icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کانتیننتال اسپید 660 اسب بخاری معرفی شد،ترکیب سوپر اسپرت و گرند تور

کانتیننتال اسپید 660 اسب بخاری معرفی شد،ترکیب سوپر اسپرت و گرند تور

comments 0 1400/1/5

بنتلی از کانتیننتال اسپید جدید با عنوان پویاترین خودروی جاده‌ای در تاریخ صدسالهٔ خود پرده‌برداری کرده است. به گفتهٔ این شرکت، کانتیننتال اسپید فراتر از یک کانتیننتال سریع‌تر در خط مستقیم است زیرا این ماشین به سیستم فرمان گیری چرخ‌های عقب و دیفرانسیل عقب با کنترل الکترونیکی مجهز شده تا اطمینان حاصل شود که این هیولای ۲.۳ تنی می‌تواند به‌راحتی پیچ‌ها را هم پشت سر بگذارد. برای رسیدن به این مهم، بنتلی تفاوت‌های سخت‌افزاری جدیدی در کانتیننتال ایجاد کرده و به همین دلیل آن‌را توانمندترین و متمرکزترین بنتلی تاریخ روی پرفورمنس می‌داند.

 

یکی از مهم‌ترین ارتقاءهای کانتیننتال اسپید در پیشرانهٔ ۶ لیتری W12 توئین توربوی آن صورت گرفته زیرا قدرت این موتور از ۶۳۵ اسب بخار حالا به ۶۶۰ اسب بخار رسیده که ۲۵ واحد افزایش را نسبت به کانتیننتال معمولی نشان می‌دهد. البته گشتاور این موتور تغییری نداشته و مثل قبل ۹۰۰ نیوتن متر است. قدرت اضافی نیروگاه دوازده سیلندر بنتلی موجب می‌شود کانتیننتال اسپید بتواند ظرف ۳.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد که ۰.۱ ثانیه سریع‌تر از نسخهٔ معمولی است. حداکثر سرعت این نسخه نیز به ۳۳۵ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

 

اما ارتقاءهای کانتیننتال اسپید فراتر از افزایش قدرت است زیرا بنتلی گیربکس هشت سرعتهٔ دوکلاچهٔ آن‌را هم اصلاح کرده تا در حالت رانندگی اسپرت دنده‌ها را سریع‌تر و تهاجمی‌تر تعویض کند. به گفتهٔ این شرکت، به لطف این تنظیم مجدد، حالا گیربکس کانتیننتال دنده‌ها را دو برابر سریع‌تر از نسخهٔ معمولی تعویض می‌کند. علاوه بر این، سیستم تعلیق و فرمان به‌طور کامل باز تنظیم شده‌اند و سیستم فرمان گیری چرخ‌های عقب مذکور هم در سرعت‌های پایین موجب افزایش چابکی خودرو و در سرعت‌های بالا موجب بهبود پایداری آن می‌شود.

 

در کانتیننتال اسپید، سیستم فرمان گیری چرخ‌های عقب در کنار یک دیفرانسیل عقب الکترونیکی قرار گرفته و به همین دلیل، به گفتهٔ بنتلی، این سیستم نسبت به نمونهٔ ارائه شده در سدان فلاینگ اسپار بسیار فعال‌تر است. در همین حال، سیستم سواری پویای بنتلی نیز با استفاده سیستم الکتریکی ۴۸ ولت، موجب کاهش بادی‌رول این کوپهٔ ۲۲۷۳ کیلوگرمی می‌شود. وظیفهٔ متوقف کردن این خودروی قدرتمند نیز بر عهدهٔ ترمزهای کربن سرامیکی جدید با کالیپرهای ۱۰ پیستونه است که کاهش ۷۵ کیلوگرمی وزن غیر فنر سوار را هم به همراه دارد. به لطف این ویژگی‌ها، به گفتهٔ بنتلی، این کانتیننتال اسپید چابک‌ترین کانتیننتال تاریخ خواهد بود.

 

این خودرو در ظاهر نیز با جلوپنجره مشکی، زیر رکابی‌های جدید، نوشتهٔ Speed روی گلگیرهای جلو و رینگ‌های ۲۲ اینچی براق یا تیره، کاملاً تهاجمی‌تر از کانتیننتال معمولی شده است. علاوه بر این، همهٔ تزئینات کرومی نسخهٔ معمولی مثل حلقهٔ دور چراغ‌های جلو و زه پایین درها نیز حالا به رنگ مشکی درآمده‌اند. داخل کانتیننتال اسپید هم با چرم دورنگ منحصربه‌فرد با دوخت لوزی شکل، استفاده از آلکانترا در صندلی‌ها، فرمان و قسمت‌هایی از داشبورد، نشان Speed در قسمت‌های مختلف و تریم آلومینیومی سفارشی در کنسول میانی، مثل بیرون حال و هوایی اسپرت به خود گرفته است.

 

قیمت بنتلی کانتیننتال اسپید جدید از ۲۷۴,۹۰۰ دلار آغاز می‌شود که مبلغ گزافی به نظر می‌رسد زیرا بیش از ۵۰ هزار دلار از کانتیننتال W12 معمولی گران‌تر است اما خریداران با پرداخت این رقم، مالک خودرویی خواهند شد که هم راحتی فوق‌العادهٔ یک گرند تورر لوکس را دارد و هم می‌تواند پرفورمنس و چابکی سوپراسپرت‌ها را ارائه کند.

 

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1400/1/5
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط