icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پرده برداری تویوتا از کانسپت جدید GR GT3 کوپه در نمایشگاه توکیو 2022

پرده برداری تویوتا از کانسپت جدید GR GT3 کوپه در نمایشگاه توکیو 2022

comments 0 1400/10/25

خودرویی که مشاهده می‌کنید تویوتا GR GT3 کانسپت است که در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۲۲ رونمایی شد. GT GT3 یکی از برجسته‌ترین خودروهای تاریخ معاصر تویوتا محسوب می‌شود. اگرچه مشخص نیست که آیا تویوتا نسخه تولیدی این کانسپت را خواهد ساخت یا خیر اما شکی وجود ندارد که GR GT3 کانسپت ظاهر بسیار متفاوتی نسبت به دیگر خودروهای مسابقه‌ای GT3 تویوتا در سال‌های پیش دارد.

در بخش جلوی کانسپت موردبحث جلوپنجره بزرگ و اسپلیتری با ابهت دیده می‌شود که بر آئرودینامیک خودرو تأثیر می‌گذارند. GR GT3 همچنین به چراغ‌های جلوی جداگانه مجهز بوده و طول کاپوت باعث شده این خودرو برجسته‌تر شود. به این موارد باید ورودی‌های هوای بزرگ را هم اضافه کرد. GR GT3 یک خودروی مسابقه‌ای تمام‌عیار بوده و به رینگ‌هایی با قفل چرخ مرکزی و لاستیک‌های چسبان بریجستون مجهز شده است. پشت رینگ‌ها هم ترمزهای بزرگی به چشم می‌خورند.

این خودروی مسابقه‌ای پیشرانه جلو دارای سیستم اگزوزی است که خروجی‌های آن درست از پشت چرخ های جلو بیرون آمده‌اند. آینه‌های کوچک و خط سقف شناور مشابه مرسدس-ای ام جی وان جزو دیگر شاخصه‌های این کانسپت هستند. در بخش عقب هم یک بال بزرگ و نوار نورانی LED دیده می‌شود که این نوار نورانی در پهنای خودرو کشیده شده و آن را عریض‌تر نشان می‌دهد. 

تویوتا همچنین از دیفیوزری بزرگ استفاده کرده تا خودرو همچنان به سطح زمین بچسبد. شاید مهم‌ترین نکته درباره GR GT3 کانسپت این باشد که بر پایه خودروهای تولیدی کنونی همچون لکسوس RC F GT3 و سوپرا GT300 مسابقه‌ای شکل نگرفته است بلکه از صفر توسعه یافته و بنابراین طراحان تویوتا آزادی عمل بیشتری در مقایسه با سایر محصولات داشته‌اند.

این خودروساز ژاپنی همچنین با یک خودروی مفهومی دیگر در توکیو حضور یافته است. این کانسپت bZ4X GR اسپورت نام داشته و بر اساس نسخه تولیدی bZ4X کنونی شکل گرفته است. این مدل دارای رینگ و لاستیک‌های بزرگ‌تر، پانل‌های بدنه مشکی مات و صندلی‌های اسپورت. تویوتا اشاره‌ای به نسخه تولیدی این کانسپت نکرده است.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/10/25
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط