icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین برترین نوآوری های خودروی در سال 2018-قسمت اول

برترین نوآوری های خودروی در سال 2018-قسمت اول

comments 0 1397/7/17

خودروهای امروزی دیگر به جعبه دنده ،پیشرانه و کابین ختم نمی گردند چرا که علم و فناوری آنچنان پیشرفته نموده که خودروهای امروزی لبریز از تکنولوژی های روز و مدرن گردیده اند که باعث می شود بیش از پیش ایمن تر و کارآمد تر شوند. در طول سال جاری میلادی فناوری های متعددی توسط خودروسازان برتر جهان معرفی گردید که همه آنها تحسین بر انگیز هستند اما برخی با نمونه دیگر متفاوت و کاملا خاص هستند .در این مقاله قصد داریم 10 نوآوری برتر سال 2018 معرفی نماییم. قابل ذکر است لیست ذیل بدون برتری خاصی به ردیف درآمده است.

1-درب عقب مولتی پرو GMC سیرا

1-درب عقب مولتی پرو  GMC سیرا

درب عقب مولتی پرو در نسخه های  دنالی و AT4 بصورت استاندارد نصب می گردد و بدلیل اینکه در 6 جهت مختلف قابل تنظیم است از کارایی بالایی برخوردار می باشد.این درب می تواند یک ورودی نرمال و یا بعنوان یک پله استفاده گردد. همچنین این درب می تواند به گونه ای باز شود که بخشی از محفظه بار گردد.راننده می تواند درب را در حالتی تنظیم نماید که بعنوان یک میز کار قابل استفاده باشد.

کمپانی GMC در خصوص این درب می گوید ما بر روی این فناوری سالها کار کردیم و بیشتر هر برند دیگری در جهان این درب مورد تست قرار دادیم بطوریکه درب عقب این خودروها در شرایط سخت هم کاراریی خود را حفظ می نمایند.

 

سیستم هشدار سرنشین عقب سانتافه

سیستم هشدار سرنشین عقب سانتافه

تا کنون خودروسازان زیادی سیستم هشدار سرنشین عقب را ارائه داده اند. سالانه تعداد بسیار زیادی از حیوانات خانگی و یا کودکان در صندلی عقب خودرو فراموشی می شوند که گاهی به مرگ منجر می گردد .این سیستم توسط پیام صوتی کار شده در داشبورد راننده را از حضور سرنشین عقب مطلع می کند اما این سیستم ها بیشتر توسط راننده ها خاموش می شوند.

بر خلاف دیگر سیستم های موجود ؛ فناوری بکار رفته در هیوندای متفاوت است. این سیستم توسط حسگر های حرکتی  حضور سرنشین عقب را متوجه می شود و در صورتی که راننده متوجه نشود علاوه بر هشدار صوتی ،پیامی را نیز از طریق اپلیکیشن بلو لینک به مالک خودرو ارسال می نماید.

این فناوری باعث گردیده هیوندای یک رده بالاتر از دیگر ارائه کننده این سیستم ایمنی در جهان قرار دهد.

سیستم خروج امن هیوندای سانتافه

سیستم خروج امن هیوندای سانتافه

هیوندای و سانتافه باز هم بدلیل فناوری جدید و نوآورنه در این لیست جای گرفتند. سیستم خروج امن سانتافه باعث خواهد شد زمانی که راننده قصد باز کردن قفل کودک درب های عقب خودرو داشته باشد اما در همان هنگام خودرو ،موتور و یا دوچرخه ای در حال نزدیک شدن به درب مورد نظر باشد ،از باز کردن قفل درب بطور خودرکار جلوگیری می نماید تا کودک در امان باشد.این سیستم علاوه بر آگاه سازی راننده در پشت آمپر با صدا نیز راننده را از این خطر مطلع خواهد کرد.  همچنین اگر قفل قبلا باز شده و سپس خودروی عبوری به درب نزدیک است این سیستم سریعا راننده را توسط پنل پشت فرمان مطلع می سازد.قابل ذکر است این سیستم در هنگام خاموش بودن خودرو نیز فعال است. این چنین سیستمی پیش از این در خودروهای آئودی دیده شده بود اما داشتن آن در یک خودروی ارزان قیمت تحسین برانگیز است.

سیستم eTorque

سیستم eTorque

 کمپانی فیات - کرایسلر در حال نصب سیستم eTorque بر روی برخی از محصولات خود نظیر رم و جیپ می باشد. سیستم مذکور ،یک فناوری ملایم از پیشرانه های هیبریدی است که کمک شایانی به مدیریت مصرف سوخت و پرفورمنس بیشتر بصورت کاملا هوشمند می نماید.

در خودروهای مجهز به این فناوری آلترناتور حذف شده و به جای آن ژنراتور 48 ولتی نصب گردیده است که وظیفه دارد در زمانی خودرو بصورت اتوماتیک سیستم استارت/استاپ را فعال نمود ،پیشرانه بنزینی را راه اندزی نماید. همچنین این سیستم باعث نرمی در هنگام تغییر حالت از بنزینی به هیبریدی خواهد شد و باعث بهبود کارایی سیستم استارت / استاپ نیز می گردد. eTorque در پیشرانه 6 سیلندر رم 1500 به‌صورت استاندارد وجود دارد. جیپ رانگلر 4 سیلندر توربو هم از آن سود می‌برد.

سیستم تعلیق هوشمند آئودی A4

سیستم تعلیق هوشمند آئودی A4

همانند بسیاری از خودورهای لوکس بازار آئودی A4 به سیستم فعال تعلیقی مجهز شده است که دینامیک رانندگی اسپرت  و راحت تری را در اختیار قرار می دهد.اما سیستم جدید A4 پیشرفه تر می باشد و می تواند باعث بهبود ایمنی در هنگام تصادف گردد.

نحوه عملکرد این سیستم به گونه است که اگر خودرو تشخیص دهد از کنار تصادفی در حال وقوع است باعث افزایش ارتفاع خودرو می گردد ،به عبارتی این سیستم اگر سرعت تصادف را بیشتر از 25 کیلومتر تشخیص دهد 80 میلیمتر به ارتفاع خودرو می افزاید.دلیل این کار وجود خودروهایی با ارتفاع بیشتر و قطعات محکمتری نظیر کراس اور ها و شاسی بلند های می باشد. در این شرایط وقتی ارتفاع بیشتر گردد میزان انتقال انرژی مستقیم به سرنشنیان کمتر شده و از شدت جراحات کاسته می شود.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1397/7/17
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط