icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کانسپت تویوتا bZ کامپکت معرفی شد

کانسپت تویوتا bZ کامپکت معرفی شد

comments 0 1401/8/28

تویوتا کانسپتی بنام bZ کامپکت را رونمایی کرده که به نظر می‌رسد پیش‌نمایشی برای ورود به بخش داغ کراس‌اوورهای کامپکت الکتریکی باشد. این کانسپت که چندان دور از خودرویی تولیدی به نظر نمی‌رسد، اگر نهایتاً روی خط تولید برود احتمالاً پایین‌تر از مدل bZ4X قرار خواهد گرفت. در ظاهر bZ کامپکت شاهد نمایی تهاجمی و اسپرت هستیم که البته همچنان به دیگر مدل‌های الکتریکی جدید تویوتا هم شباهت دارد.

 

به‌عنوان‌مثال، برخی عناصر خودرو مثل چراغ‌های جلو که با یک نوار سراسری به هم متصل شده‌اند، کاملاً آشنا به نظر می‌رسند اما بخش عمدهٔ از طراحی خودرو تازه و منحصربه‌فرد است. همچنین ازآنجایی‌که در خودروهای الکتریکی کاهش مقاومت در برابر هوا بسیار اهمیت دارد، تویوتا این کراس‌اوور جدید را به شکلی آئرودینامیک طراحی کرده و هرچند نتیجهٔ دقیق این تلاش‌ها اعلام نشده اما سازندۀ ژاپنی خبر از ضریب درگ پایینی داده است.

 

در همین حال، برای سازگاری بیشتر با محیط‌زیست، برخی قسمت‌های کابین کانسپت bZ کامپکت مثل صندلی‌ها از مواد گیاهی و قابل بازیافت ساخته شده‌اند. بااین‌حال، طراحی کلی داخل خودرو شباهت زیادی به bZ4X دارد. اصلی‌ترین ویژگی در اینجا یک نمایشگر اطلاعتی-سرگرمی خمیده در میانهٔ داشبورد به همراه صفحه آمپر دیجیتالی مقابل راننده هستند. در اینجا همچنین غربیلک فرمان موسوم به یوغ هم جلب‌توجه می‌کند که امکان دیدن آن در نسخهٔ تولیدی وجود خواهد داشت زیرا لکسس RZ با همین نوع غربیلک فرمان ارائه می‌شود.

 

به‌احتمال‌زیاد، در آینده‌ای نه‌چندان دور نسخهٔ تولیدی این کانسپت را خواهیم دید زیرا bZ کامپکت شباهت زیادی به کراس‌اوور bZ4X و سدان مخصوص چین bZ3 دارد. حتی مدیران تویوتا هم به نسخهٔ تولیدی این ماشین اشاره داشته و گفته‌اند کانسپت bZ چشم‌اندازی احتمالی از آیندهٔ بسیار نزدیک شرکت در بخش خودروهای الکتریکی را نشان می‌دهد.

 

برچسب ها:

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/8/28
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط