icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پاگانی هوایرا کودالونگا ،سوپر خودروی با قیمت 7.5 میلیون دلار

پاگانی هوایرا کودالونگا ،سوپر خودروی با قیمت 7.5 میلیون دلار

comments 0 1401/3/28

جدیدترین محصول پاگانی، نسخه‌ای متفاوت از هوایرا با بدنه‌ی کشیده‌‌تر است. این مدل، کودالونگا نام دارد و هوایرا لانگ‌تیل (دم دراز) محسوب می‌شود. طی سال‌های اخیر، نسخه‌های متنوعی از هوایرا معرفی شدند که البته، تفاوت چندانی با یکدیگر نداشتند. این شرایط با رونمایی از کادالونگا تغییر خواهد کرد تا یک مدل هوایرا با بدنه‌ی متفاوت تولید شود.

دپارتمان جدیدی در پاگانی به نام Grandi Complicazioni شکل گرفته است تا طراحی خودروهای این شرکت را متحول کند و مسئول تولید مدل‌های ویژه شود. در واقع کودالونگا نیز، یک محصول خاص با تولید محدود و به سفارش مشتری است.
طرح بدنه کودالونگا با اقتباس از خودروهای مسابقات لمان در دهه‌ی ۶۰ میلادی ساخته شده است و به همین دلیل، حالت کشیده در پشت کابین دارد. شرکت سازنده ادعا می‌کند برای ساخت این خودرو، دو سال زمان صرف کرده است.

کودالونگا نسبت به مدل استاندارد هوایرا، ۳۶ سانتی‌متر طول بدنه‌ی بیشتر دارد. این خودرو مشابه دیگر تولیدات پاگانی، پیشرانه‌ی ۶ لیتر توئین توربوشارژ V12 با قدرت ۸۳۰ اسب بخار و گشتارو ۱۱۰۰ نیوتن‌متر خواهد داشت. جزئیات تکمیلی از عملکرد فنی کودالونگا هنوز مشخص نیست اما احتمالا، نهایت سرعت خودرو بیش از ۳۵۴ کیلومتر برساعت در هوایرا BCخواهد بود؛ درحالی‌که هوایرا R سقف فلزی، رکورد سرعت ۳۸۳ کیلومتر برساعت دارد.

با وجود کشیدگی بدنه، وزن خالص کودالونگا ۱۲۸۰ کیلوگرم و مشابه هوایرا رودستر خواهد بود. در این مدل جدید، از تجهیزاتی متفاوت از مدل استاندارد استفاده شده است تا کاهش وزن حاصل شود. مثلا اگزوزهای تیتانیوم ۴/۴ کیلوگرم سبک‌تر از نمونه‌ی معمول در هوایرا هستند.

قیمت پاگانی هوایرا کودالونگا، ۷ میلیون یورو معادل ۷/۴۵ میلیون دلار اعلام شده است. تولید این ابرخودرو، محدود به ۵ دستگاه خواهد بود؛ درحالی‌که یک نمونه (تصاویر فوق) آماده تحویل به مشتری است.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/3/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط