icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین کانسپت جیپ ریکان رسما معرفی شد،برادر برقی رانگلر

کانسپت جیپ ریکان رسما معرفی شد،برادر برقی رانگلر

comments 0 1401/6/19

جیپ با معرفی کانسپتی اعلام کرده است که برادر الکتریکی رانگلر را در سال ۲۰۲۴ با نام ریکان به بازار خواهد فرستاد. این خبر در روز ۴xe جیپ اعلام شد یعنی رویدادی که جیپ در آن سه شاسی‌بلند الکتریکی جدید شامل کانسپت واگنییر S، کانسپت ریکان و اونجر تولیدی را برای عرضه در بازارهای اروپا و ایالات‌متحده معرفی کرده است. ریکان و واگنییر S هردو از پلت‌فرم STLA استلانتیس استفاده خواهند کرد اما درحالی‌که واگنییر S کاملاً یک شاسی‌بلند لوکس است، ریکان یک آفرودر خشن با درهای قابل برداشتن خواهد بود.

 

هرچند جیپ مشخصات فنی ریکان را منتشر نکرده اما گفته است که این ماشین از ابتدا به‌عنوان یک جیپ ۴×۴ طراحی شده و صرفاً یک خودروی سواری معمولی نیست که ظاهری شبیه رانگلر داشته باشد. به همین دلیل، سازندهٔ آمریکایی آفرودر الکتریکی خود را به تکنولوژی e-locker اکسل‌ها، سیستم مدیریت کشش Selec-Terrain، محافظ‌های زیر بدنه، قلاب‌های بکسل و لاستیک‌های آفرودی تهاجمی مجهز کرده است. 

 

این خودرو همچنین از سقف برقی و آخرین نسل از سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جیپ هم بهره می‌برد که راهنمای سفر در مسیرهای آفرودی محبوبی مثل روبیکان را دارد.

مدیرعامل جیپ در مورد این خودرو می‌گوید:

جیپ ریکان کاملاً جدید تمام الکتریکی توانایی عبور از مسیر خشن روبیکان، یکی از چالش‌برانگیزترین مسیرهای آفرود در ایالات‌متحده را دارد و از برد کافی برای بازگشت به شهر و شارژ مجدد برخوردار است

 

هردو مدل ریکان و واگنییر S در اوایل سال ۲۰۲۳ قابل سفارش خواهند بود و تولید آن‌ها از سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود. برخلاف کراس‌اوور اونجر، این دو خودرو هم در اروپا و هم آمریکای شمالی عرضه خواهند شد.

user-img

نویسنده :

گروه خودرویی

comments 0 1401/6/19
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط