icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین پژو ۲۰۰۸ جدید در مدل های برقی و هیبریدی معرفی شد

پژو ۲۰۰۸ جدید در مدل های برقی و هیبریدی معرفی شد

comments 0 1402/2/16

پژو از نسخه فیس لیفت شده و جدید ۲۰۰۸ مدل ۲۰۲۴ رونمایی کرد. این کراس اوور کلاس B اروپایی در نسخه برقی خود قدرت بیشتر را با شعاع حرکتی بهتر ترکیب کرده است.

 

کراس اوورهای کلاس B جزو داغ‌ترین خودروهای بازار هستند و فرانسوی‌ها نیز با معرفی فیس لیفت ۲۰۰۸ به دنبال کسب سهم بیشتر هستند. در طراحی ظاهری ۲۰۰۸ فیس لیفت شاهد جدیدترین هویت محصولات پژو هستیم، چیزی که در ۵۰۸ چند ماه قبل دیده بودیم. چراغ‌های عمودی سه‌گانه با ظاهری شبیه پنجه شیر جزو بارزترین ویژگی‌هایی هستند که در سپر خودرو دیده می‌شوند. همچنین مدل پرچم‌دار GT از چراغ‌های تمام LED سود می‌برد.

 

با نگاهی به بخش عقب خودرو می‌توانیم برخی تغییرات در چراغ‌های LED و تأکید بیشتر روی پنجه شیر را شاهد باشیم. باید گفت چراغ‌های رهنما و دنده‌عقب نیز بخشی از LED های چراغ هستند. رینگ‌های ۱۶ تا ۱۸ اینچی مشابه ۴۰۸ نیز در نسخه فیس لیفت از این کراس اوور قابل سفارش خواهند بود. یکی از رنگ‌های جدید بدنه هم خاکستری سلنیوم است که با آپشن بدنه دو رنگ و سقف مشکی قابل انتخاب خواهد بود. البته صرف‌نظر از تریم انتخابی، تمامی مدل‌های ۲۰۰۸ مدل ۲۰۲۴ دارای پوشش مشکی آینه‌های جانبی خواهند بود.

 

با ورود به داخل کابین پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت ۲۰۲۴ می‌توانیم نمایشگر ۱۰ اینچی را ببینیم. شایان ذکر است دو مدل پایه ۲۰۰۸ قبل از فیس لیفت از نمایشگر ۷ اینچی استفاده می‌کنند. در مدل‌های Allure و GT پشت آمپرهای جدید ۱۰ اینچی دیده می‌شوند و در مدل فول حالت سه‌بعدی دارند. آنچه باعث تمایز مدل پایه اکتیو از نسخه‌های فول تر خواهد شد پشت آمپرهای آنالوگ خواهد بود. 

 

همچنین نسخه‌های مجهز به گیربکس دستی نیز دارای دسته‌دنده متفاوت هستند. اما تغییرات بزرگ‌تر در زیر کاپوت رخ داده‌اند به گونه‌ای که نسخه برقی ۲۰۰۸ از قدرت و شعاع حرکتی بیشتر سود می‌برد. خودروی موردبحث سخت‌افزار ۲۰۸ و ۳۰۸ برقی را به همراه دارد و بنابراین پیشرانه برقی آن ۱۵۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که بهبود ۱۵ واحدی را نشان می‌دهد. ظرفیت باتری هم از ۵۰ به ۵۴ کیلووات ساعت رسیده که نتیجه آن افزایش شعاع حرکتی از ۳۴۵ به ۴۰۶ کیلومتر خواهد بود.

اوایل سال ۲۰۲۴ نیز مدل هیبریدی جدیدی با قدرت ۱۳۶ اسب بخار، گیربکس ۶ سرعته دوکلاچه و واحدی برقی معرفی خواهد شد. گفته می‌شود مصرف سوخت این خودرو ۱۵ درصد مدل بنزینی قابل‌مقایسه خواهد بود. پژو همچنین تخمین زده مالکان برای ۵۰ درصد اوقات از حالت تمام برقی در ترددهای شهری استفاده کنند؛ اما افرادی که قوای محرکه ساده‌تری را ترجیح می‌دهند امکان سفارش پیشرانه ۳ سیلندر ۱.۲ لیتری توربوی بنزینی با قدرت ۱۰۰ اسب بخار در زمان سفارش با گیربکس ۶ سرعته دستی و قدرت ۱۳۰ اسب بخار در صورت سفارش گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک را خواهند داشت.

 

 علاوه بر این مشتریان می‌توانند پیشرانه ۱.۵ لیتری دیزلی با ۱۳۰ اسب بخار قدرت و گیربکس انحصاری اتوماتیک را سفارش دهند. فروش پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت ۲۰۲۴ از تابستان سال جاری میلادی و همراه با نسخه تمام برقی آغاز خواهد شد.

 

برچسب ها:

پژو
user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1402/2/16
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط