icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو کراس اوور جدید ۸ ثانیه ای وارداتی برای بازار ایران

کراس اوور جدید ۸ ثانیه ای وارداتی برای بازار ایران

کراس اوور وارداتی جدید با برند Beijing در خیابان های تهران رویت شد

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-این کراس اوور در آخرین نمایشگاه خودرو شانگهای نیز در غرفه BAIC به نمایش درامده بود و از نظر زبان طراحی، قوای محرکه و امکانات در زمره بهترین محصولات تازه وارد چینی بازار ایران قرار خواهد گرفت.

نخستین گزینه وارداتی دیارخودرو کراس اووری با نام X55 و شتابی زیر 8 ثانیه است که نخستین نمونه های آن مدتی قبل به ایران رسیده و اکنون بر اساس تصاویری که به دست ما رسیده به نظر می رسد در حال گذراندن مراحل نهایی برای عرضه به بازار است. این کراس اوور از برند معتبر BAIC چین است که با نشان Beijing در زمره کراس اوورهای سایز متوسط قرار می گیرد.

خودروی جدید بازار

دیارخودرو به عنوان نماینده عرضه محصولات برند BAIC در بازار ایران، کراس اوور X55 را برای عرضه به بازار درنظر گرفته است. جدیدترین نسخه این خودرو از پیشرانه1.5 لیتری توربو بهره می برد که در مرکز تحقیق و توسعه آخن آلمان شرکت BAIC توسعه یافته و حداکثر توان آن به 185 اسب بخار می رسد که در همراهی با گیربکس 7 سرعته می تواند این کراس اوور 4.6 متری را در 7.84ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند. X55دیارخودرو با این حساب یکی از سریع ترین خودروهای صفرکیلومتر و تازه وارد بازار ایران خواهد بود که نه تنها از نظر قوای محرکه بلکه از نظر آپشن ها و تکنولوژی نیز در زمره برترین خودروهای بازار ایران قرار خواهد گرفت.

برای لمس بهتر ابعاد X55دیارخودرو بهتر است بدانید که این کراس اوور طولی بین تیگو7پرو و تیگو8 پرو(ابعادی نزدیک تر به تیگو8 پرو) دارد و حدود 10 سانتیمتر طویل تر از چانگان UNI-T و CS55 Plus به عنوان نزدیک ترین رقبایش است. با این حساب X55 دیارخودرو از نظر ابعاد در جایگاه جدیدی در بازار ایران قرار می گیرد که بزرگتر از کراس اوور های متوسط و بزرگ چینی است. این کراس اوور ابعادی نسبتا مشابه هیوندای توسان دارد و ظرفیت سرنشینان آن 5 نفر است که فضای بار 350 لیتری در اختیار دارند.

در کابین X55 دیگر با کلیشه های کپی برداری شده از برند های غیرچینی و طراحی تکراری مانند بسیاری از رقبای این خودرو روبرو نخواهید بود. دریچه های هوای جانبی سیستم تهویه مطبوع، طرحی بومرنگ-مانند دارند و یک نمایشگر 10.25 اینچی برای اطلاعات رانندگی در پشت و فرمان و یک نمایشگر 10.1 اینچی در میانه کنسول قرار دارد.

طراحی صندلی ها به صورت یکپارچه و اسپرت است که نرمی آن برای بهبود شرایط برای سرنشینان با دقت مهندسی شده و راننده قابلیت تنظیم برقی صندلی به صورت 6جهته شامل گودی کمر را دارد در حالی که سرنشین جلو نیز امکان تنظیم برقی 4 جهته صندلی را در اختیار خواهد داشت. هر دو صندلی جلوی این کراس اوور به گرم کن و سردکن مجهز شده اند. روی در ها متریال و طراحی برای تکمیل هویت فضایی کابین با نورپردازی همراه شده اند و در بالای کنسول نیز بخشی با طراحی ظاهری رباتیک، با تغییر نور سعی در القای حس زنده بودن خودرو و ارتباط با سرنشینان دارد. همچنین اهرم تعویض دنده به سبک جت های جنگنده و همچنین کلید های ترمز پارک برقی، اتوهلد و ... نیز بین دو صندلی در کنار دو جالیوانی قرار گرفته است.

در قلب X55دیارخودرو، پیشرانه اختصاصی بایک با کد A156T2H قرار دارد که در مرکز تحقیق و توسعه اختصاصی این شرکت در آخن آلمان طراحی شده و توسعه پیدا کرده است. حداکثر توان این پیشرانه 1.5 لیتری توربو با تزریق سوخت مستقیم به 188 اسب بخار و حداکثر گشتاور آن به 305 نیوتون متر می رسد. این در حالی است که کراس اوورهای هموطن این خودرو با پیشرانه های روی مرز 200 اسب بخاری، حداکثر گشتاور حدود 280 نیوتون متری دارند و این پیشرانه که در زمره 10 موتور برتر چین نیز قرار دارد، گشتاور به مراتب بهتری از رقبا ارائه می کند که در نتیجه آن شتاب این کراس اوور 1.6تُنی را به حدود 7.8 ثانیه می رساند. انتقال قدرت در X55دیارخودرو از طریق یک گیربکس 7 سرعته به محور جلو صورت می گیرد.سیستم تعلیق این کراس اوور در جلو از نوع مستقل مک‌فرسون و در مستقل چنداتصاله است.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب