icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین هوپیوم ماشینا ،محصولی لوکس اما هیدروژنی فرانسوی

هوپیوم ماشینا ،محصولی لوکس اما هیدروژنی فرانسوی

comments 0 1399/7/15

بسیاری آینده صنعت خودروی جهان را در گرو محصولاتی الکتریکی می دانند و برند های معتبر جهان برای تصاحب این بازار به جدالی سخت مشغول هستند.در این بخش خودروهایی نظیر تسلا 3 و ... حرف اول را می زنند و در بخش هایپر کار های الکتریکی محصولی فوق العاده نظیر ریماک C-TWO حضور دارند. اما در مقابل برخی برند ها ظرفیت خودروهای هیدروژنی را فراموش نکرده اند.

برندهایی همچون هیوندای با خودروی نکسو نشان داده‌اند هیدروژن می‌تواند یک منبع زیست‌محیطی پایدار برای قدرت باشد و شرکت فرانسوی هوپیوم نیز از قدرت هیدروژن مطمئن بوده و به همین خاطر یک خودروی لوکس با نام ماشینا را رونمایی کرده است. این خودروی هیدروژنی قرار است مستقیماً به جنگ تسلا برود.

اما فعلاً خیلی هیجانی نشوید زیرا قرار است تولید ماشینا در سال ۲۰۲۶ کلید بخورد! مؤسس این کمپانی گفته است: “ما دو سال است که روی این پروژه کار می‌کنیم. امروز به حدی از بلوغ رسیده‌ایم که می‌توانیم زمان عرضه خودرو را اعلام کنیم. هوپیوم به دنبال تبدیل شدن به برند پرچمدار جهانی در زمینه حمل‌ونقل هیدروژنی می‌باشد.” ابعاد ماشینا مشابه تسلا مدل S بوده و قرار است با قیمت بین ۱۱۰ تا ۱۴۰ هزار یورو عرضه شود.

چیز زیادی درباره این خودرو نمی‌دانیم اما گفته شده ماشینا قدرت ۵۰۰ اسب بخاری و شعاع حرکتی حدود ۸۰۵ کیلومتری خواهد داشت. قطعاً مشتاق تماشای میزان قابلیت اطمینان این خودرو هستیم زیرا می‌دانیم اکثر خودروهای هیدروژنی مدرن هرگز از قدرت ۲۰۰ اسب بخار فراتر نرفته‌اند. هیوندای نکسو یکی از تنها سه خودروی هیدروژنی بازار آمریکاست که قدرت ۱۶۱ اسب بخاری دارد.

user-img

نویسنده :

میلاد حسینی

comments 0 1399/7/15
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط