icon-sign ورود / ثبت نام
icon-news
اخبار خودرو خودروسازان سال ۱۴۰۰ را با رشد ۱۱۷ درصدی تولید آغاز کردند

خودروسازان سال ۱۴۰۰ را با رشد ۱۱۷ درصدی تولید آغاز کردند

بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۶۴ هزار و ۱۳۸ دستگاه خودرو از سوی سه خودروساز بزرگ داخلی یعنی ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ و رشد ۱۱۷.۸ درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است.

چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 0 comments

متن کامل خبر :

پایگاه خبری"پردیس خودرو"-ایران‌خودرو به عنوان بزرگترین خودروساز کشور در سال 99، فروردین ماه امسال را با قدرت آغاز کرد و موفق به تولید 33 هزار و 819 دستگاه خودرو شد. آماری که در مقایسه با فروردین ماه 99 رشد 115.3 درصدی نشان‌ می‌دهد.

آبی‌پوشان جاده مخصوص فروردین‌ماه پارسال 15 هزار و 704 دستگاه خودرو تولید کرده بودند.

در ماهی که گذشت ایران‌خودرو 24 هزار و 729 دستگاه خودرو در گروه پژو، سه‌هزار و 774 دستگاه در گروه سمند، سه‌هزار و 68 دستگاه دنا، یک‌هزار و 516 دستگاه رانا و 732 دستگاه هایما تولید کرد.

نکته قابل توجه اما نبود «تارا» به عنوان خودروی نوبرانه این گروه در جداول آماری این ماه است.

رشد 192 درصدی سایپا

سایپا به عنوان دومین خودروساز بزرگ کشور در سال گذشته، نخستین ماه سال 1400 را با رشد چشمگیر 192.9 درصدی در تولید آغاز کرد.

این آمار مشتمل بر یک‌هزار و 644 دستگاه وانتپراید (سایپا 151)، 18 هزار و 965 دستگاه تیبا و 785 دستگاه شاهین (خودروی نوبرانه سایپا) است.

فروردین‌ماه 99 نارنجی‌پوشان جاده مخصوص موفق به تولید تنها هفت‌هزار و 304 دستگاه خودرو شده بودند.

رشد 38 درصدی تولیدات پارس‌خودرو

برپایه آمارهای سامانه کدال، پارس‌خودرو به عنوان سومین خودروساز بزرگ کشور در فروردین‌ماه هشت‌هزار و 925 دستگاه خودرو تولید کرد که در مقایسه با آمار 6 هزار و 437 دستگاهی این خودروساز در فروردین 99، رشد 38.6 درصدی نشان می‌دهد.

پارس‌خودرو در ماهی که گذشت هشت‌هزار و 255 دستگاه خودرو در گروه Q200 (کوئیک) و 670 دستگاه در گروه S200  (ساینا) تولید کرد.

به گزارش ایرنا، بررسی مهمترین برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1400 حاکی از برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه انواع خودروی سواری و وانت است.

با توجه به تولید 984 هزار و 200 دستگاه انواع سواری و وانت در سال 99، رشد 21.9 درصدی در این بخش پیش‌بینی شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در جلسه کمیته خودرو گفت: خودروسازان برای تامین نیاز داخل باید ضمن برنامه‌ریزی برای افزایش کمی محصولات خود، بیش از پیش در مسیر ارتقای کیفی و تولید خودروی باکیفیت و در شان مردم گام بردارند.
«علیرضا رزم‌حسینی» بر لزوم داخلی‌سازی حداکثری قطعات خودرو تاکید کرد و افزود: شرکت‌های خودروسازی باید این مهم را به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های کاری مدنظر قرار داده و برای تحقق آن در سال جاری برنامه‌ریزی کنند.

«محسن صالحی‌نیا»، رییس هیات عامل ایدرو نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای افزایش تولید شرکت‌های خودروسازی، خاطرنشان‌کرد: در سال 1400 بیش از یک میلیون دستگاه خودرو توسط دو خودروساز بزرگ تولید و روانه بازار خواهد شد.

نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
آخرین مطالب