icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو احتمال کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد

احتمال کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد

قیمت های جدید بازار خودرو در حالی منجر به کاهش قدرت خرید و صفر شدن معاملات در بازار خودرو شده که فعالان این حوزه معتقدند با اجرایی شدن وعده های بانک مرکزی با هدف کنترل قیمت ارز، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی خواهد شد از این رو توصیه می شود مردم فعلا خودرو نخرند!

 

 

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-هرچند بر اساس تصمیمات اخیر کمیته خودرو، مقرر شده تا زمان نهایی شدن عرضه خودرو در بورس کالا، سازمان حمایت جایگزین شورای رقابت در قیمت گذاری خودرو شود اما با این حال نوسانات ارزی چند روز اخیر و ثبت رکوردهای جدید قیمت دلار نشان داد که واگذاری تعیین قیمت به هر نهادی در صورت عدم تامین به موقع خودرو نمی تواند تاثیر مثبتی در بازار داشته باشد.
نعمت الله کاشانی، نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران در گفت و گو با خبرنگار خودروکار با تاکید بر این که هم اکنون هیچ تحلیلی از بازار خودرو وجود ندارد، می گوید: هم اکنون هیچ خرید و فروشی در بازار خودرو انجام نمی شود و تنها قیمت ها به بالاترین سطح خود رسیده و رکوردهای جدیدی به ثبت می رساند.
وی با اشاره به وعده رییس کل بانک مرکزی مبنی بر تزریق روزانه ۵۰ میلیون دلار به بازار ارز می افزاید: در صورت تحقق این وعده و شکستن قیمت ها در بازار ارز می توان شاهد کاهش قیمت ها در بازار خودرو نیز بود و تنها امید فعالان این حوزه هم اکنون به این موضوع است. 
کاشانی از توقف خرید و فروش خودرو بازار خبر می دهد و تصریح می کند: توقف معاملات در بازار خودرو نشان می دهد که این افزایش قیمت ها تنها جو روانی است که در بازار حاکم و تنها حبابی است که در بازار ایجاد شده است.
نایب رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران با تاکید بر غیرواقعی بودن قیمت ها در بازار خودرو اظهار می کند: با وجود خبر تزریق ارز به بازار هنوز شاهد بی تاثیری این موضوع در بازار خودرو بوده ایم و بازار خودرو همچنان قفل بوده و هیچ خرید و فروشی در آن انجام نمی شود.
وی در خصوص اثرات نوسانات ارز بر بازار خودرو نیز می گوید: نوسانات ارزی در کنار کمبودهایی که در بازار وجود دارد باعث ایجاد جو روانی در بازار شده و قیمت ها را به شکل چشمگیری افزایش داده هرچند که این قیمت ها واقعی نبوده و حبابی بیش نیست.
کاشانی با بیان این که در صورت تحویل خودروهای فروش فوق العاده امکان بازگشت و فروکش کردن قیمت ها وجود دارد، می افزاید: توصیه می شود خریداران خودرو فعلا خرید خود را به تعویق بیندازند و خریدی نکنند چرا که امکان بازگشت قیمت ها وجود دارد و فروشندگان خودرو نیز امیدوار به کاهش دوباره قیمت ها در بازار هستند. 
در شرایطی که بسیاری از کارشناسان افزایش تولید و به تعادل رساندن بازار را عاملی برای متناسب سازی قیمت ها می دانند اما فعالان بازار ثبات بازار ارز را دلیل اصلی کنترل نوسانات می دانند و معتقدند که در صورت به ثبات رسیدن قیمت ارز و همچنین اجرایی شدن اقدامات بانک مرکزی می توان به بازگشت قیمت ها و توقف افزایش آن امیدوار بود.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب