icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین آشنایی با 10 خودروی پرفروش تاریخ جهان

آشنایی با 10 خودروی پرفروش تاریخ جهان

comments 0 1397/6/20

عنوان پرفروش ترین خودروهای تاریخ یکی از مواردی است که دست یابی به آن بسیار مشکل است چرا که باید در طول سالهای متوالی شرایط به گونه ای رقم بخورد که محصول خروجی دچار افت کیفیت نگردد و همچنان مورد تایید طرفدارانش بماند. اما باید به این نکته نیز توجه داشت پرفروش ترین ها همیشه جذابترین خودروهای نبوده اند بلکه همین خودروهایی هستند که در خیابان ها به وفور مشاهده می شوند و در ظاهر نکته ای خاص ندارند.تاریخ نشان داده است خودروهایی می توانند به فروش بالایی دست یابند که بتوانند اعتماد متشریان را بدست آوردند و با قیمت مناسب نیاز های روزانه شان را بطرف نمایند. به تازگی Wall Street Cheat Sheet لیست پرفروش ترین خودروهای تاریخ را منتشر کرده است که توانسته در طول تاریخ کمترین افت فروش را تجربه کرده اند.

10-فولکس واگن پاسات

10-فولکس واگن پاسات

فولکس واگن در طول تاریخ، 7 نسل از سدان پاسات را عرضه نموده است .این خودرو از زمان اولین عرضه خود در سال 1973 تاکنون تعداد 16 میلیون دستگاه را بفروش رسانده است.قابل ذکر است این خودرو پیش از اینکه با نام پاسات در آمریکا عرضه شود با نام های «داشر» و «کوانتوم» بفروش رسیده است و اگر آمار این دو مورد هم نیز به فروش پاسات اضافه کنیم ،این سدان خانوادگی می توانست در رده های بالاتر  لیست پرفروش ترین ها قرار گیرد.دلایل موفقت پاسات را می توان به قیمت مناسب در کنار ویژگی های لوکس ربط داد که می تواند نیاز های یک خانوداه را براحتی تامین می کند.پاسات در این روزها که بازار سدان های بسیار رقابتی شده همچنان از فروش مناسبی برخوردار است.

9-فورد مدل T

9-فورد مدل T

فورد مدل T نیاز به معرفی ندارد چرا که این خودرو اولین محصول مقرون به صرفه با تولید انبوه بود که در سال 1907 توسط هنری فورد برای قشر متوسط آمریکا در دیترویت ساخته شد.هر چند که سالهاست این مدل از فورد دیگر تولید نمی شود اما همچنان در این لیست مکان نهم را به خود اختصاص داده است.فورد مدل T در طول 20 سال توانست تعداد 16.5 میلیون دستگاه بفروش برساند که در طول دهه های مختلف این میزان برای دیگر خودروسازان یک آرزو بوده است.

8-هوندا اکورد

8-هوندا اکورد

مدت زمان اندکی پس از عرضه سیوک ،هوندا تصمیم گرفت که سدان خانوادگی آکورد را روانه بازار نماید.از آن زمان تاکنون هوندا موفق شده است 18 میلیون از این خودرو را به فروش برساند.هوندا اکورد اولین محصول این برند ژاپنی است که در آمریکا به تولید رسید و از سال 1989 تا به امروز در لیست پرفروش ترین ها ایالات متحده جا داشته است.در حقیقت آکورد خودروی با کیفت ،ایمن و قابل اعتماد بود که توانست در بین قشر متوسط جایگاه مناسبی بدست آورد.

7-فورد اسکورت

7-فورد اسکورت

فورد اسکورت در سال 1981 به بازار آمریکا رسید.اما پیش از آن و از سال 1968 در بازار های اروپایی این خودرو از جایگاه مناسبی برخوردار بود بطوریکه در مجموع رکورد فروش 18 میلیون دستگاهی را به ثبت رساند.امروز خودرویی با نام فورد اسکورت فقط در چین حضور دارد.

6-هوندا سیویک

6-هوندا سیویک

هوندا برای گسترش بازار  در سال 1972 تصمیم به صادارت محصولات خود نمود. سیویک اولین اقدام  برزگ هوندا برای این منظور محسوب می گردید که نتیجه مناسبی هم در پی داشت. این خودرو با مجموع فروش بیش از 18 میلیون جایگاه ششمین خودروی پرفروش جهان را به خود اختصاص داده است.

5-فیات لادا

5-فیات لادا

لادا ریوا  با نام «لادا نووا» یا اتوواز VAZ-2101 در سال 1980 در اتحادیه جماهیر شوروی سابق به عرضه ظهور رسید. اما ذات این خودرو به سالها پیش بر می گردد ،زمانی که در سال 1966 فیات لادا 124 تولید گردید.میزان فروش این خودرو ارازن قیمت و غیر خاص به میلیون ها دستگاه رسیده است . تولید لادا در روسیه سالهاست که متوقف شده اما در مصر هنوز هم مونتاژ آن ادامه دارد.

4-فولکس واگن بیتل

4-فولکس واگن بیتل

بیتل را باید حاصل یکی از بزرگترین جنگ های تاریخ بشر دانست. این خودرو در سال 1938 مطابق با خواسته های هیتلر ،دیکتاور آلمان نازی شکل گرفت اما بعد ها و در دهه 1960 به دلیل ظاهر خاص و قیمت ارزانش به شدت مورد استقبال همگان قرار گرفت. بیتل در طول تاریخ به رکورد فروش 23.5 میلیون دستگاهی دست یافت.

3-فولکس واگن گلف

3-فولکس واگن گلف

این هاچ بک داغ چه با نام گلف و چه نام "رابیت" یکی از پرفروش ترین محصولات فولکس واگن محسوب می گردد.گلف با ظاهر جعبه مانند خود از سال 1974 در سبد محصولات این برند آلمانی قرار گرفت و تا این زمان از فروش بالای 30 میلیون دستگاهی برخوردار است.گلف در برخی از کشور ها تا سال 2006 با نام رابیت به فروش می رسید ولی از سال 2010 این خودرو در تمامی جهان با نام گلف عرضه شد.

2-فورد سری F

2-فورد سری F

اولین سری وانت پیکاپ فورد F-150 در سال 1948 با نام «فورد بنوس بیلت» پدیدار شد.مدل های ابتدایی این خودرو خیلی مورد استقبال نگرفت اما به مرور زمان کیفیت این پیکاپ ارتقا یافت.فورد F150 در طول 6 دهه گذشته توانست به فروش بالای 40 میلیون دستگاه برسد که بدین ترتیب این تراک را باید حاکم بلامنازح پیکاپ های جهان دانست.

 

 

1-تویوتا کرولا

1-تویوتا کرولا

کرولا برای اولین با در سال 1966 توسط تویوتا به تولید رسید و از همان ابتدا توانست به محبویت فوق العاده ای دست یابد بطوریکه در سال 1974 تبدیل به پرفروش ترین خودروی جهان شد.روند رشد فروش کرولا طی دهه های اخیر چنان سریع بود که وقتی میزان فروش این خودرو به 40 میلیون رسید تویوتا دقیقا نمی دانست این سدان کوچک از کدام نمایندگی به فروش رسیده است.آمار فروش کرولا امروزه از مرز 43 میلیون دستگاه نیز عبور کرده است.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/6/20
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط