icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پاگانی یوتوپیا معرفی شد، جانشین هوآیرا با ۸۶۴ اسب بخار قدرت و گیربکس دستی

پاگانی یوتوپیا معرفی شد، جانشین هوآیرا با ۸۶۴ اسب بخار قدرت و گیربکس دستی

comments 0 1401/6/29

سرانجام پاگانی از جانشین هوآیرا با نام یوتوپیا رونمایی کرده است. این خودرو که قبلاً با نام C10 شناخته می‌شد، از مشخصات چشمگیری برخوردار است. ظاهر یوتوپیا که سازندهٔ ایتالیایی ادعا می‌کند طراحی آن شش سال طول کشیده است، با ویژگی‌هایی مثل سر اگزوزهای مرکزی مشابه بوستر موشک و چهار چراغ جلو، فوراً به‌عنوان یک پاگانی قابل‌تشخیص خواهد بود. بااین‌حال، ظاهر کلی خودرو آرام‌تر بوده و ویژگی‌های جدیدی مثل چراغ‌های عقبی در آن دیده می‌شود که از توربین‌های جت الهام گرفته‌اند و گویی در هوا معلق هستند.

 

در داخل نیز عناصر آشنای زیادی مثل دو آمپر دایره‌ای و چهار دریچهٔ تهویهٔ جت مانند در بالای داشبورد به چشم می‌خورد اما بااین‌حال پاگانی در کابین یوتوپیا تغییرات کافی را ایجاد کرده است تا احساس متفاوتی نسبت به هوآیرا داشته باشد. به‌عنوان‌مثال، این شرکت نمایشگر لمسی مرکزی هایپرکار قدیمی خود را کنار گذاشته و حالا آن را با نمایشگر دیجیتالی بزرگ‌تری بین سرعت‌سنج و دورسنج موتور جایگزین کرده است.

 

در سینهٔ یوتوپیا همان نیروگاه دوست‌داشتنی ۶ لیتری V12 توئین توربوی مرسدس AMG قرار گرفته است که حالا ۸۶۴ اسب بخار قدرت و ۱۱۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. به گفتهٔ پاگانی، به لطف تغییراتی در سوپاپ‌ها، این موتور حالا می‌تواند تا ۶,۷۰۰ rpm دور بگیرد. همچنین گفته شده یوتوپیا با تمام مقررات جهانی آلایندگی ازجمله قوانین سخت‌گیرانهٔ کالیفرنیا مطابقت دارد.

 

ویژگی مهم‌تر یوتوپیا اما گیربکس آن است. درحالی‌که زوندا با گیربکس شش سرعتهٔ دستی عرضه می‌شد، پاگانی در هوآیرا سراغ گیربکس هفت سرعتهٔ سکوئنشال رفت اما حالا در یوتوپیا، به خریداران امکان انتخاب از بین گیربکس‌های هفت سرعتهٔ دستی و اتوماتیک تک کلاچه را خواهد داد. البتهٔ در این هایپرکار جدید استفاده از گیربکس دوکلاچه به دلیل وزن بالا منتفی شده است. این یکی از دلایلی است که باعث شده وزن یوتوپیا با ۷۰ کیلوگرم کاهش نسبت به هوآیرا به تنها ۱۲۸۰ کیلوگرم برسد. در همین حال، کسانی که گیربکس دستی را انتخاب کنند از دسته‌دندهٔ کرومی زیبایی روی تونل مرکزی بهره‌مند خواهند شد.

تصاویر اجزای سیستم تعلیق یوتوپیا آن‌قدر خیره‌کننده است که پنهان شدن آن زیر بدنه ناخوشایند خواهد بود. در اینجا می‌توان جناغ‌های دوبل آلومینیومی فورج‌کاری شده را در کنار کمک‌فنرهای پوشراد دید که پاگانی آن‌ها را نیمه فعال توصیف می‌کند. این کمک‌فنرها می‌تواند هنگام حمله به پیچ‌ها طی رانندگی در پیست عملکرد خوبی داشته باشند و درعین‌حال به لطف حالت‌های مختلف، همچنان سواری مناسبی را در جاده‌های عمومی فراهم کنند.

 

این سیستم تعلیق از طریق رینگ‌های آلومینیومی فورج‌کاری شده ۲۱ اینچی در جلو و ۲۲ اینچی در عقب که با لاستیک‌های پیرلی P Zero کورسا پوشیده شده‌اند به سطح مسیر متصل می‌شود. البته برای این خودرو لاستیک‌های زمستانی پیرلی StttoZero هم قابل سفارش خواهد بود. پاگانی یوتوپیا ۲.۱۷ میلیون یورو قیمت دارد.

 

برچسب ها:

پاگانی
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/6/29
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط