مثبت‌ تر و زیباتر ظاهر می‌ شوید و در نتیجه سالم ‌تر، خوشحال ‌تر و مثبت ‌تر خواهید بود و به دنبال آن در تمام اموری که به صحبت کردن تان بستگی دارد مثل یک مصاحبه شغلی، موفق خواهید بود. به یاد داشته باشید که شما با خوب حرف زدن تان می توانید حتی شخص مقابل تان را جادو کنید!!!

شما هم اگر احساس می کنید که مثل برخی افراد نمی توانید خوب و با قدرت و تاثیرگذار صحبت کنید، خود را نبازید! این روزها موسسات بسیاری با هدف کمک به افرادی مانند شما که به دنبال تقویت قدرت فن بیان شان هستند، اقدام به برگزاری دوره فن بیان و گویندگی کردند. همه، حتی شما هم می توانید مهارت های کلامی را یاد بگیرید و آن را به خوبی بیاموزید تا در زندگی و ارتباطات تان از آن ها استفاده کنید. حتی جالب است بدانید که این مهارت می تواند به شما در بدست آوردن موقعیت های شغلی خوب و موفقیت در آن ها، کمک کند، می پرسید چطور؟ ما یک پیشنهاد فوق العاده برای تان داریم.

با فن پردازان خوب صحبت کنید و خوش بدرخشید

با فن پردازان خوب صحبت کنید و خوش بدرخشید

مهارت های کلامی یکی از مهارت هایی است که می توانید آن را بیاموزید. این باور را اشتباه را نیز کنار بگذارید که تنها عده ای خاص به مهارت های فن بیان و گویندگی نیاز دارند. در نظر داشته باشید که همیشه در زندگی افکار و احساسات، خصوصا احترامی که دیگران برای شما قائل می ‌شوند، بسیار مهم  است. این اهمیت درحدی است که در زندگی بسیاری از انتخاب‌ ها و تصمیمات به دلیل جذب احترام و یا حداقل از دست ندادن احترام از سوی دیگران گرفته می شود. به همین دلیل با کسب و تقویت مهارت خوب صحبت کردن، عزت نفس نیز بیشتر می شود. به طور کلی از تاثیر فوق العاده ی قدرت کلام در زندگی و کار نمی توان غافل شد. باز هم یادآوری می کنیم که فن بیان یا قدرت کلام استعداد ذاتی نیست. این مهارت نیز مانند مهارت ها و امور دیگر مثل ترجمه زبان فرانسه، نقاشی، فوتبال و بسکتبال و ... را می توان با شرکت در کلاس ها و دوره های مختلف فراگرفت. هر قابلیتی که شما تصورش را بکنید، با دانش اندوزی و مهارت آموزی می ‌توانید بدست آورید و با تمرین و ممارست و پشتکار و صبوری، در آن کار خبره شوید. فن بیان هم از این قاعده مستثنی نیست.

شرکت در دوره فن بیان و گویندگی موسسه عالی آزاد فن پردازان می تواند یک راه هموار باشد برای دستیابی به هرچیزی که می خواهید باشد. این که استاد هستید یا معلم، مدیر یک بخش یا حتی پزشک، در هر صورت در طول روز با افراد زیادی برخورد دارید و باید برای ارتباط بهتر با دیگران فن بیان قوی داشته باشید. اگر هم نمی دانید چطور یک سخنور قهار شوید، ما به شما ثبت نام و شرکت در دوره آموزش فن بیان و گویندگی این موسسه معتبر را پیشنهاد می کنیم. شما با گذراندن این دوره نه تنها به اهدف تان می رسید بلکه با دریافت مدرک فن بیان و گویندگی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و در دست داشتن آن به ارزش و اعتبار خود می افزایید و اگر به تدریس علاقه داشته باشید می توانید در این راه قدم بگذارید. پس به این دوره فقط به عنوان یک دوره آموزشی ساده که موجب می شود سخنور خوبی شوید، نگاه نکنید؛ بلکه می توانید به عنوان یک فرصت شغلی نیز آن را ببینید.

برچسب ها:

رپرتاژ
user-img

نویسنده :

رپرتاژ

comments 0 1399/6/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط