icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو لایحه واردات خودروهای کارکرده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی شد

لایحه واردات خودروهای کارکرده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی شد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه روز یکشنبه کمیسیون لایحه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو درباره واردات خودروهای کارکرده بررسی و تصویب شد.

سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-مصطفی طاهری در تشریح نشست روز گذشته (یکشنبه 17 اردیبهشت ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در این جلسه لایحه الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو بررسی شد و برای رسیدگی به صحن علنی مجلس ارجاع شد و احتمالا روز دوشنبه در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از رویکردها در شرایط کنونی این بود که با توجه به محدودیت ارزی، به منظور کاهش قیمت‌ها در سال 1402 خودروهای کارکرده وارد کشور شود، روشی که رویه کشورهای متعددی است؛ در ابتدا از دولت خواستیم که این کار را انجام دهد که مقاومت کردند بنابراین این پیشنهاد در لایحه بودجه 1402 آورده شد که به دلیل ایراد هیات عالی نظارت از بودجه حذف شد، در نهایت دولت اعلام کرد که به دنبال واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال است و لایحه دوفوریتی آن را به مجلس ارائه کرد و دوفوریت این لایحه نیز در مجلس تصویب شد.

وی اضافه کرد: در نشست امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس لایحه دوفوریتی بررسی شد؛ تقریبا ساختار لایحه حفظ شد و فقط عمر خودرو که در لایحه تعیین نشده بود، کمتر از 5 سال تعیین شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با واردات خودروهای کارکرده تنظیم‌گری خوبی در بازار انجام و پیش‌بینی می‌شود قیمت‌های حبابی و نامتعارف موجود در بازار کاهش یابد.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب