icon-sign ورود / ثبت نام
journal icon
مجله ماشین حضور پیکاپ فولکس واگن تاروک در نمایشگاه نیویورک

حضور پیکاپ فولکس واگن تاروک در نمایشگاه نیویورک

comments 0 1398/2/4

بازار پیکاپ های تنومند در آمریکا شمالی بسیار پر رونق دنبال می شود و فولکس واگن در پی آن است که بتواند سهم بیشتری از این بازار پر سود را به خود اختصاص دهد از همین رو این برند آلمانی در نمایشگاه خودروی نیویورک 2019 وانت پیکاپ تاروک را به نمایش گذاشت. البته این پیکاپ کانسپت برای اولین بار در نمایشگاه 2019 سائوپاولو رونمایی شد اما اینبار فولکس واگن تاروک را برای نیویورکی ها رونمایی کرد تا بازخورد آن را برای عرضه احتمالی مورد بررسی قرار دهد.

تاروک دارای شاسی متصل به بدنه است و مانند دیگر محصولات مدرن فولکس واگن بر روی معماری MQB  توسعه یافته است.  طولی کلی این پیکاپ 4.91 متر است اما قسمت بار آن با طراحی خلاقانه‌ای می‌تواند تا درون کابین نیز گسترش پیدا کند.به همین دلیل تاروک می تواند بارهایی به طول1.86 متر را حمل نماید.تاروک با برخورداری از فاصله دو محوری 2.99 متر به همراه شاسی بلند اطلس بزرگترین خودروهایی هستند که بر روی پلت فرم MQB توسعه یافته اند.

تاروک از قسمت بار بسیار کارآمدی برخوردار است که همان‌طور که اشاره شد، پانل بین کابین آن قابلیت پایین آمدن داشته و از این طریق می‌توان به طول قسمت بار خودرو اضافه کرد. این پیکاپ آلمانی ظرفیت حمل 1030 کیلوگرم بار را دارد.

قوای محرکه تاروک را پیشرانه 4 سیلندر توربو 150 اسب بخاری تشکیل می دهد که این قدرت توسط جعبه دنده  6 سرعته اتوماتیک با گذر از سیستم چهار چرخ متحرک 4Motion به هر دو محور خودرو منتقل می گردد. این سامانهٔ چهارچرخ محرک دارای حالات مختلفی شامل آنرود، برف، آفرود و کاستوم آفرود است که می‌توان آن‌ها را توسط کنترلر دواری انتخاب کرد.

در داخل کابین تاروک نیز یک فولکس واگن اصیل قرار دارد. همچنین صفحه نمایش 9.2 اینچی در کنار پنل پشت فرمان کاملا دیجیتالی نمایی مدرن به این وانت پیکاپ بخشیده است. علاوه بر این موارد یک بلند گوی با قابلیت جابجایی در کنسول میانی تعبیه شده است که می توان آن را توسط بلوتوث به گوشی همراه متصل نمود.

فولکس واگن اذعان داشته که نسخه تولید تاروک بزودی در بزریل عرضه خواهد شد اما فعلا قصدی برای عرضه این خودرو به ایالات متحده ندارد.

user-img

نویسنده :

سالار

comments 0 1398/2/4
نظرات كاربران

ثبت ديدگاه : کاربر عزیز نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

user-img
مطالب مرتبط